Sesja z dziećmi to nic trudnego? Jesteście w ogromnym błędzie

Kochamy zdjęcia z malutkimi dziećmi. Ale jak wiecie, ich robienie wcale nie jest łatwe. Maluchy wiecznie się kręcą i trudno jest złapać odpowiedni kadr. No cóż, są też inne kwestie, które mogą popsuć wymarzone ujęcie. Zobaczcie sami.

Podczas pracy z dziećmi jest kilka spraw organizacyjnych, o które trzeba zadbać. Jak wiecie – maluchy łatwo spłoszyć lub przestraszyć, więc zamiast używać światła błyskowego, lepiej postawić lampy światła ciągłego lub robić zdjęcia przy świetle naturalnym. To rozwiąże nam jeden z problemów – dzieci na pewno będą zachowywały się spokojniej.

Bardzo ważna jest również obecność rodziców podczas sesji, a nawet… fotografowanie na rodzicach. Widziałem wiele zdjęć, gdzie maluch leży na przykład na brzuchu swojego taty – spokojny i gotowy do współpracy fotograficznej. Przy okazji – na pewno będzie mu ciepło, co dodatkowo pozytywnie wpłynie na naszą pracę.

Fotografowanie niemowląt i małych dzieci wymaga bardzo dużo cierpliwości od fotografa. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak dokładnie zachowa się nasz model i musimy być gotowi na różne scenariusze. Tak, mokre chusteczki i mop na pewno się przydadzą. Zawsze coś może pójść nie tak, jak sobie zaplanowaliśmy.

To normalne, że dzieci nie są w stanie za bardzo kontrolować swojego zachowania, więc my, jako fotografowie prowadzący sesję, musimy zadbać o odpowiedni nastrój, światło, temperaturę oraz obecność kogoś bliskiego, kto zawsze będzie mógł uspokoić swoją pociechę. Mimo tego – scenariusze pracy mogą być różne. Zresztą – zobaczcie sami.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Źródło: Bored Panda

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Jak LED-y podbijają świat fotografii, filmów i oświetlenia miejskiego 48 obiektywów złączonych w jeden, czyli jak astronomowie szukają nowych galaktyk Canon wypuszcza nową kolekcję ubrań specjalnie dla entuzjastów fotografii Czy Sony przestanie sprzedawać matryce innym firmom fotograficznym? Zaplanuj fotograficzną wyprawę z PhotoPills. Teraz także na Androidzie Jak w praktyce radzi sobie Sigma USB Dock z back i front focusem? Holga 120N: zmartwychwstanie Sony Digital Filter, czyli zaawansowany filtr ND i HDR w formie aplikacji do aparatów Sony NEX-3 jako cyfrowa przystawka do Nikona na klisze. Ten Frankenstein naprawdę działa Laowa 24 mm f/14 Replay 2x Macro - zanurz się w świecie makro Truskawki, które wcale nie są czerwone? Na tym zdjęciu nie ma ani jednego czerwonego piksela Coś dla prawdziwych fanów tej marki. Limitowane wersje Nikona D5 i D500 na targach CP+ Uno II - minimalistyczny plecak do różnych zastosowań Kreatywna wizytówka z Instaxów to nowy trend wśród fotografów Poznajcie historię "Śniadania na szczycie drapacza chmur" - jednego z najbardziej znanych zdjęć na świecie Na tej wystawie nie zobaczycie fizycznych odbitek. Tak wygląda sztuka przyszłości Lukasa Renlunda Oto StyleShoots – robot do robienia zdjęć. Czy zastąpi żywego fotografa? Na podstawie okładek NY Times widać, jak fotografia zyskiwała na popularności LAB-BOX - wywołaj swój film nawet w słoneczny dzień na zewnątrz Jak działa Smooth Trans Focus w nowym obiektywie Sony 100 mm f/2.8 G Master? Stereo-Nikkor 35 mm f/3.5 - unikatowy obiektyw 3D dostępny na eBayu za jedyne 25 tys. dolarów Fujifilm odświeża temat organicznych matryc. Czym są, dlaczego mają być lepsze i kiedy je zobaczymy? Jest sposób, aby mieć aparaty Fujifilm z matrycami, które fotografują tylko w czerni i bieli

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Jak wykonano świetną reklamę Gatorade, gdzie kropelki wody układają się w kształt ruszającego się człowieka? Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Aparat ze sklepu charytatywnego skrywał w sobie tajemnicę. Zobaczcie, co było na rolce Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8 Tak wygląda teleobiektyw 1000 mm do Sony A6500 za 300 zł Właśnie minęło 20 lat od przesłania pierwszego zdjęcia przez telefon Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Zobaczcie jak przerabia się okładki płyt i reklamy na potrzeby rynku Środkowego Wschodu