Brian Tomlinson tworzy kolorowe eksplozje przy pomocy tajemniczych mikstur

Woda i odbicia różnych powierzchni są tematem wielu fotografii. Abstrakcyjny sposób, w jaki różne ciecze rozchodzą się w wodzie, inspiruje na każdym kroku. Ta nieprzewidywalność potrafi być cudowna.

© Brian Tomlinson / Instagram

Brian Tomlinson jest oczarowany kształtami, które tworzy tusz wpuszczony do wody. Fotograf łączy w swojej twórczości różne techniki oraz ciecze, by osiągnąć zachwycający efekt. Rezultatem jego działań są zdjęcia i filmy przypominające eksplozje lub wyimaginowane postacie z niewyraźnych snów.

Właściwie to, co robi fotograf, nie jest specjalnie skomplikowane technicznie. Jego planem zdjęciowym jest niewielkie akwarium z wodą, aparat i odpowiednie światło. W momencie, gdy Brian ma dopracowaną wizję, do wody dodaje specjalnej mieszanki. Wykorzystuje do tego połączenie mleka, śmietany, olejków i barwników spożywczych.


Tomlinson do oświetlenia swojej sceny wykorzystuje tylko jedno źródło światła. Jest ono wystarczające, by zachwycić widza i podkreślić niecodzienne formy. Ze względu na ich kształt i kolory nie potrzeba tu nic więcej. To czysty minimalizm i ekspresja.

Dzięki krótkim czasom otwarcia migawki oraz silnemu światłu błyskowemu ruch jest zamrażany, a zdjęcia przypominają abstrakcyjne rzeźby lub obrazy, w których artysta daje ujście swoim emocjom.

Kilkukrotnie próbowałem podchodzić do tematu wpuszczania tuszu do wody, lecz nigdy nie udało mi się stworzyć tak wspaniałych zdjęć. Szczerze mówiąc, nie mogę się napatrzeć na te zadziwiające dzieła sztuki – pozornie przypadkowe, lecz naprawdę genialnie przemyślane.

Więcej zdjęć Briana znajdziecie na jego Instagramie.


Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]


Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Małe jest piękne! Udowadnia to Valentina Loffredo w swoim najnowszym projekcie Joshua Paul kontra współczesne standardy. Tak widział Formułę 1 w obiektywie aparatu wielkoformatowego Cudowny film poklatkowy z Wielkiego Kanionu pokazuje piękne formacje chmur Martwa natura to jego działka. Paweł Żak opowiada o swojej interesującej twórczości Borys Nieśpielak i Sławomir Kasper - o rynku galeryjnym w Polsce Palety barw Pantone'a otaczają nas wszędzie. Oto niepodważalny dowód Krótkowzroczność to plaga współczesnego świata. Oto jak powstał nowy projekt Andreasa Varro ”Social Satire” Zdjęcia Stambułu nocą zadziwiają. Miasto jest praktycznie puste Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Ted Chin zabiera widza w zmyśloną baśniową podróż dookoła świata Tak kiedyś powstawał New York Times – jeden z najbardziej poczytnych tytułów w USA Karen Jerzyk zamyka fotograficzne bajki w opuszczonych luksusowych posiadłościach

Popularne w tym tygodniu:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Fotografowałem znanego amerykańskiego rapera 50-letnim aparatem z NRD Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Przysłona f/240 i 6-godzinna ekspozycja, czyli jak Weston fotografował paprykę Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Stolica Korei Północnej wygląda jak opuszczony plan kosmicznego filmu science fiction Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Czterech świetnych fotografów z Nowego Jorku robiło zdjęcia jednej modelce. Jesteście ciekawi jak im poszło?