Piękno rozkwitających kwiatów w filmie poklatkowym. Zobaczcie, jak powstał

Filmowiec Jamie Scott z okazji nadejścia wiosny postanowił nagrać film poklatkowy, w którym pokazuje nam cud natury – rozkwitające kwiaty. Stworzenie tak płynnych przejść w animacji to nie lada sztuka. Wiemy, jak osiągnąć ten efekt.

Nowe dzieło Jamiego Scotta, ”Spring”, to kontynuacja poprzedniego filmiku ”Fall”, który pokazywał zmiany, jakie przechodzi natura z nadejściem jesieni. Filmowiec nie koncentrował się tylko na pojedynczym ujęciu, lecz stworzył całą ich serię z licznymi zbliżeniami, by jak najlepiej oddać charakter przyrody.

Wspaniałe kadry, połączone z muzyką klasyczną oraz aparatem na sliderze dla zachowania stabilnego ciągłego ruchu, dały cudowny efekt. Film ”Spring” został całkowicie nagrany przy użyciu aparatu Canon EOS 5D Mark II ze stałką 24 mm oraz sliderem Dynamic Perception Stage One. Dane zajęły łącznie aż 8 TB.

Pierwszym z problemów, jakim Scott musiał stawić czoła, były ruchy roślin podczas rozkwitania. Jego założeniem było utrzymanie płytkiej głębi ostrości, lecz nie było to takie proste. Ustawił on rośliny w kierunku światła tak, by padało od boku. Pojawił się kolejny problem, bo rośliny wyginały się w jego kierunku, ponieważ służyło ono również do wzmocnienia wzrostu. Ostatecznym rozwiązaniem okazało się ustawienie światła bezpośrednio nad kwiatami.

Oczywiście odpowiednie oświetlenie nie było jedynym problemem. Okazała się nim również perspektywa. Kiedy Jamie ustawił całą scenę, zwrócił uwagę, że rośliny najkorzystniej wyglądają od góry, co wiązało się ze specyficznym układem slidera.

Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak

Na szczęście Jamie Scott jest doświadczony w tym, co robi i poradził sobie celująco. Jeśli chcecie zobaczyć inne jego dzieła, odwiedźcie jego stronę internetową.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Znamy zwycięzców konkursu PDN Photo Annual. Troje Polaków wyróżnionych Androgyniczna modelka robi karierę w świecie mody zarówno jako mężczyzna oraz kobieta Oto, co się dzieje, kiedy spec od efektów specjalnych chce sprzedać samochód Milimetry od śmierci, czyli przerażająca historia Clinta Malarchuka Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Niemiecka precyzja świata fotografii w wykonaniu Juliana Schulze Rosyjska fotografka tworzy bajkowe portrety z pomocą... niedźwiedzia Prostota i silne linie prowadzące to charakterystyczne elementy zdjęć architektury Kevina Krautgartnera Koloryzowane zdjęcia rosyjskich snajperek podbijają Internet. Oto historia jednej z nich Rafał Hypś zdradza nam, jak fotografował mgliste oblicze Dubaju

Popularne w tym tygodniu:

Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Mikołaj Nowacki: "W fotografii chodzi mi o to, żeby nie tylko pokazać, co widziałem i jak było, ale przede wszystkim, co czułem" Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Fotografia, geometria i ludzie, to sedno zdjęć Eriki Zolli Ognie, wybuchy i całująca się para. To zdjęcie to naprawdę jedno ujęcie! Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Najnowsza kampania Gucci to uczta wizualna dla miłośników science fiction z lat 50. i 60. Islandia to prawdziwy raj dla minimalistów. Również tych krajobrazowych