Cudowny film poklatkowy, pokazujący Drogę Mleczną został nagrany... z pokładu Boeinga 777

Widzieliśmy już wiele przeróżnych, spektakularnych filmów poklatkowych. Jednak sposób wykonania tego przebija je wszystkie.

© Sales Wick / Vimeo

Patrzę na ten film poklatkowy i nie mogę wyjść z zachwytu. Rozgwieżdżone nocne niebo zapiera dech w piersi, dodatkowo ten gładki ruch kamery. Zaraz, zaraz… To nie jest ruch samej kamery… To ruch samolotu relacji Zurych – Sao Paulo. Zobaczcie te piękne nocne ujęcia. Niesamowite.

Za produkcją stoi 30-letni Sales Wick. Jest on fotografem, producentem filmowy oraz pilotem, który mieszka w Szwajcarii. Jest również właścicielem agencji filmowej SkyProduction. Nie da się ukryć, że facet wie, jak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.


Fotograf wyznaje, że nocne loty to dla niego codzienność. Tym razem Wick musiał odbyć kurs nad Oceanem Atlantyckim w stronę Ameryki Południowej. Na pokładzie samolotu było 340 pasażerów, którzy nie mieli najmniejszego pojęcia, co kombinuje pilot.

Sales pilotował samolot podczas pierwszej części podróży. W międzyczasie jego koledzy z załogi mieli chwilę na drzemkę przed pracą. Nasz bohater nie marnował czasu i zaczął fotografować nocne niebo przy wykorzystaniu swojego Sony A7S z obiektywem 35 mm f/1.4. Efekt jest zdumiewający!

Więcej prac Wicka znajdziecie na jego stronie internetowej oraz Instagramie.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Magdalena Wasiczek i jej bajeczny, bokehowy świat mikroprzestrzeni Jurorzy wybrali zwycięzców LensCulture Portrait Awards 2017. Zobacz najlepsze portrety Kształty ukryte na portretach to świetna kampania promująca adopcję zwierząt Szymon Barylski z nagrodą za zdjęcie roku konkursu BZ WBK Press Photo 2017 Kolorowe zdjęcia z II wojny światowej rzucają nowe światło na historię świata Na tym niesamowitym zdjęciu zobaczycie Ziemię widzianą pomiędzy pierścieniami Saturna National Geographic i NASA pokazują parki narodowe widziane z kosmosu Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek

Popularne w tym tygodniu:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Fotografowałem znanego amerykańskiego rapera 50-letnim aparatem z NRD Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Przysłona f/240 i 6-godzinna ekspozycja, czyli jak Weston fotografował paprykę Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Stolica Korei Północnej wygląda jak opuszczony plan kosmicznego filmu science fiction Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Czterech świetnych fotografów z Nowego Jorku robiło zdjęcia jednej modelce. Jesteście ciekawi jak im poszło?