Plaża Bondi wygląda przepięknie, gdy spojrzymy na nią z góry

Już niedługo zrobi się na dworze ciepło i przyjemnie, a nasze myśli zaczną wędrować w kierunku urlopów. Pomyślcie, jak wspaniale byłoby odpocząć na plaży i popływać w czystej lazurowej wodzie. Arnold Longequeue podróżuje po świecie i robi zdjęcia dla takich jak my – potrzebujących odpoczynku w pięknych miejscach.

© Arnold Longequeue / Instagram

Ostatnia seria Arnolda Longequeue, francuskiego fotografa, pokazuje wspaniałe australijskie wybrzeże i jedną z najsłynniejszych plaż na wyspie – Bondi. Cudowne kolory, czysta woda i surferzy korzystający ze świetnych warunków. Właśnie to znajdziecie w materiale Arnolda.


Longequeue koncentruje się w swojej twórczości na podkreśleniu wpływu koloru na charakter zdjęcia. Charakterystycznym dla niego jest izolowanie różnych plam barwnych za pomocą naturalnych elementów kompozycji, jak piasek, mury czy spienione fale. Na jego zdjęciach możemy zobaczyć ludzi w basenie, którzy przypominają zmagania olimpijczyków, a wszystko to jest otoczone wręcz malarską estetyką.

Plaża Bondi to ulubione miejsce wielu osób i cel turystów każdego roku. Nazwa miejsca pochodzi od słowa używanego przez Aborygenów, które oznacza ”dźwięk, jaki wydaje woda rozbijając się o fale”. Przyjrzyjcie się zdjęciom, a na pewno zrozumiecie, dlaczego tak jest.

Więcej zdjęć fotografa znajdziecie na jego Instagramie.Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Magdalena Wasiczek i jej bajeczny, bokehowy świat mikroprzestrzeni Cudowny film poklatkowy, pokazujący Drogę Mleczną został nagrany... z pokładu Boeinga 777 Jurorzy wybrali zwycięzców LensCulture Portrait Awards 2017. Zobacz najlepsze portrety Kształty ukryte na portretach to świetna kampania promująca adopcję zwierząt Szymon Barylski z nagrodą za zdjęcie roku konkursu BZ WBK Press Photo 2017 Kolorowe zdjęcia z II wojny światowej rzucają nowe światło na historię świata Na tym niesamowitym zdjęciu zobaczycie Ziemię widzianą pomiędzy pierścieniami Saturna National Geographic i NASA pokazują parki narodowe widziane z kosmosu Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek

Popularne w tym tygodniu:

Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Mikołaj Nowacki: "W fotografii chodzi mi o to, żeby nie tylko pokazać, co widziałem i jak było, ale przede wszystkim, co czułem" Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Fotografia, geometria i ludzie, to sedno zdjęć Eriki Zolli Ognie, wybuchy i całująca się para. To zdjęcie to naprawdę jedno ujęcie! Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Najnowsza kampania Gucci to uczta wizualna dla miłośników science fiction z lat 50. i 60. Islandia to prawdziwy raj dla minimalistów. Również tych krajobrazowych