Nowy inteligentny algorytm Google usunie obiekty, które przeszkadzają na zdjęciu

W czasie wczorajszej konferencji prasowej I/O 2017, Google zaprezentowało nowy algorytm, który będzie w stanie usunąć ze zdjęcia niechciane obiekty, jak np. ogrodzenie. Era inteligentnej fotografii jest coraz bliżej

Na prezentacji w czasie konferencji I/O 2017 CEO Google, Sundar Pichai pokazał, na co już niedługo będzie stać inteligentne algorytmy, które będą w stanie usuwać ze zdjęć obiekty, nawet skomplikowane. Technologia została zaprezentowana na przykładzie usunięcia siatki z pierwszego planu ze zdjęcia dziecka na boisku. Trzeba przyznać, że w Photoshopie trzeba by było się trochę pomęczyć, żeby osiągnąć podobny efekt. (10:45 na filmiku poniżej).

Jeżeli zrobiłeś zdjęcie córki na boisku do baseball-u i coś jest w pierwszym planie, możemy zrobić ciężką pracę za ciebie i usunąć zbędne elementy, dzięki czemu na zdjęciu będzie to co jest ważne.

Sundar Picha

Niestety, nie poznaliśmy więcej szczegółów zarówno na temat, kiedy taka technologia może zaistnieć oraz w jakim programie. Naturalnym wyborem byłaby aplikacja Google Photos, ale czas pokaże czy już niedługo będziemy mogli robić takie rzeczy automatycznie, bez Photoshopa.

Zobacz również: Jak odpowiednio ustawić rozdzielczość ekranową w Adobe Photoshop?

Źródło: www.dpreview.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta Nieznane zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w zupełnie innym świetle Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu Ile megapikseli ma ludzkie oko? Czy iPhone może mierzyć się z profesjonalną kamerą Arri Alexa za ponad 300 000 złotych? Sony IMX382 to malutka matryca, która może nagrywać i śledzić z prędkością 1000 kl./s Legendarny aparat Leica M2 za 5 dolarów Nie masz skanera do negatywów? Z pomocą przychodzi aplikacja FilmLab Jak sprawdził się dron DJI Mavic Pro na norweskim fiordzie? Mylić się jest rzeczą ludzką. Fotograf pomylił klientów i zrobił zdjęcia zaręczyn innej pary Starsza pani szła ulicą. Jedno zdjęcie zmieniło ją w ikonę mody Tak wygląda Saturn. Sonda Cassini znalazła się bliżej niż kiedykolwiek CROZ to minimalistyczny aparat, który sam poskładasz Ten rig z w połączeniu z 6 Panasonikami GX80 pozwolił na nagranie wideo 360 w 12K Fotografka wojenna ujęła na zdjęciach ostatnie chwile swojego życia Dzięki naukowcom z Lund fotografia przekroczyła prędkość światła Czy Souvid Datta dopuścił się plagiatu zdjęcia Mary Ellen Mark? ”Epiphany” to zjawiskowa reklama, która powstała bez użycia efektów specjalnych Potrzebujesz sprzętu fotograficznego? Wypożycz go od innego fotografa za pośrednictwem KitSplit Canon 300 mm f/1.8 - ten potwór naprawdę istnieje Ten film poklatkowy powstał ze zdjęć NASA i pokazuje... strukturę Marsa Google pokazuje, jak będzie wyglądała przyszłość fotografii mobilnej Historyczne fotografie zdradzają, jak wyglądali światowi przywódcy, zanim zostali politykami System Canon EOS ma już 30 lat! Zobaczcie, jak przez ten czas zmieniły się aparaty tej firmy

Popularne w tym tygodniu:

Poznajcie ludzi, którzy sfotografowali się ze swoimi podobiznami sprzed… kilkuset lat Mężczyzna robił selfie od 12 roku życia aż do dnia ślubu. Efekt jest powalający! Nowa strona internetowa, która pomoże znaleźć swój wymarzony obiektyw Nowy Zenit będzie bazować na pełnoklatkowym bezlusterkowcu Leica?