© Amol Jadhav i Pranav Bhid / Behance

Kształty ukryte na portretach to świetna kampania promująca adopcję zwierząt

Fotograf z Indii, Amol Jadhav i retuszer Pranav Bhide stworzyli coś niesamowitego. Ich zadaniem było wykreowanie kampanii dla organizacji World For All Animal Care and Adoptions, promującej adopcję zwierząt.

Kształty zwierząt na zdjęciach właściwie od razu rzucają się w oczy. Po chwili przyglądania się każdemu z kadrów możemy zobaczyć szczęśliwych ludzi, którzy otaczają sylwetki stworzeń. Wyjątkowo ciekawa iluzja optyczna.

Kampania jest definicją tego, co określamy kreatywnym wykorzystaniem światła. Postaci ludzi na zdjęciach są podświetlone od tyłu, dzięki czemu od razu rzuca się w oczy główny motyw zdjęcia. Oprócz tego charakterystyka światła w bardzo przyjemny sposób rysuje ludzi.

W parze ze zdjęciami idzie krótkie, proste hasło: ”Zawsze znajdzie się miejsce na więcej. Adoptuj”. Ten prosty slogan wyraża naprawdę wiele i nie odwraca uwagi odbiorcy od cudownych obrazów.

Projekt trafił do zbioru najlepszych, prezentowanych na portalu Behance (zarządzanym przez firmę Adobe). Zdjęcia zostały wykonane w celach promocyjnych dla stowarzyszenia zajmującego się ochroną i adopcją zwierząt w Bombaju. Dzięki tej akcji liczba odwiedzin w schronisku zwiększyła się o 150 proc., a w jednym z pierwszych dni po pokazaniu plakatów publicznie adoptowane zostały aż 42 zwierzaki.

Więcej na temat organizacji World For All przeczytacie na ich stronie internetowej, natomiast prace Amola Jadhava są prezentowane na jego profilu na Behance.

Zobacz również: Sprawdzona metoda na retusz kobiecego portretu

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Kolorowe zdjęcia z II wojny światowej rzucają nowe światło na historię świata Na tym niesamowitym zdjęciu zobaczycie Ziemię widzianą pomiędzy pierścieniami Saturna National Geographic i NASA pokazują parki narodowe widziane z kosmosu Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Todd Webb – legendarny fotograf, który pozostawał w cieniu sław Litewskie jeziora widziane z drona przypomina powierzchnię księżyca Bruno Roseti odwiedził i sfotografował fascynujące życie plemienia Luo Sony World Photography Awards 2017 - poznajcie zwycięzców największego konkursu fotograficznego świata Mark Mawson zamienia ciecze w piękne kolorowe kwiaty Kupując ”kota w worku”, trafił na tajemnicze negatywy mistrza fotografii Polacy zdominowali konkurs Fine Art Photography Awards Tomasz Margol dostrzega to, co dla innych niedostrzegalne. Oto jego tajemniczy świat "Szafowe przekąski", czyli konceptualny projekt, w którym części garderoby łączą się z jedzeniem Nowe zdjęcia NASA pokazują piękno świateł na Ziemi. Zrobiliśmy również zbliżenie na Polskę Marina Amaral ożywia stare fotografie. Na jej pracach czarno-biały świat wygląda, jak z bajki

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?