Loreal Prystaj ukryta za lustrem na pięknych portretach w otoczeniu natury

Cykl fotograficzny „Reflections of Nature” został zrealizowany w malowniczej Finlandii. Loreal Prystaj zaczarowała krajobrazy połączone z surrealistyczną wizją ukrytej siebie, jako artystki obecnej, podkreślając swoją kobiecość.

© Loreal Prystej / www.lorealprystaj.com

Rezultat pracy Loreal Prystaj jest oszałamiający. Piękne zielenie łąk, połączone z błękitem nieba, kontrastują ze śnieżno-białą skórą fotografki. Ogromne lustro, które trzyma na każdym ze zdjęć, staje się jej próbą kamuflażu oraz jednocześnie odbiciem symbolizującym jedność z naturą.

Lustra są często wykorzystywanie do dojrzenia szczegółów, ale rzadko, by spojrzeć na całość. Co będzie, jeśli spojrzałaby w nie natura? Co by zobaczyła? Jacy byśmy byli? Czy nasza tożsamość by się wyróżniała czy byłaby małym szczegółem? Czy natura by nas zmieniła? Bylibyśmy symbolem piękna czy znamieniem? Wyraźni? Ukryci? Obserwując naturę oraz krajobrazy, umiejscowiłam się w jej przestrzeni tak, by ona patrzyła na siebie.

Loreal Prystaj

Artystka jest znana ze swoich prac bazujących na grze ciała. Jej zdjęcia często poruszają tematykę związku człowieka z przyrodą. W 2013 roku fotografka ukończyła szkołę artystyczną i obecnie jest postrzegana jako wschodząca gwiazda współczesnej fotografii konceptualnej. Niedawno otrzymała nagrodę w tej kategorii w konkursie NDA Photo Awards.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie internetowej fotografki oraz na jej Instagramie.

Zobacz również: Zachowanie faktury i koloru przy obróbce skóry

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Ukryte w puszce, czyli czy rodzaj aparatu ma w dzisiejszych czasach znaczenie? Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej W jego żyłach płynie czysta benzyna – poznajcie twórczość Macieja Niechwiadowicza Legendy Ameryki są wciąż żywe na zdjęciach Etienne Clotis Od pupili do dzikich zwierząt. Iza Łysoń fotografuje piękną lisicę, a jej zdjęcia podbijają internet Interesujace portrety w ultrafiolecie, które powstały przy wykorzystniu przerobionej lustrzanki i specjalnej lampy Polacy wśród zwycięzców prestiżowego International Photographer of the Year 2016 Takiego świata nie znacie. Oto najpiękniejsze zdjęcia podwodne w konkursie Underwater Photographer of the Year 2017 Zwycięzcy Mobile Photography Awards 2016 udowadniają, że do zrobienia dobrej fotografii wystarczy smartfon Pierwsze kolorowe zdjęcia Stanów Zjedoczonych pochodzą z początku XX wieku

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?