Fantastyczny film poklatkowy 8K, pokazujący cztery pory roku w Norwegii, podbije wasze serca

Rok planowania, rok zdjęć i cztery miesiące obróbki materiału. Tyle czasu na wykonanie tego filmu poklatkowego poświęcił Morten Rustad. Trzeba przyznać, że czas wpłynął bardzo pozytywnie na efekt jego pracy. Zresztą - zobaczcie sami, my jesteśmy zachwyceni.

Lauren Myracle powiedziała kiedyś: „Dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy czekają”. Ten cytat znajduje odniesienie w przypadku pracy Mortena Rustada, aczkolwiek można by pokusić się o zmianę i powiedzieć: „Dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy wędrują” i nawiązać do motywu drogi, ponieważ ten fotograf musiał przejść naprawdę sporo, by osiągnąć niesamowity efekt.

Podsumowując wędrówki Mortena: zrobił on około 20 tysięcy kilometrów, a na jego dyskach znalazło się 20 TB materiału w postaci 200 tysięcy zdjęć z aparatów: Sony a7r II, Sony a7s, Panasonic GH4 oraz Canon EOS 5D Mark III. Niezła kolekcja sprzętu była potrzebna do wykonania tego wspaniałego timelapse’a.

Morten Rustand poświęcił sporo czasu, by ująć najpiękniejsze i najczystsze krajobrazy na Ziemi. Norwegia w jego obiektywie wygląda cudownie i wręcz czuć spokój i świeże powietrze, które królują w tym kraju. Nie potrafię opisać zazdrości, która mnie ogarnęła, gdy patrzę na filmik Rustanda.

— Dzięki imponującym górom, płaskowyżom i niekończącym się dolinom, Norwegia jest krajem, w którym natura odgrywa kluczową rolę – wyznaje Morten. – Film poklatkowy jest odpowiednią techniką, która pozwoliła ująć nadchodzenie i odchodzenie kolejnych pór roku – dodaje.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Rozdzielczość 8K gwarantuje ogrom szczegółów pokazanych na tym niespełna 7-minutowym filmiku. Cudownie się go ogląda. W połączeniu z wybraną przez Mortena muzyką całość tworzy niesamowity nastrój.

Więcej dzieł tego artysty znajdziecie na jego stronie internetowej, Facebooku oraz Instagramie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Ukryte w puszce, czyli czy rodzaj aparatu ma w dzisiejszych czasach znaczenie? Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Od pupili do dzikich zwierząt. Iza Łysoń fotografuje piękną lisicę, a jej zdjęcia podbijają internet Zdjęcie, które przejdzie do historii Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu

Popularne w tym tygodniu:

Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Mikołaj Nowacki: "W fotografii chodzi mi o to, żeby nie tylko pokazać, co widziałem i jak było, ale przede wszystkim, co czułem" Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Fotografia, geometria i ludzie, to sedno zdjęć Eriki Zolli Ognie, wybuchy i całująca się para. To zdjęcie to naprawdę jedno ujęcie! Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Najnowsza kampania Gucci to uczta wizualna dla miłośników science fiction z lat 50. i 60. Islandia to prawdziwy raj dla minimalistów. Również tych krajobrazowych