Niemiecka precyzja świata fotografii w wykonaniu Juliana Schulze

W naszym słowniku utarło się powiedzenie o ”niemieckiej precyzji”. Cóż – nie odnosi się to tylko do technologii, lecz również do fotografii, czego przykładem są prace Juliana Schulze. Ten berliński fotograf jest prawdziwym mistrzem minimalizmu.

© Julian Schulze / Instagram

Julian Schulze tworzy niesamowite obrazy. Kropka. Dlaczego? Fotograf wyróżnia się świetnym wyczuciem linii, zauważa kształty geometryczne i potrafi je nieziemsko dobrze skomponować. Patrząc na jego zdjęcia, czuję przechodzący mnie dreszcz – są po prostu doskonałe.


Sam fotograf określa siebie jako ”skoncentrowanego na geometrycznej abstrakcji i minimalistycznej kompozycji”. Nie da się temu jakkolwiek zaprzeczyć. Wszystkie jego zdjęcia – czarno-białe czy kolorowe – po prostu wyskakują z ekranu mimo poczucia płaskości. Można śmiało powiedzieć, że jego dwuwymiarowe obrazy są żywcem wyjęte z naszego trójwymiarowego świata.

Schulze wspomina w opisie jednego z projektów na Behance, że zasady i reguły mogą być przydatne dla początkującego fotografa, lecz mogą również znacząco ograniczyć rozwój twórczy. Najważniejsze są koncentracja na motywie i bezgraniczne oddanie tematowi. Dzięki temu każdy z obrazów będzie ”mówił” za siebie.

Cóż… jeśli ignorowanie zasad ma owocować takimi obrazami jak te, które popełnia Schulze – nie warto w ogóle się koncentrować na tym, co i jak POWINNO wyglądać. Każde zdjęcie jest takie, jak chce autor – nie musi być poprawne techniczne, by stanowiło satysfakcjonujący obraz.

Więcej zdjęć Juliana znajdziecie na jego stronie internetowej, Behance, Facebooku oraz Instagramie.Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Rosyjska fotografka tworzy bajkowe portrety z pomocą... niedźwiedzia Prostota i silne linie prowadzące to charakterystyczne elementy zdjęć architektury Kevina Krautgartnera Koloryzowane zdjęcia rosyjskich snajperek podbijają Internet. Oto historia jednej z nich Rafał Hypś zdradza nam, jak fotografował mgliste oblicze Dubaju Wcześniej niepublikowane zdjęcia z misji Apollo 15 odnalezione w szufladzie Magdalena Wasiczek i jej bajeczny, bokehowy świat mikroprzestrzeni Cudowny film poklatkowy, pokazujący Drogę Mleczną został nagrany... z pokładu Boeinga 777 Jurorzy wybrali zwycięzców LensCulture Portrait Awards 2017. Zobacz najlepsze portrety Plaża Bondi wygląda przepięknie, gdy spojrzymy na nią z góry Kształty ukryte na portretach to świetna kampania promująca adopcję zwierząt Szymon Barylski z nagrodą za zdjęcie roku konkursu BZ WBK Press Photo 2017 Kolorowe zdjęcia z II wojny światowej rzucają nowe światło na historię świata Na tym niesamowitym zdjęciu zobaczycie Ziemię widzianą pomiędzy pierścieniami Saturna National Geographic i NASA pokazują parki narodowe widziane z kosmosu Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?