Niewiarygodne rysunki, które wyglądają bardziej realistycznie niż zdjęcia

Czy to możliwe, aby rysunek lepiej oddawał rzeczywistość niż dobre zdjęcie? Okazuje się, że tak. Zapewniam, że mocno się zdziwicie, oglądając twórczość nigeryjskiego artysty – Arinze Stanleya.

© Arinze Stanley / Instagram


Narysowanie portretu wymaga od artysty nie tylko umiejętności, ale również ogromnej cierpliwości. Arinze Stanley zdecydował się na dodatkowe ograniczenie, którym jest rysowanie tylko w czerni i bieli. Patrząc na te zdjęcia, ciśnie się myśl, że dużo ołówków oddało za nie swoje życia.

Wykonanie jednego rysunku zajmuje Arinze około 100 godzin. Artysta bardzo przykłada się do swojej pracy. Te realistyczne szkice są naprawdę wysokiej jakości i nie pamiętam, bym kiedykolwiek widział coś tak zaskakującego.


Dla osób, które nie wierzą w talent Stanleya, artysta udostępnia swoje dzieła w trakcie tworzenia i na różnych etapach postępu. Przy okazji – analizując je dokładnie, możecie zobaczyć, w jaki sposób rysownik uzyskuje ten niesamowity efekt. Czapki z głów!


Prace Arinze Stanleya możecie na bieżąco śledzić na jego koncie na Instagramie.

Zobacz również: Narzędzia korekcji skóry w darmowym Gimpie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Fotograf ujął na portretach dysonans poznawczy swojej trzeźwości Frank Machalowski przywołuje w swoich zdjęciach duchy przeszłości Fotografia przyrodnicza stała się jej językiem, a szepty zwierząt narzędziem komunikacji Moda ulic Los Angeles. Stylizowana sesja zdjęciowa czy reportaż? Stary MacInnis farmę miał, czyli piękne zdjęcia zwierząt hodowlanych Już teraz możecie przejrzeć ponad 400 numerów magazynu Sovetskoe Foto za darmo Fotografka przywróciła szczęście na twarzach ludzi robiąc im natychmiastowe zdjęcia Cenzura Facebooka nie zna granic. Ban dla fotografki, która pokazała nagie manekiny Na billboardach pojawiły się zdjęcia krajobrazów, które zasłaniają reklamy prawdziwym pięknem natury Jesteś dobrym fotografem? Sprawdź, czy potrafisz poprawnie rozpoznać kolory w 4 testach Karolina Piórkowska łapie wyjątkowe chwile z życia dzieci w dokumentalnym stylu

Popularne w tym tygodniu:

Zobacz najlepsze zdjęcia wykonane iPhone'ami w 2017 roku Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?