Te niesamowite zdjęcia dzikiej przyrody powstają w... pokoju fotografa

Amr Elshamy to fotograf pochodzący z Egiptu, który zasłynął pięknymi zdjęciami waleni oraz delfinów. W jego portfolio znajdziecie również fotografie przedstawiające niedźwiedzie polarne oraz foki w arktycznym krajobrazie. Niesamowite jest to, że wykonał je, nie ruszając się z domu.

© Amr Elshamy / Instagram

— Jednym z moich największych marzeń jest podróżowanie po świecie z aparatem i robienie zdjęć dzikiej przyrody, jak robią to fotografowie National Geographic – wyznaje Amr Elshamy.


Niestety Amr nie może sobie na to pozwolić, jednak nie zrezygnował z pomysłu fotografowania dzikich zwierząt. Postanowił stworzyć swój wyimaginowany świat, wykorzystując realistyczne modele zwierząt, które osadza w środowisku tworzonym we własnym pokoju. Jego projekt „Life” zapiera dech w piersi.

Przedsięwzięcie miało swój początek kilka miesięcy temu, gdy fotograf nawiązał współpracę z chińską firmą MOJO FUN, zajmującą się projektowaniem i tworzeniem bardzo realistycznych modeli zwierząt.


Żeby robić zdjęcia podwodne, Elshamy wypełnił wodą akwarium, dodał niebieską poświatę na potrzeby tonalności oraz zaczął się bawić z modelowaniem światła. By dodać na fotografii naturalnie wyglądające zanieczyszczenia, Amr poszarpał chusteczkę higieniczną i wrzucił ją do wody. Zdarza mu się również używać czarnego tła oraz żyłki wędkarskiej, by ustawić pozycję zwierząt. Do fotografowania wykorzystuje jedną lampę błyskową ze strumienicą oraz niebieskim filtrem

Jeśli chodzi o sceny w środowisku arktycznym, fotograf dodał tło w postprodukcji, by dodać realizmu. Wykorzystał również sztuczny śnieg, by możliwie najwięcej pracy wykonać podczas fotografowania, a jak najmniej przy postprodukcji.

Amr Elshamy jest również twórcą ekranu powitalnego w programie Adobe Photoshop CC 2017. Więcej jego zdjęć znajdziecie na jego stronie internetowej, Facebooku, Twitterze, Instagramie oraz Behance.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Ukryte w puszce, czyli czy rodzaj aparatu ma w dzisiejszych czasach znaczenie? Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej Od pupili do dzikich zwierząt. Iza Łysoń fotografuje piękną lisicę, a jej zdjęcia podbijają internet Zdjęcie, które przejdzie do historii Jak powstały historyczne zdjęcia Roberta Capy z lądowania w Normandii?

Popularne w tym tygodniu:

Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Mikołaj Nowacki: "W fotografii chodzi mi o to, żeby nie tylko pokazać, co widziałem i jak było, ale przede wszystkim, co czułem" Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Fotografia, geometria i ludzie, to sedno zdjęć Eriki Zolli Ognie, wybuchy i całująca się para. To zdjęcie to naprawdę jedno ujęcie! Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Najnowsza kampania Gucci to uczta wizualna dla miłośników science fiction z lat 50. i 60. Islandia to prawdziwy raj dla minimalistów. Również tych krajobrazowych