Rosyjska fotografka tworzy bajkowe portrety z pomocą... niedźwiedzia

Nie raz i nie dwa, na pewno widzieliście kompilacje filmików i zdjęć, na których Rosjanie robią różne ekstremalne rzeczy. Ale kto by pomyślał, że w fotografii to też ma swoje zastosowanie. Olga Barantseva wykorzystuje do sesji żywe zwierzęta, w tym niedźwiedzie.

© Olga Barantseva / Instagram

Niedźwiedzie w twórczości Olgi Barantsevej to nie wszystko. Pojawiają się również wilki, strusie, sowy, krokodyle, węże i szopy pracze. Oczywiście nie brakuje tu czynnika ludzkiego. Na zdjęciach rosyjskiej fotografki zwierzęta występują wraz z ludźmi.


Nasz bohater, czyli wspomniany niedźwiedź, ma na imię Stepan i uwielbia pomagać Oldze w tworzeniu jej prac. Myśliwi uratowali go, gdy umierał z głodu, mając zaledwie 3 miesiące. Został wychowany przez nowego właściciela, który przy okazji jest trenerem cyrkowym. Niestety, misiek zbyt mocno się zadomowił u swojego opiekuna i nie został wypuszczony na wolność.

Obecnie Stepan ma 20 lat i niezły dorobek artystyczny na koncie. Grał w 20 rosyjskich filmach oraz brał udział w wielu sesjach fotograficznych. Ciekawe jest to, że to ogromne zwierzę bardzo chętnie pozuje, a jego ulubionymi przysmakami jest mozzarella i ciasteczka. Podobno zwierzak uczestniczył również w ceremonii ślubnej.

Barantseva jest fotografką portretową, która od 2012 roku łączy na swoich zdjęciach swoje dwie miłości – dzikość natury oraz ludzką wrażliwość. Większość sesji realizuje w lesie niedaleko Moskwy. Jak widzicie – charakterystyka jej prac to wyjątkowe bajki i nastrój przywodzący na myśl marzenia senne.

Więcej zdjęć fotografki znajdziecie na jej Instagramie, Facebooku oraz 500px.Zobacz również: Obróbka w stylu Dragana w PhotoshopiePodziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Magdalena Wasiczek i jej bajeczny, bokehowy świat mikroprzestrzeni Cudowny film poklatkowy, pokazujący Drogę Mleczną został nagrany... z pokładu Boeinga 777 Jurorzy wybrali zwycięzców LensCulture Portrait Awards 2017. Zobacz najlepsze portrety Plaża Bondi wygląda przepięknie, gdy spojrzymy na nią z góry Kształty ukryte na portretach to świetna kampania promująca adopcję zwierząt Szymon Barylski z nagrodą za zdjęcie roku konkursu BZ WBK Press Photo 2017 Kolorowe zdjęcia z II wojny światowej rzucają nowe światło na historię świata Na tym niesamowitym zdjęciu zobaczycie Ziemię widzianą pomiędzy pierścieniami Saturna National Geographic i NASA pokazują parki narodowe widziane z kosmosu Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Todd Webb – legendarny fotograf, który pozostawał w cieniu sław Litewskie jeziora widziane z drona przypomina powierzchnię księżyca Bruno Roseti odwiedził i sfotografował fascynujące życie plemienia Luo Sony World Photography Awards 2017 - poznajcie zwycięzców największego konkursu fotograficznego świata Mark Mawson zamienia ciecze w piękne kolorowe kwiaty

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?