Natalia Taffarel tłumaczy teorię koloru w tym bezpłatnym poradniku

Obróbka zdjęć to nieodłączny element współczesnej fotografii. Oczywiście – nie ma dobrego retuszu bez dobrego koloru. Ten darmowy e-book pomoże wam w opanowaniu niezwykłej sztuki gry kolorami.

© Natalia Taffarel

Artyści wizualni od setek lat zgłębiają tajniki teorii koloru. Właśnie od barw, którymi się posługujemy, zależy w dużej mierze klimat, jaki nadamy naszym obrazom, emocje oraz prawdziwy charakter. Jeśli nie wiecie, jak zagrać kolorem, zapoznajcie się z przedsięwzięciem, w którym wzięła udział uznana retuszerka — Natalia Taffarel.

Taffarel podjęła się współpracy z firmą Wacom w stworzeniu e-booka dotyczącego teorii koloru. Znajdziecie tam rady na temat tego, jak łączyć barwy oraz dobrze kontrolować palety za pomocą krzywych. Dowiecie się również kilku zagadnień z pogranicza psychologii, czyli tego, jak dany kolor wpływa na odbiór zdjęcia.

W tekst wplecione są również krótkie filmiki, na których Natalia tłumaczy szerzej konkretny temat. By pobrać e-booka, wejdźcie na stronę Wacom i zjedźcie na jej dół. Niestety, e-book dostępny jest tylko w języku angielskim, aczkolwiek z pomocą Google Translate bez problemu przebrniecie przez całość.

Zobacz również: Efekt miniatury w Adobe Photoshop CC

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] "Unplugged Wedding", czyli ślub z zakazem fotografowania. O co chodzi i czy warto? Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Zobacz to, co nieuchwytne - zdjęcia highspeed w domowym zaciszu 6 ciekawych sposobów na modyfikację światła twojej lampy błyskowej Jak zbudować domowe studio z lampami systemowymi? Praktyczne rady na początek Jak kreować swój wizerunek profesjonalny w mediach społecznościowych? Dlaczego zdjęcia są nieostre? 10 obiektywów do Nikona w przystępnej cenie, które warto sprawdzić Jak wybrać najlepszy dla siebie softbox? Proste fotograficzne sztuczki, które urozmaicą zdjęcie Gdzie leży granica między inspiracją, opracowaniem a plagiatem? Wiosenne portrety - kilka pomysłów do zrealizowania od zaraz Zagraniczne zlecenia fotograficzne – czy to się opłaca? Powody, dla których warto mieć przy sobie aparat [poradnik] Bezpłatny poradnik opracowany, by pomóc fotografom z zasięgami na Instagramie Asystent fotografa, czyli praca dla desperatów Idealne zdjęcie na okładkę Miasto - fotograficzne bogactwo możliwości [poradnik] Lampki choinkowe, aparat, akcja! Prosty sposób na piękne portrety z przednim bokeh Co zrobić, by zdjęcia na Facebooku miały najlepszą jakość? O tych akcesoriach fotograficznych mało kto pamięta, ale są nam bardzo potrzebne Robisz zdjęcia? Zadbaj o swoje prawa autorskie Pierwsze kroki w świadomym fotografowaniu, czyli jak nauczyć laika fotografować

Popularne w tym tygodniu:

Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] 10 powodów, dla których nie warto wiązać się z fotografem górskim Fotografia z cenzurą