To miała być przygoda i świetna wyprawa z fotografowaniem niedźwiedzi w śniegu. Okazało się, że na Alasce go nie ma

Patty Waymire chciała uchwycić na zdjęciach niedźwiedzie polarne. Wyobraźcie sobie – piękne stworzenia na tle śniegu – coś cudownego. Wybrała się więc na Alaskę. Jej zdziwieniu nie było końca, gdy bez problemu spotkała te zwierzęta, ale brakuje... śniegu.

© Patty Waymire / Instagram

— Byłam zaskoczona, gdy dotarłam na miejsce. Okazało się, że nie ma w ogóle śniegu, a woda dopiero zaczyna zamarzać — wyznaje Waymire. — Miejscowi powiedzieli mi, że jest obecnie nietypowo ciepła zima i opady śniegu się opóźniły. Jest to jedna z najcieplejszych zim w historii.

Fotografka szybko znalazła niedźwiedzie polarne po śladach na piasku i w błocie. Zdecydowała się zarejestrować nietypowy widok swoim aparatem. Miśki bez problemu współpracowały z Patty i cudownie zapozowały do zdjęć. Według Waymire, fotografie są tak dosadne, że słowa w całej tej historii są kompletnie zbędne.

Jedno ze zdjęć fotografka zatytułowała „Bez śniegu, bez lodu”. Otrzymało one honorowe wyróżnienie w konkursie fotograficznym National Geographic. Ten kadr świetnie odzwierciedla efekty globalnego ocieplenia. Nie da się ukryć – to nie mit. Ocieplenie klimatu postępuje.

Więcej zdjęć Patty znajdziecie na jej Instagramie.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Ukryte w puszce, czyli czy rodzaj aparatu ma w dzisiejszych czasach znaczenie? Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Od pupili do dzikich zwierząt. Iza Łysoń fotografuje piękną lisicę, a jej zdjęcia podbijają internet Zdjęcie, które przejdzie do historii Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu

Popularne w tym tygodniu:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Fotografowałem znanego amerykańskiego rapera 50-letnim aparatem z NRD Najlepsze zdjęcia ”Wielkiego amerykańskiego zaćmienia Słońca” Przysłona f/240 i 6-godzinna ekspozycja, czyli jak Weston fotografował paprykę Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Stolica Korei Północnej wygląda jak opuszczony plan kosmicznego filmu science fiction Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Czterech świetnych fotografów z Nowego Jorku robiło zdjęcia jednej modelce. Jesteście ciekawi jak im poszło? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Międzynarodowa Stacja Kosmiczna i ”photobombing” zaćmienia Słońca Czarne psiaki też potrzebują miłości. Fotografka stworzyła ten projekt, by pomóc w adopcjach