Te niesamowite zdjęcia dzikiej przyrody powstają w... pokoju fotografa

Amr Elshamy to fotograf pochodzący z Egiptu, który zasłynął pięknymi zdjęciami waleni oraz delfinów. W jego portfolio znajdziecie również fotografie przedstawiające niedźwiedzie polarne oraz foki w arktycznym krajobrazie. Niesamowite jest to, że wykonał je, nie ruszając się z domu.

© Amr Elshamy / Instagram

— Jednym z moich największych marzeń jest podróżowanie po świecie z aparatem i robienie zdjęć dzikiej przyrody, jak robią to fotografowie National Geographic – wyznaje Amr Elshamy.


Niestety Amr nie może sobie na to pozwolić, jednak nie zrezygnował z pomysłu fotografowania dzikich zwierząt. Postanowił stworzyć swój wyimaginowany świat, wykorzystując realistyczne modele zwierząt, które osadza w środowisku tworzonym we własnym pokoju. Jego projekt „Life” zapiera dech w piersi.

Przedsięwzięcie miało swój początek kilka miesięcy temu, gdy fotograf nawiązał współpracę z chińską firmą MOJO FUN, zajmującą się projektowaniem i tworzeniem bardzo realistycznych modeli zwierząt.


Żeby robić zdjęcia podwodne, Elshamy wypełnił wodą akwarium, dodał niebieską poświatę na potrzeby tonalności oraz zaczął się bawić z modelowaniem światła. By dodać na fotografii naturalnie wyglądające zanieczyszczenia, Amr poszarpał chusteczkę higieniczną i wrzucił ją do wody. Zdarza mu się również używać czarnego tła oraz żyłki wędkarskiej, by ustawić pozycję zwierząt. Do fotografowania wykorzystuje jedną lampę błyskową ze strumienicą oraz niebieskim filtrem

Jeśli chodzi o sceny w środowisku arktycznym, fotograf dodał tło w postprodukcji, by dodać realizmu. Wykorzystał również sztuczny śnieg, by możliwie najwięcej pracy wykonać podczas fotografowania, a jak najmniej przy postprodukcji.

Amr Elshamy jest również twórcą ekranu powitalnego w programie Adobe Photoshop CC 2017. Więcej jego zdjęć znajdziecie na jego stronie internetowej, Facebooku, Twitterze, Instagramie oraz Behance.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Ukryte w puszce, czyli czy rodzaj aparatu ma w dzisiejszych czasach znaczenie? Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Od pupili do dzikich zwierząt. Iza Łysoń fotografuje piękną lisicę, a jej zdjęcia podbijają internet Zdjęcie, które przejdzie do historii Jak powstały historyczne zdjęcia Roberta Capy z lądowania w Normandii? Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Krótka rozprawka o tym, dlaczego przestałem robić portrety i jak sobie z tym radzę Dokumentalne portrety pokazują zwyczaje ludzi podczas kolacji w dni powszednie Allison Beondé odkrywa na swoich fotografiach sprawę incydentu z Roswell – jednej z największych tajemnic Ameryki Elgin Park to miniaturowe miasteczko modeli samochodów autorstwa Michaela Paula Smitha Rosyjski artysta tworzy zachwycające obrazy w Photoshopie

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej