Fotografka wojenna ujęła na zdjęciach ostatnie chwile swojego życia

Fotografia wojenna to bardzo poważna dziedzina reportażu. Korespondenci ryzykują swoim życiem i zdrowiem, co podkreśliła Hilda Clayton na swoich ostatnich zdjęciach. Fotografka zginęła od wybuchu pocisku moździerza.

© Hilda Clayton

”Fotografka wojenna ujęła na zdjęciach ostatnie chwile swojego życia” – to brzmi naprawdę dramatycznie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to prawda. Hilda Clayton zmarła po wybuchu pocisku z moździerza w lipcu 2013 roku.

22-letnia fotografka fotografowała podczas szkolenia z wykorzystaniem prawdziwej amunicji. W trakcie ćwiczenia było przy niej trzech afgańskich żołnierzy, którzy również zginęli. Teraz, 4 lata po śmierci Hildy Clayton, jej zdjęcia zostały opublikowane w magazynie Army’s Military Review. Wszystko to dzięki uprzejmości rodziny zmarłej.

Hilda Clayton

”Clayton nie tylko pomogła dokumentować działania armii oraz wzmacnianie partnerstwa, ale również dzieliła ryzyko żołnierzy przez udział w działaniach” – pisze o fotografce redakcja magazynu.

Fotografowie są bardzo często obecni podczas szkoleń wojska, by dokumentować to, jak są prowadzone treningi. Hilda Clayton współpracowała z takimi sekcjami, jak: 4th Armored Brigade Combat Team, 1st Cavalery Division, gościła w Forward Operating Base Gamberi oraz przeszła szkolenie fotografa wojennego.

Zobacz również: Tomasz Lazar opowiada o swojej podróży do Aokigahara - japońskiego lasu samobójców

Źródło: Army’s Military Review

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

CROZ to minimalistyczny aparat, który sam poskładasz Dzięki naukowcom z Lund fotografia przekroczyła prędkość światła Czy Souvid Datta dopuścił się plagiatu zdjęcia Mary Ellen Mark? ”Epiphany” to zjawiskowa reklama, która powstała bez użycia efektów specjalnych Potrzebujesz sprzętu fotograficznego? Wypożycz go od innego fotografa za pośrednictwem KitSplit Canon 300 mm f/1.8 - ten potwór naprawdę istnieje Ten film poklatkowy powstał ze zdjęć NASA i pokazuje... strukturę Marsa Google pokazuje, jak będzie wyglądała przyszłość fotografii mobilnej Historyczne fotografie zdradzają, jak wyglądali światowi przywódcy, zanim zostali politykami System Canon EOS ma już 30 lat! Zobaczcie, jak przez ten czas zmieniły się aparaty tej firmy Ziemia nie z tego świata? Dzięki Nikonowi możemy zobaczyć nasza planetę od zupełnie innej strony Żonglowanie obiektywami będzie prostsze dzięki TriLens Znane osoby też uwielbiają robić selfie. Oto jak wyglądały takie zdjęcia, zanim pojawiły się smartfony Tornado w 360 stopniach i 4K przybliży Was do potęgi natury BatchPhoto Espresso – wgraj zdjęcie i obrób je online Photo Pod, czyli osobisty namiot dla fotografa w plenerze Zobaczcie, co potrafi obiektyw z ringiem Canon EF-S 35 mm f/2.8 Macro IS STM Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Nubrella - składana parasolka dla fotografów. Czy to ma sens? Zawsze patrz, gdzie zostawiasz aparat, bo może to się skończyć naprawdę źle Co się stanie, kiedy piorun uderzy w drona? Co się dzieje, gdy para postanawia nie zatrudniać profesjonalnego fotografa ślubnego Zobaczcie, jakie są najpopularniejsze aparaty wykorzystywane w fotografii stockowej Everypixel Aesthetics to system sztucznej inteligencji, który oceni twoje zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Jak wykonano świetną reklamę Gatorade, gdzie kropelki wody układają się w kształt ruszającego się człowieka? Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Aparat ze sklepu charytatywnego skrywał w sobie tajemnicę. Zobaczcie, co było na rolce Tak wygląda teleobiektyw 1000 mm do Sony A6500 za 300 zł Właśnie minęło 20 lat od przesłania pierwszego zdjęcia przez telefon Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Zobaczcie jak przerabia się okładki płyt i reklamy na potrzeby rynku Środkowego Wschodu