Brian Tomlinson tworzy kolorowe eksplozje przy pomocy tajemniczych mikstur

Woda i odbicia różnych powierzchni są tematem wielu fotografii. Abstrakcyjny sposób, w jaki różne ciecze rozchodzą się w wodzie, inspiruje na każdym kroku. Ta nieprzewidywalność potrafi być cudowna.

© Brian Tomlinson / Instagram

Brian Tomlinson jest oczarowany kształtami, które tworzy tusz wpuszczony do wody. Fotograf łączy w swojej twórczości różne techniki oraz ciecze, by osiągnąć zachwycający efekt. Rezultatem jego działań są zdjęcia i filmy przypominające eksplozje lub wyimaginowane postacie z niewyraźnych snów.

Właściwie to, co robi fotograf, nie jest specjalnie skomplikowane technicznie. Jego planem zdjęciowym jest niewielkie akwarium z wodą, aparat i odpowiednie światło. W momencie, gdy Brian ma dopracowaną wizję, do wody dodaje specjalnej mieszanki. Wykorzystuje do tego połączenie mleka, śmietany, olejków i barwników spożywczych.


Tomlinson do oświetlenia swojej sceny wykorzystuje tylko jedno źródło światła. Jest ono wystarczające, by zachwycić widza i podkreślić niecodzienne formy. Ze względu na ich kształt i kolory nie potrzeba tu nic więcej. To czysty minimalizm i ekspresja.

Dzięki krótkim czasom otwarcia migawki oraz silnemu światłu błyskowemu ruch jest zamrażany, a zdjęcia przypominają abstrakcyjne rzeźby lub obrazy, w których artysta daje ujście swoim emocjom.

Kilkukrotnie próbowałem podchodzić do tematu wpuszczania tuszu do wody, lecz nigdy nie udało mi się stworzyć tak wspaniałych zdjęć. Szczerze mówiąc, nie mogę się napatrzeć na te zadziwiające dzieła sztuki – pozornie przypadkowe, lecz naprawdę genialnie przemyślane.

Więcej zdjęć Briana znajdziecie na jego Instagramie.


Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak


Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Małe jest piękne! Udowadnia to Valentina Loffredo w swoim najnowszym projekcie Joshua Paul kontra współczesne standardy. Tak widział Formułę 1 w obiektywie aparatu wielkoformatowego Cudowny film poklatkowy z Wielkiego Kanionu pokazuje piękne formacje chmur Martwa natura to jego działka. Paweł Żak opowiada o swojej interesującej twórczości Borys Nieśpielak i Sławomir Kasper - o rynku galeryjnym w Polsce Palety barw Pantone'a otaczają nas wszędzie. Oto niepodważalny dowód Krótkowzroczność to plaga współczesnego świata. Oto jak powstał nowy projekt Andreasa Varro ”Social Satire” Zdjęcia Stambułu nocą zadziwiają. Miasto jest praktycznie puste Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Ted Chin zabiera widza w zmyśloną baśniową podróż dookoła świata Tak kiedyś powstawał New York Times – jeden z najbardziej poczytnych tytułów w USA Karen Jerzyk zamyka fotograficzne bajki w opuszczonych luksusowych posiadłościach Jacqui Kenny, mimo lęku przed zatłoczonymi miejscami, robi wspaniałe zdjęcia za pomocą… Google Street View Zdjęcia ostatnich żyjących wytatuowanych kobiet z plemienia Tharu pokazują przemiany Nepalu Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Czy tak wyobrażaliśmy sobie ”Amerykański Sen”? Zdjęcia nowojorskiego metra z lat 70. zachwycają różnorodnością Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Sesja niepełnosprawnej kobiety okazała się być najpiękniejszym prezentem na Dzień Matki Mohamed Hakem wyjaśnia, o jakiej porze dnia najlepiej fotografować

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?