Androgyniczna modelka robi karierę w świecie mody zarówno jako mężczyzna oraz kobieta

Rain Dove jest modelką, która bez problemu odnajduje się w męskich i damskich kolekcjach odzieżowych – bez względu na to czy występuje na wybiegu, czy zdjęciach. Jej uniwersalna uroda podbija serca miłośników świata mody.

© Rain Dove / Instagram

Rain Dove nie zawsze postrzegała swoją urodę jako zaletę. Przez lata uważała się za ”brzydką kobietę”. Modelka wspomina, że dopiero kiedy zaczęła pracować jako strażak wśród szalejących płomieni, zaczęła myśleć o swojej tożsamości płciowej i przestała postrzegać się jako słaba.


Z tego co wspomina, ludzie często w pierwszej chwili uważają, że Rain jest mężczyzną. Ciekawe jest to, że kobieta nie lubi wyprowadzać innych z błędu. Zamiast użalać się nad swoją urodą, wykorzystuje ją jako zaletę. Gdy pracowała jako strażak, ludzie często brali ją za twardego faceta i podziwiali.

Zmagamy się z tym, by czuć się unikatowo, a najbardziej niepowtarzalnym możemy być wtedy, gdy jesteśmy sobą. Coś takiego jak płeć nie istnieje – to wymysł społeczny, do którego nie musimy się dopasowywać. Są ludzie, który cię pokochają. Są ludzie, którzy cię zaakceptują, jakim jesteś. Jestem jedną z tych osób.

Rain Dove

Rain jest obecnie aktywistką, która wykorzystuje swój wygląd jako zaletę. Bez problemu odnajduje się na wybiegu w męskich jak i damskich kolekcjach. Ta uniwersalność pozwala jej się rozwijać i jeszcze silniej akceptować siebie.


Więcej zdjęć Rain znajdziecie na jej koncie na Instagramie.


Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Milimetry od śmierci, czyli przerażająca historia Clinta Malarchuka Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Niemiecka precyzja świata fotografii w wykonaniu Juliana Schulze Rosyjska fotografka tworzy bajkowe portrety z pomocą... niedźwiedzia Prostota i silne linie prowadzące to charakterystyczne elementy zdjęć architektury Kevina Krautgartnera Koloryzowane zdjęcia rosyjskich snajperek podbijają Internet. Oto historia jednej z nich Rafał Hypś zdradza nam, jak fotografował mgliste oblicze Dubaju Wcześniej niepublikowane zdjęcia z misji Apollo 15 odnalezione w szufladzie Magdalena Wasiczek i jej bajeczny, bokehowy świat mikroprzestrzeni Cudowny film poklatkowy, pokazujący Drogę Mleczną został nagrany... z pokładu Boeinga 777 Jurorzy wybrali zwycięzców LensCulture Portrait Awards 2017. Zobacz najlepsze portrety Plaża Bondi wygląda przepięknie, gdy spojrzymy na nią z góry Kształty ukryte na portretach to świetna kampania promująca adopcję zwierząt Szymon Barylski z nagrodą za zdjęcie roku konkursu BZ WBK Press Photo 2017 Kolorowe zdjęcia z II wojny światowej rzucają nowe światło na historię świata Na tym niesamowitym zdjęciu zobaczycie Ziemię widzianą pomiędzy pierścieniami Saturna

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?