Fantastyczny film poklatkowy 8K, pokazujący cztery pory roku w Norwegii, podbije wasze serca

Rok planowania, rok zdjęć i cztery miesiące obróbki materiału. Tyle czasu na wykonanie tego filmu poklatkowego poświęcił Morten Rustad. Trzeba przyznać, że czas wpłynął bardzo pozytywnie na efekt jego pracy. Zresztą - zobaczcie sami, my jesteśmy zachwyceni.

Lauren Myracle powiedziała kiedyś: „Dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy czekają”. Ten cytat znajduje odniesienie w przypadku pracy Mortena Rustada, aczkolwiek można by pokusić się o zmianę i powiedzieć: „Dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy wędrują” i nawiązać do motywu drogi, ponieważ ten fotograf musiał przejść naprawdę sporo, by osiągnąć niesamowity efekt.

Podsumowując wędrówki Mortena: zrobił on około 20 tysięcy kilometrów, a na jego dyskach znalazło się 20 TB materiału w postaci 200 tysięcy zdjęć z aparatów: Sony a7r II, Sony a7s, Panasonic GH4 oraz Canon EOS 5D Mark III. Niezła kolekcja sprzętu była potrzebna do wykonania tego wspaniałego timelapse’a.

Morten Rustand poświęcił sporo czasu, by ująć najpiękniejsze i najczystsze krajobrazy na Ziemi. Norwegia w jego obiektywie wygląda cudownie i wręcz czuć spokój i świeże powietrze, które królują w tym kraju. Nie potrafię opisać zazdrości, która mnie ogarnęła, gdy patrzę na filmik Rustanda.

— Dzięki imponującym górom, płaskowyżom i niekończącym się dolinom, Norwegia jest krajem, w którym natura odgrywa kluczową rolę – wyznaje Morten. – Film poklatkowy jest odpowiednią techniką, która pozwoliła ująć nadchodzenie i odchodzenie kolejnych pór roku – dodaje.

Zobacz również: Jak zrobić obrotową platformę do ciekawych zdjęć poklatkowych?

Rozdzielczość 8K gwarantuje ogrom szczegółów pokazanych na tym niespełna 7-minutowym filmiku. Cudownie się go ogląda. W połączeniu z wybraną przez Mortena muzyką całość tworzy niesamowity nastrój.

Więcej dzieł tego artysty znajdziecie na jego stronie internetowej, Facebooku oraz Instagramie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Ukryte w puszce, czyli czy rodzaj aparatu ma w dzisiejszych czasach znaczenie? Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Od pupili do dzikich zwierząt. Iza Łysoń fotografuje piękną lisicę, a jej zdjęcia podbijają internet Zdjęcie, które przejdzie do historii Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Krótka rozprawka o tym, dlaczego przestałem robić portrety i jak sobie z tym radzę Nowozelandzka mroźna zima zaowocowała spektakularnymi zdjęciami nocnego nieba Intymne podejście do portretowania kobiet w twórczości Stanisława Surmana Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Pozostałości po Związku Radzieckim niszczeją w głębokich śniegach Fotografowanie wielkim formatem to nie tylko jakość obrazu, ale również cudowne doświadczenie

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego