Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną

Widzieliśmy już wiele zdjęć pięknych kobiet w wyrafinowanych baletowych pozach. Rzadko kiedy fotografowie pokazują ich codzienne życie poza tańcem. Damon Dahlen odważył się i zrobił zdjęcia baletnicom w ich sypialniach.

© Damon Dahlen / www.damondahlen.com

Sypialnia to jedno z najbardziej osobistych miejsc każdego człowieka – tam przychodzimy, by odpocząć i poświęcić czas sobie. Damon Dahlen, dzięki "Huffington Post", spędził 6 miesięcy, fotografując prywatną część życia baletnic. Pokazał, jak wygląda życie jego bohaterek poza tańcem.

Wśród kobiet, które fotografował Damon, pojawiły się tancerki z American Ballet Theater oraz Dance Theater of Harlem. Nie zabrakło również baletnic z mniejszych szkół i teatrów. Seria Dahlena pozwala odbiorcy poznać gwiazdy sceny z kompletnie innej perspektywy, gdzie mogą być naprawdę sobą.

Baleriny pozbawione stresu związanego z występami bardzo chętnie współpracowały z fotografem, dając mu podejrzeć nieco ze swojej intymności. Sypialnie kobiet zdradzają ich wrażliwość, charakter, podejście do życia.

Damon Dahlen sfotografował tancerki z różnych części świata, które spotkał w Nowym Jorku. Wśród nich były kobiety z Rosji, Brazylii, Ameryki, Singapuru oraz państw europejskich. Dzięki temu fotografowi udało się uwiecznić nie tylko wrażliwość baletnic, ale również ich poszanowanie dla rodzimej kultury, które kultywują w zaciszach swoich sypialni.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile 100 urodziny i fantastyczne kolorowe zdjęcia - te staruszki na pewno nie zapomną tego dnia Porzuciła sport, by fotografować urocze niemowlaki. Jej zdjęcia są wspaniałe! Tajemniczy świat kreacji “Anonimowych kobiet” autorstwa Patty Caroll Takiego Chicago jeszcze nie widzieliście. Razvan Sera to prawdziwy mistrz fotografii lotniczej Pete Souza, fotograf Obamy, oficjalnie odpowiada za zdjęcia prezydenta Underwooda z „House of Cards” Moje, nie dotykaj! Czyli o zmianach w utworze i prawie do jego integralności Spojrzenie kreatywnej fotografki na dziką przyrodę zapiera dech w piersi Magazyn "Junebug" zaprezentował 50 najlepszych zdjęć zaręczynowych 2017 roku Brian Tomlinson tworzy kolorowe eksplozje przy pomocy tajemniczych mikstur Jak widział świat Karol Kallay? Recenzja albumu ”Photoreporting” "Pociągają mnie rzeczy, które są właściwie niewidzialne" - mówi Yota Yoshida o samotności w Tokio Genialny montaż, dynamiczny dźwięk i wspaniałe zdjęcia - takiego Nowego Jorku jeszcze nie znacie W ciągu 5 lat odwiedziła 30 krajów i ponad 500 miejsc, by zrobić te zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Mikołaj Nowacki: "W fotografii chodzi mi o to, żeby nie tylko pokazać, co widziałem i jak było, ale przede wszystkim, co czułem" Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Fotografia, geometria i ludzie, to sedno zdjęć Eriki Zolli Ognie, wybuchy i całująca się para. To zdjęcie to naprawdę jedno ujęcie! Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Najnowsza kampania Gucci to uczta wizualna dla miłośników science fiction z lat 50. i 60. Islandia to prawdziwy raj dla minimalistów. Również tych krajobrazowych