Niemiecka precyzja świata fotografii w wykonaniu Juliana Schulze

W naszym słowniku utarło się powiedzenie o ”niemieckiej precyzji”. Cóż – nie odnosi się to tylko do technologii, lecz również do fotografii, czego przykładem są prace Juliana Schulze. Ten berliński fotograf jest prawdziwym mistrzem minimalizmu.

© Julian Schulze / Instagram

Julian Schulze tworzy niesamowite obrazy. Kropka. Dlaczego? Fotograf wyróżnia się świetnym wyczuciem linii, zauważa kształty geometryczne i potrafi je nieziemsko dobrze skomponować. Patrząc na jego zdjęcia, czuję przechodzący mnie dreszcz – są po prostu doskonałe.


Sam fotograf określa siebie jako ”skoncentrowanego na geometrycznej abstrakcji i minimalistycznej kompozycji”. Nie da się temu jakkolwiek zaprzeczyć. Wszystkie jego zdjęcia – czarno-białe czy kolorowe – po prostu wyskakują z ekranu mimo poczucia płaskości. Można śmiało powiedzieć, że jego dwuwymiarowe obrazy są żywcem wyjęte z naszego trójwymiarowego świata.

Schulze wspomina w opisie jednego z projektów na Behance, że zasady i reguły mogą być przydatne dla początkującego fotografa, lecz mogą również znacząco ograniczyć rozwój twórczy. Najważniejsze są koncentracja na motywie i bezgraniczne oddanie tematowi. Dzięki temu każdy z obrazów będzie ”mówił” za siebie.

Cóż… jeśli ignorowanie zasad ma owocować takimi obrazami jak te, które popełnia Schulze – nie warto w ogóle się koncentrować na tym, co i jak POWINNO wyglądać. Każde zdjęcie jest takie, jak chce autor – nie musi być poprawne techniczne, by stanowiło satysfakcjonujący obraz.

Więcej zdjęć Juliana znajdziecie na jego stronie internetowej, Behance, Facebooku oraz Instagramie.Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Rosyjska fotografka tworzy bajkowe portrety z pomocą... niedźwiedzia Prostota i silne linie prowadzące to charakterystyczne elementy zdjęć architektury Kevina Krautgartnera Koloryzowane zdjęcia rosyjskich snajperek podbijają Internet. Oto historia jednej z nich Rafał Hypś zdradza nam, jak fotografował mgliste oblicze Dubaju Wcześniej niepublikowane zdjęcia z misji Apollo 15 odnalezione w szufladzie Magdalena Wasiczek i jej bajeczny, bokehowy świat mikroprzestrzeni Cudowny film poklatkowy, pokazujący Drogę Mleczną został nagrany... z pokładu Boeinga 777 Jurorzy wybrali zwycięzców LensCulture Portrait Awards 2017. Zobacz najlepsze portrety Plaża Bondi wygląda przepięknie, gdy spojrzymy na nią z góry

Popularne w tym tygodniu:

Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Mikołaj Nowacki: "W fotografii chodzi mi o to, żeby nie tylko pokazać, co widziałem i jak było, ale przede wszystkim, co czułem" Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Fotografia, geometria i ludzie, to sedno zdjęć Eriki Zolli Ognie, wybuchy i całująca się para. To zdjęcie to naprawdę jedno ujęcie! Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Najnowsza kampania Gucci to uczta wizualna dla miłośników science fiction z lat 50. i 60. Islandia to prawdziwy raj dla minimalistów. Również tych krajobrazowych