Fińska fotografka stworzyła sukienkę z lodu do sesji upamiętniającej 100-lecie niepodległości kraju

Finlandia w tym roku świętuje setną rocznicę niepodległości kraju. By to uczcić, fotografka Suvi Sievila postanowiła zrealizować wyjątkową sesję fotograficzną, która będzie prezentowała jej ojczyznę w jak najlepszym świetle. Na zdjęciach znajdziecie piękne krajobrazy krainy lodu oraz… lodową sukienkę!

© Suvi Sievila / suvisievila.com

Na przestrzeni wielu lat kształt granic Finlandii był utożsamiany z kształtem kobiety w zwiewnej sukni, trzymającą jedną rękę wyciągniętą ku górze. Tego elementu nie mogło zabraknąć w sesji na 100-lecie niepodległości mroźnej krainy, realizowanej przez Suvi Sievilę.

Przedsięwzięcie nie było wcale łatwe i planowanie całości zajęło kilka dobrych miesięcy. Fotografka przez 5 miesięcy skrupulatnie opróżniała kartony z mlekiem, by mieć wystarczającą ilość opakowań na duże kostki lodu. Oczywiście musiała również poczekać, aż temperatura spadnie poniżej zera, by lodowa sukienka się nie rozpłynęła. Kiedy przyszedł odpowiedni czas – Suvi od razu wzięła się do pracy.

Niestety, gdy fotografka postanowiła zrobić zdjęcia, temperatura jak na złość zaczęła się podnosić i trzeba było pracować w pośpiechu. Niefortunnie się składa, ale fotografując w plenerze, zawsze musimy brać pod uwagę kaprysy matki natury. Na szczęście artystce udało się zrobić wymarzone zdjęcie tuż przed tym, nim lód się rozpuścił.

Efekt całego projektu jest przecudowny. Wszystko wymagało od artystki wielu miesięcy przygotowań i wyrzeczeń, ale końcowe zdjęcie powala na kolana. Dzięki wytrwałej modelce, Belindzie Nieminen oraz wizażystce Satu Sirelius, powstało piękne dzieło, będące symbolem współczesnej Finlandii.

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na blogu Suvi.

Zobacz również: Usuwanie zagnieceń z tła na zdjęciach studyjnych

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki Fotograf ujął na portretach dysonans poznawczy swojej trzeźwości Ewa Ćwikła, holenderska fotografka, polskiego pochodzenia zdobyła nagrodę National Award w konkursie SWPA 2017 Ojciec fotografuje swoje dzieci, tworząc historię ich dorastania Najlepsze zdjęcia z kategorii otwartej konkursu Sony World Photography Awards 2017 Sony World Photography Awards 2017. Jury wybrało najlepsze pojedyncze zdjęcie z Polski i całego świata Płatki śniadaniowe, słodycze i zdjęcia mody. Co mogło się nie udać?

Popularne w tym tygodniu:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Fotografowałem znanego amerykańskiego rapera 50-letnim aparatem z NRD Przysłona f/240 i 6-godzinna ekspozycja, czyli jak Weston fotografował paprykę Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Stolica Korei Północnej wygląda jak opuszczony plan kosmicznego filmu science fiction Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Islandia to prawdziwy raj dla minimalistów. Również tych krajobrazowych