© Amol Jadhav i Pranav Bhid / Behance

Kształty ukryte na portretach to świetna kampania promująca adopcję zwierząt

Fotograf z Indii, Amol Jadhav i retuszer Pranav Bhide stworzyli coś niesamowitego. Ich zadaniem było wykreowanie kampanii dla organizacji World For All Animal Care and Adoptions, promującej adopcję zwierząt.

Kształty zwierząt na zdjęciach właściwie od razu rzucają się w oczy. Po chwili przyglądania się każdemu z kadrów możemy zobaczyć szczęśliwych ludzi, którzy otaczają sylwetki stworzeń. Wyjątkowo ciekawa iluzja optyczna.

Kampania jest definicją tego, co określamy kreatywnym wykorzystaniem światła. Postaci ludzi na zdjęciach są podświetlone od tyłu, dzięki czemu od razu rzuca się w oczy główny motyw zdjęcia. Oprócz tego charakterystyka światła w bardzo przyjemny sposób rysuje ludzi.

W parze ze zdjęciami idzie krótkie, proste hasło: ”Zawsze znajdzie się miejsce na więcej. Adoptuj”. Ten prosty slogan wyraża naprawdę wiele i nie odwraca uwagi odbiorcy od cudownych obrazów.

Projekt trafił do zbioru najlepszych, prezentowanych na portalu Behance (zarządzanym przez firmę Adobe). Zdjęcia zostały wykonane w celach promocyjnych dla stowarzyszenia zajmującego się ochroną i adopcją zwierząt w Bombaju. Dzięki tej akcji liczba odwiedzin w schronisku zwiększyła się o 150 proc., a w jednym z pierwszych dni po pokazaniu plakatów publicznie adoptowane zostały aż 42 zwierzaki.

Więcej na temat organizacji World For All przeczytacie na ich stronie internetowej, natomiast prace Amola Jadhava są prezentowane na jego profilu na Behance.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Kolorowe zdjęcia z II wojny światowej rzucają nowe światło na historię świata Na tym niesamowitym zdjęciu zobaczycie Ziemię widzianą pomiędzy pierścieniami Saturna National Geographic i NASA pokazują parki narodowe widziane z kosmosu Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Todd Webb – legendarny fotograf, który pozostawał w cieniu sław Litewskie jeziora widziane z drona przypomina powierzchnię księżyca Bruno Roseti odwiedził i sfotografował fascynujące życie plemienia Luo Sony World Photography Awards 2017 - poznajcie zwycięzców największego konkursu fotograficznego świata Mark Mawson zamienia ciecze w piękne kolorowe kwiaty

Popularne w tym tygodniu:

Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Mikołaj Nowacki: "W fotografii chodzi mi o to, żeby nie tylko pokazać, co widziałem i jak było, ale przede wszystkim, co czułem" Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Fotografia, geometria i ludzie, to sedno zdjęć Eriki Zolli Ognie, wybuchy i całująca się para. To zdjęcie to naprawdę jedno ujęcie! Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Najnowsza kampania Gucci to uczta wizualna dla miłośników science fiction z lat 50. i 60. Islandia to prawdziwy raj dla minimalistów. Również tych krajobrazowych