Znany łuk skalny na Malcie się zapadł. Fotografowie na całym świecie ubolewają

Zdjęcia z tym mostem skalnym kojarzą wszyscy. Azure Window było jednym z najpopularniejszych miejsc do fotografowania krajobrazów oraz jednym z symboli Malty. Wczoraj nastąpiło to, czego ludzie bali się od lat – około 9:40 czasu miejscowego łuk wraz z kolumną się zawaliły.

© Giuseppe Milo / Twitter

Azure Window (Lazurowe okno) było mostem skalnym, położonym u wybrzeży maltańskiej wyspy Gozo. Było to jedno z najbardziej malowniczych miejsc całej Malty oraz jedna z najchętniej fotografowanych formacji skalnych na świecie. Łuk powstał w skutek erozji wapienia i zawalenia dwóch jaskiń.


Od lat most erodował przez słoną wodę morską opływającą jego podstawę. Niestety, kiedyś musiał nastąpić ten dzień. W środę rano formacja skalna się zawaliła. Zniszczeniu uległ nie tylko most, ale również jego podstawa, która wylądowała w wodzie.

Joseph Muscat, premier Malty, wrzucił na swojego Twittera zdjęcie z drona, tego, co pozostało po Lazurowym oknie. Gdy patrzymy od strony morza – to miejsce niczym się nie wyróżnia.


Fotografowie z całego świata zaczęli wrzucać na swoje profile w mediach społecznościowych zdjęcia upamiętniające łuk. Motyw z tą formacją skalną powtarza się niezwykle często – to miejsce było symbolem Malty oraz marzeniem wielu fotografów krajobrazowych.


Zobacz również: Jak korzystać z narzędzia wypaczania perspektywy?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Popular Photography Magazine kończy swoją działalność Sesja „The Crown", czyli najdroższego serialu telewizyjnego w historii w portfolio House Of Retouching PhotoWhoa rozdaje darmowe e-booki, które pomogą Wam robić lepsze zdjęcia Do Wrocławia zawita wystawa kolektywu Un-Posed - „Niepozowane” Darmowe lekcje od filmowców z Pixara po polsku – jak działa kamera? Godox AD200 - lampa błyskowa o mocy 200 Ws w kieszeni W marcu Kraków odwiedzi wystawa „Fashion 50/60 – Szukając Marilyn / Finding Marilyn” Od teraz na Instagramie możecie udostępnić nawet do 10 zdjęć w jednym poście Netflix może być przydatny fotografom. Zapowiada się film, który warto zobaczyć Jubileuszowe XX Targi FILM VIDEO FOTO już za dwa miesiące Nikon wyciął doskonały numer - miały być 3 jednocalowe kompakty, nie będzie żadnego Najpiękniejsze zdjęcia konkursu "Świeć się z Energą" Getty Images rozpoczęło konkurs na płatny staż dla pań kochających zdjęcia sportowe W wieku 80 lat odszedł Lino Manfrotto – człowiek, który zrewolucjonizował świat akcesoriów fotograficznych Szlakiem cerkwi z Tokiną - warsztaty fotograficzne w Bieszczadach Kendall Jenner pojawia się ponownie w świecie fotografii z 72-stronnicowym edytorialem Bergger Pancro400 to nowy czarno-biały negatyw na rynku z unikatową emulsją Chcecie uzyskać DxO OpticsPro 9 Elite za darmo? Oto, jak to zrobić Lexar Professional x3500 CFast 2.0 512 GB - pół terabajta danych na jednej karcie GoPro przywraca do sprzedaży swojego drona Karma. Czy tym razem będzie lepiej? Tokina 70-200 mm f/4 PRO FX - cena spada o 600 złotych Jollylook to ekologiczny kartonowy aparat natychmiastowy w stylistyce retro Koniec z Adobe Creative Suite CS6. Co będzie z Lightroomem? Agencja kosmiczna NASA opublikowała najbardziej szczegółowe zdjęcie pierścieni Saturna w historii

Popularne w tym tygodniu:

RTV EURO AGD i nocna wyprzedaż obiektywów. Canon EF 24-70 mm f/2.8 L II USM za 1599 złotych! Fotoblogia.pl największym serwisem o fotografii w Polsce. Rekordowa liczba czytelników Co z zamówieniami z nocnej promocji RTV EURO AGD? Znamy stanowisko sklepu Niedługo za pomocą Instagrama będzie można zarezerwować sesje u fotografa C-Log w Canonie 5D Mark IV, czyli większe możliwości dla filmowców 33 nowe funkcje w Fujifilm X-Pro2 i X-T2, czyli poważna aktualizacja oprogramowania