Loreal Prystaj ukryta za lustrem na pięknych portretach w otoczeniu natury

Cykl fotograficzny „Reflections of Nature” został zrealizowany w malowniczej Finlandii. Loreal Prystaj zaczarowała krajobrazy połączone z surrealistyczną wizją ukrytej siebie, jako artystki obecnej, podkreślając swoją kobiecość.

© Loreal Prystej / www.lorealprystaj.com

Rezultat pracy Loreal Prystaj jest oszałamiający. Piękne zielenie łąk, połączone z błękitem nieba, kontrastują ze śnieżno-białą skórą fotografki. Ogromne lustro, które trzyma na każdym ze zdjęć, staje się jej próbą kamuflażu oraz jednocześnie odbiciem symbolizującym jedność z naturą.

Lustra są często wykorzystywanie do dojrzenia szczegółów, ale rzadko, by spojrzeć na całość. Co będzie, jeśli spojrzałaby w nie natura? Co by zobaczyła? Jacy byśmy byli? Czy nasza tożsamość by się wyróżniała czy byłaby małym szczegółem? Czy natura by nas zmieniła? Bylibyśmy symbolem piękna czy znamieniem? Wyraźni? Ukryci? Obserwując naturę oraz krajobrazy, umiejscowiłam się w jej przestrzeni tak, by ona patrzyła na siebie.

Loreal Prystaj

Artystka jest znana ze swoich prac bazujących na grze ciała. Jej zdjęcia często poruszają tematykę związku człowieka z przyrodą. W 2013 roku fotografka ukończyła szkołę artystyczną i obecnie jest postrzegana jako wschodząca gwiazda współczesnej fotografii konceptualnej. Niedawno otrzymała nagrodę w tej kategorii w konkursie NDA Photo Awards.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie internetowej fotografki oraz na jej Instagramie.

Zobacz również: Obróbka w stylu Dragana w Photoshopie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Ukryte w puszce, czyli czy rodzaj aparatu ma w dzisiejszych czasach znaczenie? Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej W jego żyłach płynie czysta benzyna – poznajcie twórczość Macieja Niechwiadowicza

Popularne w tym tygodniu:

Miesięczna podróż statkiem towarowym z przymocowanym aparatem. Zobacz 80 000 zdjęć w 10 minut Spotkanie z płonącymi wieżami w tle. Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem Fake photos atakują, czyli jak media podchwyciły temat podniebnych selfie Zdjęcia finalistów Wildlife Photographer of the Year 2017 to mistrzostwo fotografii przyrody Szymon Barylski przez miesiąc fotografował obóz dla uchodźców między Grecją, a Macedonią Jak wyglądała powojenna Warszawa w zachodniej prasie? Unikalne, nieznane zdjęcia stolicy Najnowsze okładki TIME zostały wykonane iPhonem. Czy to naprawdę ma dziś znaczenie? Mistrzostwa Świata Bród i Wąsów 2017 – portrety posiadaczy najlepszego zarostu na świecie Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Zobacz najlepsze zdjęcia nocnego nieba w konkursie Insight Astronomy Photographer of the Year 2017 Fotografka odtworzyła obrazy Gustawa Klimta na wspaniałych zdjęciach Retusz, zbawienna brzydota i przeklęte piękno