Stary MacInnis farmę miał, czyli piękne zdjęcia zwierząt hodowlanych

Często piszemy o inspirujących zdjęciach psów, kotów czy fotografiach dzikiej natury. Tymczasem nowy cykl Roba McInnisa dowodzi, że świetnym tematem do zdjęć mogą być także... zwierzęta hodowlane. Fotograf uchwycił je w niesamowicie majestatycznych, ale także wesołych portretach, które poruszą Wasze serca. I może zainspirują do robienia zdjęć na polskiej wsi.

© Rob MacInnis / www.robmacinnis.com

Na pomysł tego niecodziennego cyklu Rob MacInnis wpadł, kiedy wrócił z długiej podróży po RPA. Artysta robił tam zdjęcia w miejscach, gdzie ludzie cierpieli z powodu ogromnej biedy, co mocno odbiło się na jego psychice i sprawiło, że mężczyzna przemyślał rolę fotografii w swoim życiu oraz w społeczeństwie.

— Dużo myślałem na temat fotografii po tej podróży. Czułem, że pomijanie aspektu manifestowania swojego zdania w fotografii jest nieodpowiedzialne, zwłaszcza gdy robi się dzieło sztuki z tak uprzywilejowanej pozycji. Zrozumiałem, że fotografowanie zwierząt pozwoli mi na krytykę mojej osoby oraz samej fotografii" - mówi Rob.

Artysta podkreśla, że praca ze zwierzętami nie różni się za bardzo od pracy z ludźmi. Według niego narusza się w ten sposób ich strefę komfortu, więc trzeba ustalić pewne granice i zapracować sobie na zaufanie, co czasem bywa łatwe, a innymi razy wręcz niemożliwe.

Podczas realizacji swojego projektu Rob spotkał cierpliwych i bardzo pomocnych farmerów, dzięki którym udało się stworzyć ciekawe zdjęcia. Kluczowym w tym przedsięwzięciu okazał się czas, ponieważ fotograf potrzebował go dość dużo, by osiągnąć zamierzony efekt. Niekiedy na odpowiednie ujęcie Rob musiał czekać nawet godzinę, ponieważ zwierze potrzebowało chwili, by się uspokoić.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Rob MacInnis to uznany fotograf z wieloletnim doświadczeniem. Studiował na New York Film Academy, a także Nova Scotia College of Art and Design i Rhode Island School of Design. Jego fotografie były pokazywane między innymi w „Enroute Magazin", „Eye Weekly", „The Globe & Mail" i „The New York Times". Były także prezentowane w czasie różnego rodzaju targów czy wystaw, jak „Art Basel Switzerland", „Scope New York", „PhotoLA" i „Toronto International Art Fair". Jego odbitki znajdują się w zbiorach prywatnych, jak i publicznych, w tym w „Canadian Association of University Teachers", „The Nimoy Family Foundation", „Citibank" i „Museum of Fine Art" w Houston.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie oraz stronie internetowej autora.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Fotograf ujął na portretach dysonans poznawczy swojej trzeźwości Frank Machalowski przywołuje w swoich zdjęciach duchy przeszłości Fotografia przyrodnicza stała się jej językiem, a szepty zwierząt narzędziem komunikacji Moda ulic Los Angeles. Stylizowana sesja zdjęciowa czy reportaż? Już teraz możecie przejrzeć ponad 400 numerów magazynu Sovetskoe Foto za darmo Fotografka przywróciła szczęście na twarzach ludzi robiąc im natychmiastowe zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Fotografowałem znanego amerykańskiego rapera 50-letnim aparatem z NRD Najlepsze zdjęcia ”Wielkiego amerykańskiego zaćmienia Słońca” Przysłona f/240 i 6-godzinna ekspozycja, czyli jak Weston fotografował paprykę Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Stolica Korei Północnej wygląda jak opuszczony plan kosmicznego filmu science fiction Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Czterech świetnych fotografów z Nowego Jorku robiło zdjęcia jednej modelce. Jesteście ciekawi jak im poszło? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Międzynarodowa Stacja Kosmiczna i ”photobombing” zaćmienia Słońca Czarne psiaki też potrzebują miłości. Fotografka stworzyła ten projekt, by pomóc w adopcjach