Zostań mistrzem fotografowania smartfonem dzięki bezpłatnym poradnikom Apple'a

Wiele osób uważa, że iPhone to smartfon, który jest wyposażony w najlepszy aparat na rynku. Cóż – testy DxO mówią co innego, lecz nie o tym będziemy pisać. Firma Apple postanowiła przekazać za darmo użytkownikom swoich telefonów garść interesujących samouczków, które pokazują, jak zrobić lepsze zdjęcie.

Apple postanowiło dać coś użytkownikom ich sprzętu za darmo. Firma chce sprawić, by posiadacze iPhone’ów zaczęli robić lepsze zdjęcia i w związku z tym została uruchomiona specjalna strona internetowa”How to Shoot on iPhone 7”.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to część kampanii promującej flagowy model smartfona tego producenta, lecz wiele z pomysłów możecie wykorzystać, robiąc zdjęcia innymi smartfonami. Na stronie znajdziecie 16 filmików fotograficznych, z których każdy dotyczy innego tematu i trwa do minuty.

Wybrałem dla was te, które mogą być przydatne przy fotografowaniu każdym smartfonem, nie tylko tym z symbolem nadgryzionego jabłka. Niestety tylko 4 spełniają ten warunek.

Więcej filmików ma zostać dodanych w przeciągu najbliższych dni, więc śledźcie playlistę na YouTube'a oraz stronę internetową Apple'a.

Zobacz również: Dodawanie smug świetlnych do zdjęć

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] "Unplugged Wedding", czyli ślub z zakazem fotografowania. O co chodzi i czy warto? Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Zobacz to, co nieuchwytne - zdjęcia highspeed w domowym zaciszu 6 ciekawych sposobów na modyfikację światła twojej lampy błyskowej Pierwsze kroki strobisty - jak wykorzystać lampy systemowe w plenerze? Magia wielu zdjęć z National Geographic tkwi w świetle. Zobacz, jak je opanować Najlepsze obiektywy makro na wiosenne zdjęcia “How I Got The Shot” to poradnik, w którym zajrzymy za kulisy sesji fotograficznych Dlaczego plan sesji zdjęciowej jest taki ważny? Podpowiadamy, jak go zrobić Jaki papier wybrać do fotoksiążki? Pola eksploatacji – wszystko, co musisz o nich wiedzieć "Zapisz jako..." czyli opowieść o archiwizacji danych Natalia Taffarel tłumaczy teorię koloru w tym bezpłatnym poradniku Jak zbudować domowe studio z lampami systemowymi? Praktyczne rady na początek Jak kreować swój wizerunek profesjonalny w mediach społecznościowych? Dlaczego zdjęcia są nieostre? 10 obiektywów do Nikona w przystępnej cenie, które warto sprawdzić Jak wybrać najlepszy dla siebie softbox? Proste fotograficzne sztuczki, które urozmaicą zdjęcie Gdzie leży granica między inspiracją, opracowaniem a plagiatem? Wiosenne portrety - kilka pomysłów do zrealizowania od zaraz Zagraniczne zlecenia fotograficzne – czy to się opłaca? Powody, dla których warto mieć przy sobie aparat [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] ”3, 2, 1... Photoshop!” to nowa seria przydatnych samouczków Adobe Fotografia z cenzurą