Mac Pro za 20 tys. zł pokonany przez trzy razy tańszego peceta w photoshopowym teście

Komputery Mac stały się modne wśród fotografów już jakiś czas temu. Fotografowie doceniają ich osiągi, stabilny system i solidne wykonanie, za które jednak trzeba słono zapłacić. Okazuje się jednak, że Mac Pro ma dużo słabsze osiągi od trzy razy tańszego PC z procesorem Ryzen, czego dowodzi prosty test w Photoshopie.

Tech Guy na serwisie YouTube udostępnił test porównujący osiągi Maca Pro z 8-rdzeniowym procesorem o taktowaniu 3GHz i 64 GB pamięci RAM, który kosztuje ponad 20 000 zł, z komputerem PC z 8-rdzeniowym procesorem Ryzen 1700 3GHz i 16 GB pamięci RAM za około 6000 zł. Jak zauważa Tech Guy, wystarczy 250 dolarów, czyli około 1000 zł, żeby dołożyć do komputera PC pamięć RAM, co sprawi, że komputery będą dokładnie odpowiadały sobie specyfikacją.

Korzystając z testu porównawczego przygotowanego przez fotografa Keitha Simoniana, Tech Guy udowodnił, że Mac Pro potrzebuje 15 sekund na wykonanie identycznych operacji, na które komputer PC na Ryzen-ie potrzebował zaledwie 8,8 sekund. Po podkręceniu PC wyciągnął nawet 7,7 s. Krótko mówiąc, podkręcony PC z procesorem Ryzen jest ponad dwa razy szybszy od Maca Pro, który kosztuje trzy razy więcej.

Apple dostrzega problem, na który uskarżają się od jakiegoś czasu profesjonalni fotografowie i filmowcy. Trzeba jednak pamiętać, że Mac Pro został zaprezentowany w 2013 roku, a w świecie technologii komputerowych to bardzo dawno. Nawet przedstawiciele Apple'a przyznają, że przerwa w unowocześnianiu Maca Pro jest zbyt długa.

“Komputery Mac są bardzo ważne dla Aplle'a i mają przed sobą długą przyszłość(…) Jeżeli mamy zbyt długą pauzę w unowocześnianiu i aktualizacjach, to bardzo przepraszamy za to, co stało się z Makiem Pro. Zamierzamy wypuścić coś wspaniałego w zamian.”

Phil Schiller z Apple w wypowiedzi dla TechCrunch

Jednak na nowy profesjonalny komputer od Apple'a trzeba będzie poczekać do 2018 roku. Jednym słowem teraz nie warto inwestować w Maki Pro — lepiej poczekać do przyszłego roku, kiedy to Apple planuje wprowadzić naprawdę konkurencyjny, nowy model.

Zobacz również: Jak efektywnie korzystać z mapy gradientu?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Everypixel Aesthetics to system sztucznej inteligencji, który oceni twoje zdjęcia Leica M to aparaty, które tworzone są z pasją. Zobaczcie, jak powstają Najnowsze zdjęcia ESA pokazują, jak wygląda zorza polarna, widziana ze stacji kosmicznej New York Times docenia fotografów i podwaja ich dniówkę Jak LED-y podbijają świat fotografii, filmów i oświetlenia miejskiego Algorytm zastąpi Photoshopa? Deep Photo Style Transfer pozwala zmienić oświetlenie, porę dnia, a nawet porę roku na zdjęciach Sesja z dziećmi to nic trudnego? Jesteście w ogromnym błędzie 48 obiektywów złączonych w jeden, czyli jak astronomowie szukają nowych galaktyk Canon wypuszcza nową kolekcję ubrań specjalnie dla entuzjastów fotografii Czy Sony przestanie sprzedawać matryce innym firmom fotograficznym? Zaplanuj fotograficzną wyprawę z PhotoPills. Teraz także na Androidzie Jak w praktyce radzi sobie Sigma USB Dock z back i front focusem? Holga 120N: zmartwychwstanie Sony Digital Filter, czyli zaawansowany filtr ND i HDR w formie aplikacji do aparatów Sony NEX-3 jako cyfrowa przystawka do Nikona na klisze. Ten Frankenstein naprawdę działa Laowa 24 mm f/14 Replay 2x Macro - zanurz się w świecie makro Truskawki, które wcale nie są czerwone? Na tym zdjęciu nie ma ani jednego czerwonego piksela Coś dla prawdziwych fanów tej marki. Limitowane wersje Nikona D5 i D500 na targach CP+ Uno II - minimalistyczny plecak do różnych zastosowań Kreatywna wizytówka z Instaxów to nowy trend wśród fotografów Poznajcie historię "Śniadania na szczycie drapacza chmur" - jednego z najbardziej znanych zdjęć na świecie Na tej wystawie nie zobaczycie fizycznych odbitek. Tak wygląda sztuka przyszłości Lukasa Renlunda Oto StyleShoots – robot do robienia zdjęć. Czy zastąpi żywego fotografa?

Popularne w tym tygodniu:

Canon EF 200 mm f/1.8 - ta armata jest znana również jako "Oko Saurona" Kamerka GoPro odbiła pocisk snajperski i uratowała życie dziennikarzowi Zdjęcia "druhen" tej panny młodej pokazują siłę prawdziwej przyjaźni Czy iPhone może mierzyć się z profesjonalną kamerą Arri Alexa za ponad 300 000 złotych? Prototyp szkła Leica Noctilux-M 50 mm Edition 0.95 może być wasz za 25 tysięcy dolarów Budżetowy aparat wielkoformatowy 8 x 10 już niedługo trafi do sprzedaży Nie masz skanera do negatywów? Z pomocą przychodzi aplikacja FilmLab Nowy inteligentny algorytm Google usunie obiekty, które przeszkadzają na zdjęciu Ulepszony algorytm koloryzujący coraz lepiej radzi sobie z czarno-białymi zdjęciami Legendarny aparat Leica M2 za 5 dolarów Sony IMX382 to malutka matryca, która może nagrywać i śledzić z prędkością 1000 kl./s