Cudowny film poklatkowy, pokazujący Drogę Mleczną został nagrany... z pokładu Boeinga 777

Widzieliśmy już wiele przeróżnych, spektakularnych filmów poklatkowych. Jednak sposób wykonania tego przebija je wszystkie.

© Sales Wick / Vimeo

Patrzę na ten film poklatkowy i nie mogę wyjść z zachwytu. Rozgwieżdżone nocne niebo zapiera dech w piersi, dodatkowo ten gładki ruch kamery. Zaraz, zaraz… To nie jest ruch samej kamery… To ruch samolotu relacji Zurych – Sao Paulo. Zobaczcie te piękne nocne ujęcia. Niesamowite.

Za produkcją stoi 30-letni Sales Wick. Jest on fotografem, producentem filmowy oraz pilotem, który mieszka w Szwajcarii. Jest również właścicielem agencji filmowej SkyProduction. Nie da się ukryć, że facet wie, jak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.


Fotograf wyznaje, że nocne loty to dla niego codzienność. Tym razem Wick musiał odbyć kurs nad Oceanem Atlantyckim w stronę Ameryki Południowej. Na pokładzie samolotu było 340 pasażerów, którzy nie mieli najmniejszego pojęcia, co kombinuje pilot.

Sales pilotował samolot podczas pierwszej części podróży. W międzyczasie jego koledzy z załogi mieli chwilę na drzemkę przed pracą. Nasz bohater nie marnował czasu i zaczął fotografować nocne niebo przy wykorzystaniu swojego Sony A7S z obiektywem 35 mm f/1.4. Efekt jest zdumiewający!

Więcej prac Wicka znajdziecie na jego stronie internetowej oraz Instagramie.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Magdalena Wasiczek i jej bajeczny, bokehowy świat mikroprzestrzeni Jurorzy wybrali zwycięzców LensCulture Portrait Awards 2017. Zobacz najlepsze portrety Kształty ukryte na portretach to świetna kampania promująca adopcję zwierząt Szymon Barylski z nagrodą za zdjęcie roku konkursu BZ WBK Press Photo 2017 Kolorowe zdjęcia z II wojny światowej rzucają nowe światło na historię świata Na tym niesamowitym zdjęciu zobaczycie Ziemię widzianą pomiędzy pierścieniami Saturna National Geographic i NASA pokazują parki narodowe widziane z kosmosu Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Todd Webb – legendarny fotograf, który pozostawał w cieniu sław Litewskie jeziora widziane z drona przypomina powierzchnię księżyca Bruno Roseti odwiedził i sfotografował fascynujące życie plemienia Luo Sony World Photography Awards 2017 - poznajcie zwycięzców największego konkursu fotograficznego świata Mark Mawson zamienia ciecze w piękne kolorowe kwiaty Kupując ”kota w worku”, trafił na tajemnicze negatywy mistrza fotografii Polacy zdominowali konkurs Fine Art Photography Awards

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?