Fińska fotografka stworzyła sukienkę z lodu do sesji upamiętniającej 100-lecie niepodległości kraju

Finlandia w tym roku świętuje setną rocznicę niepodległości kraju. By to uczcić, fotografka Suvi Sievila postanowiła zrealizować wyjątkową sesję fotograficzną, która będzie prezentowała jej ojczyznę w jak najlepszym świetle. Na zdjęciach znajdziecie piękne krajobrazy krainy lodu oraz… lodową sukienkę!

© Suvi Sievila / suvisievila.com

Na przestrzeni wielu lat kształt granic Finlandii był utożsamiany z kształtem kobiety w zwiewnej sukni, trzymającą jedną rękę wyciągniętą ku górze. Tego elementu nie mogło zabraknąć w sesji na 100-lecie niepodległości mroźnej krainy, realizowanej przez Suvi Sievilę.

Przedsięwzięcie nie było wcale łatwe i planowanie całości zajęło kilka dobrych miesięcy. Fotografka przez 5 miesięcy skrupulatnie opróżniała kartony z mlekiem, by mieć wystarczającą ilość opakowań na duże kostki lodu. Oczywiście musiała również poczekać, aż temperatura spadnie poniżej zera, by lodowa sukienka się nie rozpłynęła. Kiedy przyszedł odpowiedni czas – Suvi od razu wzięła się do pracy.

Niestety, gdy fotografka postanowiła zrobić zdjęcia, temperatura jak na złość zaczęła się podnosić i trzeba było pracować w pośpiechu. Niefortunnie się składa, ale fotografując w plenerze, zawsze musimy brać pod uwagę kaprysy matki natury. Na szczęście artystce udało się zrobić wymarzone zdjęcie tuż przed tym, nim lód się rozpuścił.

Efekt całego projektu jest przecudowny. Wszystko wymagało od artystki wielu miesięcy przygotowań i wyrzeczeń, ale końcowe zdjęcie powala na kolana. Dzięki wytrwałej modelce, Belindzie Nieminen oraz wizażystce Satu Sirelius, powstało piękne dzieło, będące symbolem współczesnej Finlandii.

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na blogu Suvi.

Zobacz również: Wykonanie własnego slidera za niewielkie pieniądze

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Fotograf ujął na portretach dysonans poznawczy swojej trzeźwości Ewa Ćwikła, holenderska fotografka, polskiego pochodzenia zdobyła nagrodę National Award w konkursie SWPA 2017 Ojciec fotografuje swoje dzieci, tworząc historię ich dorastania Najlepsze zdjęcia z kategorii otwartej konkursu Sony World Photography Awards 2017 Sony World Photography Awards 2017. Jury wybrało najlepsze pojedyncze zdjęcie z Polski i całego świata Płatki śniadaniowe, słodycze i zdjęcia mody. Co mogło się nie udać? Prawie 100 godzin lekcji o fotografii za darmo. Skarbnica wiedzy dla każdego fotografa Wiedzieliście, że muzycy byli popularnym tematem na początku historii fotografii? Runmageddon, protest i życie bacówki, czyli zwycięzcy konkursu Śląska Fotografia Prasowa 2016 Frank Machalowski przywołuje w swoich zdjęciach duchy przeszłości Fotografia przyrodnicza stała się jej językiem, a szepty zwierząt narzędziem komunikacji Moda ulic Los Angeles. Stylizowana sesja zdjęciowa czy reportaż? Pushkar Raj Sharma pokazuje na swoich zdjęciach ulicznych, czym jest utrata tożsamości

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego