Nie masz skanera do negatywów? Z pomocą przychodzi aplikacja FilmLab

Można powiedzieć, że fotografia tradycyjna przeżywa obecnie drugą młodość. W natłoku cyfrowych zdjęć fotografowie coraz częściej walczą o doskonałą estetykę, którą gwarantują im filmy. Jednak ze względu na technologię, zdjęcia tradycyjne i tak trafiają na monitory komputerów. Dzięki tej aplikacji skanowanie stanie się tańsze i łatwiejsze.

Czy obecnie fotografowanie na filmie to ”hipsterska moda”? Być może, aczkolwiek fakt jest taki, że coraz więcej osób interesuje się technikami tradycyjnymi oraz szlachetnymi. Trend ten idzie w zgodzie ze współczesną technologią i obrazki z negatywów koniec końców trafiają na ekrany komputerów. Technika hybrydowa zyskuje na popularności.

Abet Fettig, który zajmuje się pisaniem oprogramowania, doszedł do wniosku, że dostępne metody digitalizowania negatywów są drogie i zbyt wolne, więc w wolnym czasie zaczął pracować nad nową aplikacją na smartfony. Swój projekt nazwał FilmLab. Obecnie przedsięwzięcie się rozwija i jest niesamowicie proste. Po prostu kładziecie negatyw lub slajd (bez względu na jego rozmiar) na podświetlanej planszy i skanujecie przy wykorzystaniu telefonu. Brzmi banalnie, prawda?

Po skierowaniu obiektywu apartu w smartfonie na film, aplikacja automatycznie wykryje obraz, zniweluje zniekształcenie perspektywy i w przypadku negatywu, odwróci kolory. Wciśnięcie przycisku migawki rozpocznie rejestrowanie kilku surowych zdjęć i łączenie ich w jedno, by dać obrazek jak najlepszej jakości. Jeśli nie odpowiada wam to, co stworzył smartfon, możecie wgrać do aplikacji zdjęcia z aparatu cyfrowego i pozwolić programowi automatycznie je połączyć i skorygować. Zapowiada się naprawdę interesujący projekt.

Nie da ci ojciec, nie da ci matka tego, co da ci średnia klatka

Żyjemy w XXI wieku – pęd za nowymi technologiami się nie kończy, wszyscy ulegamy masowemu ogłupieniu i manipulacji koncernów fotograficznych. Ale czy…

Obecnie możecie wesprzeć rozwój aplikacji, przeznaczając 3 dolary. Dzięki temu dostaniecie dostęp do każdej wychodzącej aktualizacji. Za 18 dolarów będziecie mogli sprawdzić wersje beta kolejnych ulepszeń. Po zakończeniu prac nad aplikacją będzie ona funkcjonowała w systemie abonamentowym (2 dolary za miesiąc).

Więcej na temat aplikacji FilmLab dowiedziecie się z kampanii na Kickstarterze.

Zobacz również: Lightroom Mobile - test

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Jak sprawdził się dron DJI Mavic Pro na norweskim fiordzie? Mylić się jest rzeczą ludzką. Fotograf pomylił klientów i zrobił zdjęcia zaręczyn innej pary Starsza pani szła ulicą. Jedno zdjęcie zmieniło ją w ikonę mody Tak wygląda Saturn. Sonda Cassini znalazła się bliżej niż kiedykolwiek CROZ to minimalistyczny aparat, który sam poskładasz Ten rig z w połączeniu z 6 Panasonikami GX80 pozwolił na nagranie wideo 360 w 12K Fotografka wojenna ujęła na zdjęciach ostatnie chwile swojego życia Dzięki naukowcom z Lund fotografia przekroczyła prędkość światła Czy Souvid Datta dopuścił się plagiatu zdjęcia Mary Ellen Mark? ”Epiphany” to zjawiskowa reklama, która powstała bez użycia efektów specjalnych Potrzebujesz sprzętu fotograficznego? Wypożycz go od innego fotografa za pośrednictwem KitSplit Canon 300 mm f/1.8 - ten potwór naprawdę istnieje Ten film poklatkowy powstał ze zdjęć NASA i pokazuje... strukturę Marsa Google pokazuje, jak będzie wyglądała przyszłość fotografii mobilnej Historyczne fotografie zdradzają, jak wyglądali światowi przywódcy, zanim zostali politykami System Canon EOS ma już 30 lat! Zobaczcie, jak przez ten czas zmieniły się aparaty tej firmy Ziemia nie z tego świata? Dzięki Nikonowi możemy zobaczyć nasza planetę od zupełnie innej strony Żonglowanie obiektywami będzie prostsze dzięki TriLens Znane osoby też uwielbiają robić selfie. Oto jak wyglądały takie zdjęcia, zanim pojawiły się smartfony Tornado w 360 stopniach i 4K przybliży Was do potęgi natury BatchPhoto Espresso – wgraj zdjęcie i obrób je online Photo Pod, czyli osobisty namiot dla fotografa w plenerze Zobaczcie, co potrafi obiektyw z ringiem Canon EF-S 35 mm f/2.8 Macro IS STM Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Jak wykonano świetną reklamę Gatorade, gdzie kropelki wody układają się w kształt ruszającego się człowieka? Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Aparat ze sklepu charytatywnego skrywał w sobie tajemnicę. Zobaczcie, co było na rolce Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8 Tak wygląda teleobiektyw 1000 mm do Sony A6500 za 300 zł Właśnie minęło 20 lat od przesłania pierwszego zdjęcia przez telefon Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Zobaczcie jak przerabia się okładki płyt i reklamy na potrzeby rynku Środkowego Wschodu