Dronem w podróż przez salę koncertową? Inspirujący przykład na kreatywny film

Drony otworzyły nam oczy na wiele zjawisk, których dotychczas nie mogliśmy oglądać z takiej perspektywy. Ułatwiły też pracę filmowców, którzy w łatwy sposób mogą zrealizować najtrudniejsze ujęcia. Większość filmów z dronów, które przykuwały ostatnio uwagę, było nakręconych na zewnątrz, we wspaniałych, często egzotycznych lokalizacjach. Tym razem zapraszamy w podróż po pięknym budynku, jakim jest Filharmonia nad Łabą.

Filharmonia nad Łabą w Hamburgu jest jedną z najbardziej zaawansowanych i nowoczesnych sal koncertowych na świecie, jest też bardzo ciekawym obiektem architektonicznym, który sam w sobie przykuwa uwagę.

Sala koncertowa wydaje się być idealnym budynkiem, który można sfilmować dronem. Można po niej dość swobodnie latać, jak na to pozwalają warunki w pomieszczeniu. Urzeka też ciekawym wzornictwem, które łączy nowoczesność z klasyczną konstrukcją. Dzięki ujęciom z drona możemy podziwiać ten budynek z różnych perspektyw, od środka i na zewnątrz.

Czy tak będzie wyglądać przyszłość fotografii i filmowania architektury? Z pewnością ruch kamery dodaje więcej dynamiki i kontekstu, a samo zastosowanie drona pozwala na ujęcia z bardzo ciekawej perspektywy. Filmik został nakręcony dronem DJI Inspire 1.

Zobacz również: Sony A7S vs Canon 5D Mark III, porównujemy możliwości filmowe

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

48 obiektywów złączonych w jeden, czyli jak astronomowie szukają nowych galaktyk Poznajcie historię "Śniadania na szczycie drapacza chmur" - jednego z najbardziej znanych zdjęć na świecie Teksty, których nigdy nie powinieneś usłyszeć od profesjonalnego fotografa Mężczyzna zakładał to samo ubranie do oficjalnych zdjęć przez 40 lat Photoshop sterowany głosem może pojawić się w niedalekiej przyszłości Analogowa rewolucja trwa: najpierw Ektachrome, teraz przyszedł czas na Kodachrome Darkr przenosi tradycyjną ciemnię na ekrany smartfonów Dell Canvas - 27 calowy tablet, który podłączymy do każdego komputera Zdjęcie filmu. O fotograficznych portretach Darmowa wtyczka do Lightrooma, która pokaże, gdzie znajduje się punkt ostrości Z tym kalendarzem rozpoczniecie rok 2017 w kreatywny sposób Magic Lantern i 14-bitowe RAW-y w formacie DNG YOSO – aplikacja, która przypomni tradycyjny styl pracy fotografa z 12, 24 lub 36 klatkami Sony stawia kolejny krok w dziedzinie miniaturyzacji cyfrowych matryc Te zdjęcia przypominają, dlaczego męska moda lat 70. powinna zostać zapomniana Klimatyczne zimowe zdjęcia Manny'ego Ortiza uchywcone nowym bezlusterkowcem Sony a6500 (sphere) - nowy obiektyw, który zamieni twój aparat w kamerę 360 stopni Filtr STC Astro-Multispectra Clip pozwoli fotografować rozgwieżdżone niebo bez zanieczyszczeń świetlnych Klucz francuski, który wygląda jak przysłona, to idealne narzędzie dla fotografa-majsterkowicza Co za moc! Ten dron jest w stanie unieść człowieka Czy wiedzieliście, że Olympus miał aparat do fotografii natychmiastowej? Oto Olympus Camedia C-211 GoPro poleciało w powietrze. Ustabilizowany obraz pokazuje interesującą perspektywę Nie tylko młodość Wydawca reedycji książki "O kompozycji w fotografii" Witolda Dederki, potrzebuje waszego wsparcia

Popularne w tym tygodniu:

Canon wypuszcza nową kolekcję ubrań specjalnie dla entuzjastów fotografii 48 obiektywów złączonych w jeden, czyli jak astronomowie szukają nowych galaktyk Zaplanuj fotograficzną wyprawę z PhotoPills. Teraz także na Androidzie Czy Sony przestanie sprzedawać matryce innym firmom fotograficznym? Sony Digital Filter, czyli zaawansowany filtr ND i HDR w formie aplikacji do aparatów Jak w praktyce radzi sobie Sigma USB Dock z back i front focusem? Holga 120N: zmartwychwstanie