Loreal Prystaj ukryta za lustrem na pięknych portretach w otoczeniu natury

Cykl fotograficzny „Reflections of Nature” został zrealizowany w malowniczej Finlandii. Loreal Prystaj zaczarowała krajobrazy połączone z surrealistyczną wizją ukrytej siebie, jako artystki obecnej, podkreślając swoją kobiecość.

© Loreal Prystej / www.lorealprystaj.com

Rezultat pracy Loreal Prystaj jest oszałamiający. Piękne zielenie łąk, połączone z błękitem nieba, kontrastują ze śnieżno-białą skórą fotografki. Ogromne lustro, które trzyma na każdym ze zdjęć, staje się jej próbą kamuflażu oraz jednocześnie odbiciem symbolizującym jedność z naturą.

Lustra są często wykorzystywanie do dojrzenia szczegółów, ale rzadko, by spojrzeć na całość. Co będzie, jeśli spojrzałaby w nie natura? Co by zobaczyła? Jacy byśmy byli? Czy nasza tożsamość by się wyróżniała czy byłaby małym szczegółem? Czy natura by nas zmieniła? Bylibyśmy symbolem piękna czy znamieniem? Wyraźni? Ukryci? Obserwując naturę oraz krajobrazy, umiejscowiłam się w jej przestrzeni tak, by ona patrzyła na siebie.

Loreal Prystaj

Artystka jest znana ze swoich prac bazujących na grze ciała. Jej zdjęcia często poruszają tematykę związku człowieka z przyrodą. W 2013 roku fotografka ukończyła szkołę artystyczną i obecnie jest postrzegana jako wschodząca gwiazda współczesnej fotografii konceptualnej. Niedawno otrzymała nagrodę w tej kategorii w konkursie NDA Photo Awards.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie internetowej fotografki oraz na jej Instagramie.

Zobacz również: Jak poradzić sobie ze zbyt czerwonym odcieniem skóry na zdjęciach?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Turecka incepcja Aydina Büyüktasa Kreatywny przekręt: 6 fotografów, 1 model - zobacz zaskakujący rezultat sesji Ukryte w puszce, czyli czy rodzaj aparatu ma w dzisiejszych czasach znaczenie? Uroczy dziecięcy świat w oczach Iwony Podlasińskiej W jego żyłach płynie czysta benzyna – poznajcie twórczość Macieja Niechwiadowicza Legendy Ameryki są wciąż żywe na zdjęciach Etienne Clotis Od pupili do dzikich zwierząt. Iza Łysoń fotografuje piękną lisicę, a jej zdjęcia podbijają internet Interesujace portrety w ultrafiolecie, które powstały przy wykorzystniu przerobionej lustrzanki i specjalnej lampy Polacy wśród zwycięzców prestiżowego International Photographer of the Year 2016 Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Takiego świata nie znacie. Oto najpiękniejsze zdjęcia podwodne w konkursie Underwater Photographer of the Year 2017 Zwycięzcy Mobile Photography Awards 2016 udowadniają, że do zrobienia dobrej fotografii wystarczy smartfon Pierwsze kolorowe zdjęcia Stanów Zjedoczonych pochodzą z początku XX wieku Mr. Jose pokazuje, jak wyglądają „wymarzone amerykańskie wakacje” w swoim najnowszym projekcie World Press Photo 2017 – wrażenia po ogłoszeniu zwycięzców Aparat zrobiony z 32 tysięcy słomek do napojów? Tego jeszcze nie widzieliśmy! Zdjęcie, które przejdzie do historii Burhan Ozbilici autorem zdjęcia roku w World Press Photo 2017. Zobaczcie pozostałych nagrodzonych Metropolitan Museum of Art udostępnia za darmo 375 tysięcy zdjęć do dowolnego wykorzystania Filmy poklatkowe wchodzą na wyższy poziom. Oto świetny timelapse z drona znad Mińska Kelia Anne MacCluskey i jej emocjonalne wspomnienia z podróży w projekcie „The Contest of Meaning” Gordon Parks był fotografem, który upamiętniał kulturę Afroamerykanów w wyjątkowy sposób Jak powstały historyczne zdjęcia Roberta Capy z lądowania w Normandii?

Popularne w tym tygodniu:

Cała prawda o tym, jak powstają zdjęcia, które zachwycają Internet Stacje metra za czasów ZSRR wyglądały przepięknie. Oto zdjęcia, które pokazują je jako prawdziwe dzieła sztuki Sebastian Janicki tłumaczy, jak dostrzec niedostrzegalne Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak Jak wyglądaliby ludzie, gdyby mieli symetryczne twarze? Karolina Piórkowska łapie wyjątkowe chwile z życia dzieci w dokumentalnym stylu Prawie 100 zdjęć ze wschodu. Alexander Petrosyan opowiedział nam o fotografowaniu na ulicach Rosji Te zdjęcia poszły za grube miliony. Oto 10 najdroższych fotografii świata Natura, czarnobiel i długi czas naświetlania nadają dramaturgii zdjęciom George’a Digalakisa Najstarsza fotografia Paryża jest również pierwszym w historii zdjęciem, na którym widać ludzi Jesteś dobrym fotografem? Sprawdź, czy potrafisz poprawnie rozpoznać kolory w 4 testach Ewa Ćwikła: "Gdy fotografuję, otwieram się na świat i daję z siebie wszystko"