Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną

Widzieliśmy już wiele zdjęć pięknych kobiet w wyrafinowanych baletowych pozach. Rzadko kiedy fotografowie pokazują ich codzienne życie poza tańcem. Damon Dahlen odważył się i zrobił zdjęcia baletnicom w ich sypialniach.

© Damon Dahlen / www.damondahlen.com

Sypialnia to jedno z najbardziej osobistych miejsc każdego człowieka – tam przychodzimy, by odpocząć i poświęcić czas sobie. Damon Dahlen, dzięki "Huffington Post", spędził 6 miesięcy, fotografując prywatną część życia baletnic. Pokazał, jak wygląda życie jego bohaterek poza tańcem.

Wśród kobiet, które fotografował Damon, pojawiły się tancerki z American Ballet Theater oraz Dance Theater of Harlem. Nie zabrakło również baletnic z mniejszych szkół i teatrów. Seria Dahlena pozwala odbiorcy poznać gwiazdy sceny z kompletnie innej perspektywy, gdzie mogą być naprawdę sobą.

Baleriny pozbawione stresu związanego z występami bardzo chętnie współpracowały z fotografem, dając mu podejrzeć nieco ze swojej intymności. Sypialnie kobiet zdradzają ich wrażliwość, charakter, podejście do życia.

Damon Dahlen sfotografował tancerki z różnych części świata, które spotkał w Nowym Jorku. Wśród nich były kobiety z Rosji, Brazylii, Ameryki, Singapuru oraz państw europejskich. Dzięki temu fotografowi udało się uwiecznić nie tylko wrażliwość baletnic, ale również ich poszanowanie dla rodzimej kultury, które kultywują w zaciszach swoich sypialni.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile 100 urodziny i fantastyczne kolorowe zdjęcia - te staruszki na pewno nie zapomną tego dnia Porzuciła sport, by fotografować urocze niemowlaki. Jej zdjęcia są wspaniałe! Tajemniczy świat kreacji “Anonimowych kobiet” autorstwa Patty Caroll Takiego Chicago jeszcze nie widzieliście. Razvan Sera to prawdziwy mistrz fotografii lotniczej Pete Souza, fotograf Obamy, oficjalnie odpowiada za zdjęcia prezydenta Underwooda z „House of Cards” Moje, nie dotykaj! Czyli o zmianach w utworze i prawie do jego integralności Spojrzenie kreatywnej fotografki na dziką przyrodę zapiera dech w piersi Magazyn "Junebug" zaprezentował 50 najlepszych zdjęć zaręczynowych 2017 roku Brian Tomlinson tworzy kolorowe eksplozje przy pomocy tajemniczych mikstur Jak widział świat Karol Kallay? Recenzja albumu ”Photoreporting” "Pociągają mnie rzeczy, które są właściwie niewidzialne" - mówi Yota Yoshida o samotności w Tokio Genialny montaż, dynamiczny dźwięk i wspaniałe zdjęcia - takiego Nowego Jorku jeszcze nie znacie W ciągu 5 lat odwiedziła 30 krajów i ponad 500 miejsc, by zrobić te zdjęcia Czy wizja Wrześni według Adama Lacha dekonstruuje utopijną wizję niewielkich miast? Małe jest piękne! Udowadnia to Valentina Loffredo w swoim najnowszym projekcie Joshua Paul kontra współczesne standardy. Tak widział Formułę 1 w obiektywie aparatu wielkoformatowego Cudowny film poklatkowy z Wielkiego Kanionu pokazuje piękne formacje chmur Martwa natura to jego działka. Paweł Żak opowiada o swojej interesującej twórczości Borys Nieśpielak i Sławomir Kasper - o rynku galeryjnym w Polsce

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego