Genialny montaż, dynamiczny dźwięk i wspaniałe zdjęcia - takiego Nowego Jorku jeszcze nie znacie

Nowy Jork jest miastem, które nigdy nie śpi. Mieszka tam ponad 8 milionów ludzi – wiecznie panuje zgiełk. Charakter tej metropolii został ukazany przez ekipę Film Spektakel – Petera Jablonowskiego, Thomasa Pocksteinera i Lorenza Pritza.

© Film Spektakel / Vimeo

Trzej panowie postanowili raz jeszcze pokazać, jak wygląda naprawdę doskonały film poklatkowy. Energicznemu montażowi i wspaniałym zdjęciom towarzyszy odpowiedni dźwięk – muzyka wiecznie żyjącego miasta i gwar ulic. To niesamowite, jak udało im się oddać klimat Nowego Jorku w niespełna 3-minutowym filmie.

Szczerze mówiąc, nigdy nie widziałem lepiej wykonanego timelapse’a. Patrząc na ten konkretny, czuję, jakbym leciał nad Nowym Jorkiem i doskonale znał miasto, choć nigdy tam nie byłem. Stylistyka dzieła pokazuje dosłownie, jak żyje metropolia – jak zmieniają się jej światła, ile samochodów przejeżdża przez każde skrzyżowanie. I te wszystkie neony… Coś pięknego.

Materiał do tego timelapse’a został zgromadzony we wrześniu 2016 roku. Ekipa chciała w ten sposób sprawdzić nowe techniki. Zrobienie wszystkich zdjęć zajęło ”10 dni, wiele burgerów i jeden przelot helikopterem”. Oczywiście nocą zespół nie pozwalał sobie na odpoczynek i ciężko pracował, by pokazać "Wielkie Jabłko" jak najlepiej. Na pewno wymagało to dokładnego zaplanowania i zwartego działania.

Charakteru dodał wszystkiemu Alex Clement, który zajmuje się inżynierią dźwięku. Nie da się ukryć, że bez tak dopracowanych odgłosów film nie miałby silnego wyrazu. To doskonały przykład tego, jak istotne jest zgranie dźwięku i muzyki z filmem. Powstało dzięki temu wspaniałe dzieło.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

W ciągu wspomnianych 10 dni ekipa zarejestrowała 65 tysięcy zdjęć, które zajęły łącznie 2,6 Tb na dyskach. Renderowanie filmu trwało aż 36 godzin na najlepszym dostępnym iMacu, jaki udało się znaleźć. Do nagrań Film Spektakel wykorzystali aparaty Sony a7R II, Sony a6300 oraz dwa Canony EOS 6D.

Więcej filmów znajdziecie na Vimeo.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Spojrzenie kreatywnej fotografki na dziką przyrodę zapiera dech w piersi Brian Tomlinson tworzy kolorowe eksplozje przy pomocy tajemniczych mikstur Jak widział świat Karol Kallay? Recenzja albumu ”Photoreporting” Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Małe jest piękne! Udowadnia to Valentina Loffredo w swoim najnowszym projekcie Joshua Paul kontra współczesne standardy. Tak widział Formułę 1 w obiektywie aparatu wielkoformatowego Cudowny film poklatkowy z Wielkiego Kanionu pokazuje piękne formacje chmur Martwa natura to jego działka. Paweł Żak opowiada o swojej interesującej twórczości Borys Nieśpielak i Sławomir Kasper - o rynku galeryjnym w Polsce Palety barw Pantone'a otaczają nas wszędzie. Oto niepodważalny dowód Krótkowzroczność to plaga współczesnego świata. Oto jak powstał nowy projekt Andreasa Varro ”Social Satire” Zdjęcia Stambułu nocą zadziwiają. Miasto jest praktycznie puste Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Ted Chin zabiera widza w zmyśloną baśniową podróż dookoła świata Tak kiedyś powstawał New York Times – jeden z najbardziej poczytnych tytułów w USA Karen Jerzyk zamyka fotograficzne bajki w opuszczonych luksusowych posiadłościach Jacqui Kenny, mimo lęku przed zatłoczonymi miejscami, robi wspaniałe zdjęcia za pomocą… Google Street View Zdjęcia ostatnich żyjących wytatuowanych kobiet z plemienia Tharu pokazują przemiany Nepalu Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Czy tak wyobrażaliśmy sobie ”Amerykański Sen”? Zdjęcia nowojorskiego metra z lat 70. zachwycają różnorodnością

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?