Bezpłatny poradnik opracowany, by pomóc fotografom z zasięgami na Instagramie

Od czasu, kiedy pojawiły się problemy z zasięgami na Instagramie, musimy mocniej zadbać o odpowiednie pozycjonowanie zdjęć. Na tej platformie istnieje kilka sposobów na walkę z algorytmami. Oto jeden z nich.

Jakiś czas temu wspominałem o tym, co warto zrobić, by posty na Instagramie miały większy zasięg. To kwestia doboru odpowiedniej treści, określenia swojej grupy docelowej oraz tagowania zdjęć. To ostatnie jest największą zmorą fotografów – popularnych hasztagów istnieją setki tysięcy, ale które zapewnią nam najlepszy odbiór?

Jak zwiększyć zasięg postów na Instagramie?

Instagram to platforma, która przechodzi obecnie bardzo nagłe i kluczowe zmiany. Wraz ze zmianą algorytmów wyświetlania postów pojawiły się problemy…

Jeśli podpiszemy nasze zdjęcia najpopularniejszymi słowami kluczowymi – przepadną one w zalewie setek zdjęć i nikt nie zwróci na nie uwagi. Dla nas, fotografów, najbardziej liczy się trafność hasztagów i to, by chociaż przez chwilę nasza twórczość zagościła w strumieniu nowych obrazów. Do tego potrzebna jest nam wiedza z zakresu bieżących trendów.

Tu z pomocą przychodzą nam serwisy Feature Shoot oraz Photoshelter. Ekipy portali przygotowały poradnik, który może ułatwić całą zabawę. W zestawieniu zobaczymy popularne, lecz wartościowe, słowa kluczowe, dzięki którym możemy jeszcze zaistnieć. Poradnik jest podzielony na 11 grup fotograficznych, do których możemy przypisać nasze zdjęcie – z wyróżnieniem głównego motywu.

W poradnikowym tekście wspominałem również o oznaczaniu kont, które udostępniają zdjęcia. Mają one dziesiątki, a nawet setki tysięcy obserwujących. Na pewno wśród tego zbioru znajdą się również zwolennicy Waszych prac, co przełoży się na pewno na zasięg.

Bezpłatny poradnik możecie pobrać po zapisaniu do newslettera Photoshelter.

Zobacz również: Praktyczne możliwości narzędzia dodge & burn

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] "Unplugged Wedding", czyli ślub z zakazem fotografowania. O co chodzi i czy warto? Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Jak kreować swój wizerunek profesjonalny w mediach społecznościowych? Dlaczego zdjęcia są nieostre? 10 obiektywów do Nikona w przystępnej cenie, które warto sprawdzić Powody, dla których warto mieć przy sobie aparat [poradnik] Asystent fotografa, czyli praca dla desperatów Idealne zdjęcie na okładkę Miasto - fotograficzne bogactwo możliwości [poradnik] Lampki choinkowe, aparat, akcja! Prosty sposób na piękne portrety z przednim bokeh Co zrobić, by zdjęcia na Facebooku miały najlepszą jakość? O tych akcesoriach fotograficznych mało kto pamięta, ale są nam bardzo potrzebne Robisz zdjęcia? Zadbaj o swoje prawa autorskie Pierwsze kroki w świadomym fotografowaniu, czyli jak nauczyć laika fotografować Jak zrobić dobre zdjęcie na aukcje internetowe? Proste, tanie, domowe sposoby [wideoporadnik] Karol Nienartowicz: „W zdjęciach zawsze szukam współistnienia pięknej treści i formy" 7 powodów, dla których warto być fotografem Wizjer optyczny czy elektroniczny? Tak to widzimy Jak sprawdzić przebieg migawki w aparacie? LEPSZA FOTOGRAFIA LEPSZY FILM Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Powody, dlaczego warto nagrywać w 4K już teraz Dlaczego czasami fotografuję za darmo?

Popularne w tym tygodniu:

Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] ”3, 2, 1... Photoshop!” to nowa seria przydatnych samouczków Adobe Fotografia z cenzurą