Niewiarygodne rysunki, które wyglądają bardziej realistycznie niż zdjęcia

Czy to możliwe, aby rysunek lepiej oddawał rzeczywistość niż dobre zdjęcie? Okazuje się, że tak. Zapewniam, że mocno się zdziwicie, oglądając twórczość nigeryjskiego artysty – Arinze Stanleya.

© Arinze Stanley / Instagram


Narysowanie portretu wymaga od artysty nie tylko umiejętności, ale również ogromnej cierpliwości. Arinze Stanley zdecydował się na dodatkowe ograniczenie, którym jest rysowanie tylko w czerni i bieli. Patrząc na te zdjęcia, ciśnie się myśl, że dużo ołówków oddało za nie swoje życia.

Wykonanie jednego rysunku zajmuje Arinze około 100 godzin. Artysta bardzo przykłada się do swojej pracy. Te realistyczne szkice są naprawdę wysokiej jakości i nie pamiętam, bym kiedykolwiek widział coś tak zaskakującego.


Dla osób, które nie wierzą w talent Stanleya, artysta udostępnia swoje dzieła w trakcie tworzenia i na różnych etapach postępu. Przy okazji – analizując je dokładnie, możecie zobaczyć, w jaki sposób rysownik uzyskuje ten niesamowity efekt. Czapki z głów!


Prace Arinze Stanleya możecie na bieżąco śledzić na jego koncie na Instagramie.

Zobacz również: Jak korzystać z narzędzi zaznaczania w Adobe Photosop?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Fotograf ujął na portretach dysonans poznawczy swojej trzeźwości Frank Machalowski przywołuje w swoich zdjęciach duchy przeszłości Fotografia przyrodnicza stała się jej językiem, a szepty zwierząt narzędziem komunikacji Moda ulic Los Angeles. Stylizowana sesja zdjęciowa czy reportaż? Stary MacInnis farmę miał, czyli piękne zdjęcia zwierząt hodowlanych Już teraz możecie przejrzeć ponad 400 numerów magazynu Sovetskoe Foto za darmo

Popularne w tym tygodniu:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Fotografowałem znanego amerykańskiego rapera 50-letnim aparatem z NRD Najlepsze zdjęcia ”Wielkiego amerykańskiego zaćmienia Słońca” Przysłona f/240 i 6-godzinna ekspozycja, czyli jak Weston fotografował paprykę Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Stolica Korei Północnej wygląda jak opuszczony plan kosmicznego filmu science fiction Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Czterech świetnych fotografów z Nowego Jorku robiło zdjęcia jednej modelce. Jesteście ciekawi jak im poszło? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Międzynarodowa Stacja Kosmiczna i ”photobombing” zaćmienia Słońca Czarne psiaki też potrzebują miłości. Fotografka stworzyła ten projekt, by pomóc w adopcjach