Piękno rozkwitających kwiatów w filmie poklatkowym. Zobaczcie, jak powstał

Filmowiec Jamie Scott z okazji nadejścia wiosny postanowił nagrać film poklatkowy, w którym pokazuje nam cud natury – rozkwitające kwiaty. Stworzenie tak płynnych przejść w animacji to nie lada sztuka. Wiemy, jak osiągnąć ten efekt.

Nowe dzieło Jamiego Scotta, ”Spring”, to kontynuacja poprzedniego filmiku ”Fall”, który pokazywał zmiany, jakie przechodzi natura z nadejściem jesieni. Filmowiec nie koncentrował się tylko na pojedynczym ujęciu, lecz stworzył całą ich serię z licznymi zbliżeniami, by jak najlepiej oddać charakter przyrody.

Wspaniałe kadry, połączone z muzyką klasyczną oraz aparatem na sliderze dla zachowania stabilnego ciągłego ruchu, dały cudowny efekt. Film ”Spring” został całkowicie nagrany przy użyciu aparatu Canon EOS 5D Mark II ze stałką 24 mm oraz sliderem Dynamic Perception Stage One. Dane zajęły łącznie aż 8 TB.

Pierwszym z problemów, jakim Scott musiał stawić czoła, były ruchy roślin podczas rozkwitania. Jego założeniem było utrzymanie płytkiej głębi ostrości, lecz nie było to takie proste. Ustawił on rośliny w kierunku światła tak, by padało od boku. Pojawił się kolejny problem, bo rośliny wyginały się w jego kierunku, ponieważ służyło ono również do wzmocnienia wzrostu. Ostatecznym rozwiązaniem okazało się ustawienie światła bezpośrednio nad kwiatami.

Oczywiście odpowiednie oświetlenie nie było jedynym problemem. Okazała się nim również perspektywa. Kiedy Jamie ustawił całą scenę, zwrócił uwagę, że rośliny najkorzystniej wyglądają od góry, co wiązało się ze specyficznym układem slidera.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Na szczęście Jamie Scott jest doświadczony w tym, co robi i poradził sobie celująco. Jeśli chcecie zobaczyć inne jego dzieła, odwiedźcie jego stronę internetową.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Znamy zwycięzców konkursu PDN Photo Annual. Troje Polaków wyróżnionych Androgyniczna modelka robi karierę w świecie mody zarówno jako mężczyzna oraz kobieta Oto, co się dzieje, kiedy spec od efektów specjalnych chce sprzedać samochód Milimetry od śmierci, czyli przerażająca historia Clinta Malarchuka Dziewczyna Mikaela wciąż ucieka przed aparatem, ale mimo to wygląda świetnie Niemiecka precyzja świata fotografii w wykonaniu Juliana Schulze Rosyjska fotografka tworzy bajkowe portrety z pomocą... niedźwiedzia Prostota i silne linie prowadzące to charakterystyczne elementy zdjęć architektury Kevina Krautgartnera Koloryzowane zdjęcia rosyjskich snajperek podbijają Internet. Oto historia jednej z nich Rafał Hypś zdradza nam, jak fotografował mgliste oblicze Dubaju Wcześniej niepublikowane zdjęcia z misji Apollo 15 odnalezione w szufladzie Magdalena Wasiczek i jej bajeczny, bokehowy świat mikroprzestrzeni Cudowny film poklatkowy, pokazujący Drogę Mleczną został nagrany... z pokładu Boeinga 777 Jurorzy wybrali zwycięzców LensCulture Portrait Awards 2017. Zobacz najlepsze portrety Plaża Bondi wygląda przepięknie, gdy spojrzymy na nią z góry Kształty ukryte na portretach to świetna kampania promująca adopcję zwierząt

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej