Plaża Bondi wygląda przepięknie, gdy spojrzymy na nią z góry

Już niedługo zrobi się na dworze ciepło i przyjemnie, a nasze myśli zaczną wędrować w kierunku urlopów. Pomyślcie, jak wspaniale byłoby odpocząć na plaży i popływać w czystej lazurowej wodzie. Arnold Longequeue podróżuje po świecie i robi zdjęcia dla takich jak my – potrzebujących odpoczynku w pięknych miejscach.

© Arnold Longequeue / Instagram

Ostatnia seria Arnolda Longequeue, francuskiego fotografa, pokazuje wspaniałe australijskie wybrzeże i jedną z najsłynniejszych plaż na wyspie – Bondi. Cudowne kolory, czysta woda i surferzy korzystający ze świetnych warunków. Właśnie to znajdziecie w materiale Arnolda.


Longequeue koncentruje się w swojej twórczości na podkreśleniu wpływu koloru na charakter zdjęcia. Charakterystycznym dla niego jest izolowanie różnych plam barwnych za pomocą naturalnych elementów kompozycji, jak piasek, mury czy spienione fale. Na jego zdjęciach możemy zobaczyć ludzi w basenie, którzy przypominają zmagania olimpijczyków, a wszystko to jest otoczone wręcz malarską estetyką.

Plaża Bondi to ulubione miejsce wielu osób i cel turystów każdego roku. Nazwa miejsca pochodzi od słowa używanego przez Aborygenów, które oznacza ”dźwięk, jaki wydaje woda rozbijając się o fale”. Przyjrzyjcie się zdjęciom, a na pewno zrozumiecie, dlaczego tak jest.

Więcej zdjęć fotografa znajdziecie na jego Instagramie.Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Magdalena Wasiczek i jej bajeczny, bokehowy świat mikroprzestrzeni Cudowny film poklatkowy, pokazujący Drogę Mleczną został nagrany... z pokładu Boeinga 777 Jurorzy wybrali zwycięzców LensCulture Portrait Awards 2017. Zobacz najlepsze portrety Kształty ukryte na portretach to świetna kampania promująca adopcję zwierząt Szymon Barylski z nagrodą za zdjęcie roku konkursu BZ WBK Press Photo 2017 Kolorowe zdjęcia z II wojny światowej rzucają nowe światło na historię świata Na tym niesamowitym zdjęciu zobaczycie Ziemię widzianą pomiędzy pierścieniami Saturna National Geographic i NASA pokazują parki narodowe widziane z kosmosu Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Todd Webb – legendarny fotograf, który pozostawał w cieniu sław Litewskie jeziora widziane z drona przypomina powierzchnię księżyca Bruno Roseti odwiedził i sfotografował fascynujące życie plemienia Luo Sony World Photography Awards 2017 - poznajcie zwycięzców największego konkursu fotograficznego świata Mark Mawson zamienia ciecze w piękne kolorowe kwiaty Kupując ”kota w worku”, trafił na tajemnicze negatywy mistrza fotografii

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?