To miała być przygoda i świetna wyprawa z fotografowaniem niedźwiedzi w śniegu. Okazało się, że na Alasce go nie ma

Patty Waymire chciała uchwycić na zdjęciach niedźwiedzie polarne. Wyobraźcie sobie – piękne stworzenia na tle śniegu – coś cudownego. Wybrała się więc na Alaskę. Jej zdziwieniu nie było końca, gdy bez problemu spotkała te zwierzęta, ale brakuje... śniegu.

© Patty Waymire / Instagram

— Byłam zaskoczona, gdy dotarłam na miejsce. Okazało się, że nie ma w ogóle śniegu, a woda dopiero zaczyna zamarzać — wyznaje Waymire. — Miejscowi powiedzieli mi, że jest obecnie nietypowo ciepła zima i opady śniegu się opóźniły. Jest to jedna z najcieplejszych zim w historii.

Fotografka szybko znalazła niedźwiedzie polarne po śladach na piasku i w błocie. Zdecydowała się zarejestrować nietypowy widok swoim aparatem. Miśki bez problemu współpracowały z Patty i cudownie zapozowały do zdjęć. Według Waymire, fotografie są tak dosadne, że słowa w całej tej historii są kompletnie zbędne.

Jedno ze zdjęć fotografka zatytułowała „Bez śniegu, bez lodu”. Otrzymało one honorowe wyróżnienie w konkursie fotograficznym National Geographic. Ten kadr świetnie odzwierciedla efekty globalnego ocieplenia. Nie da się ukryć – to nie mit. Ocieplenie klimatu postępuje.

Więcej zdjęć Patty znajdziecie na jej Instagramie.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Ukryte w puszce, czyli czy rodzaj aparatu ma w dzisiejszych czasach znaczenie? Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Od pupili do dzikich zwierząt. Iza Łysoń fotografuje piękną lisicę, a jej zdjęcia podbijają internet Zdjęcie, które przejdzie do historii Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Nowozelandzka mroźna zima zaowocowała spektakularnymi zdjęciami nocnego nieba Intymne podejście do portretowania kobiet w twórczości Stanisława Surmana Pozostałości po Związku Radzieckim niszczeją w głębokich śniegach Hannu Huhtamo zmienia fińską noc polarną w magiczny las Emocjonalne snap-shoty Alany Paterson zapewniły jej zwycięstwo w konkursie Flash Forward 2016

Popularne w tym tygodniu:

Zobacz najlepsze zdjęcia wykonane iPhone'ami w 2017 roku Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?