Canon przedstawia ”Poszukiwaczy światła” – profesjonalnych fotografów, reprezentujących markę

Firma Canon postanowiła wypuścić serię filmów zatytułowanych ”Explorers of Light”. Przedstawia w niej to, jak zaczęła się kariera profesjonalnych fotografów współpracujących z marką. Oto pięciu z nich.

5 nowych filmików dołączyło do serii Canona ”Explorers of Light”. Wśród znanych fotografów, współpracujących z firmą, znajdują się takie nazwiska, jak: Sue Bryce, Joel Grimes, Rick Sammon i Jimmy Chin. Nowi fotografowie, którzy znaleźli się wśród ”Poszukiwaczy światła” to: Douglas Kirkland, Jeremy Cowart, Damian Strohmeyer, Stephanie Sinclair oraz Michael Tcherevkoff.

Tytuł, którym Canon nazwał swoich fotografów, jest dość interesujący, zwłaszcza że każda z prezentowanych sylwetek to osoba na naprawdę wysokim poziomie. Bardzo podoba mi się to, że w cyklu filmików każdy z nich podkreśla, że wciąż poszukują światła i stale się rozwijają. W karierze fotograficznej nie można po prostu osiąść na laurach, lecz cały czas doskonalić swoje umiejętności.

Douglas Kirkland

Fotograf gwiazd. W swojej karierze zawodowej fotografował takie ikony kina jak np. Marilyn Monroe.

Jeremy Cowart

Jest on współtwórcą Help-Portrait – przedsięwzięcia dobroczynnego, które pomaga ludziom za sprawą fotografii portretowej.

Damian Strohmeyer

Strohmeyer jest fotografem sportowym z Bostonu. To jeden z profesjonalistów, który pamięta jeszcze czasy, gdy autofokus był tylko raczkującym pomysłem.

Stephanie Sinclair


Sinclair jest fotoreporterką, która koncentruje swoją pracę wokół tematu równouprawnienia i praw człowieka. Jest również założycielką organizacji Too Young to Wed.

Michael Tcherevkoff

Ten fotograf to definicja kreatywności. W swoich pracach stara się realizować skomplikowane wizje. Miał przyjemność realizować kampanie dla takich firm, jak: amerykańska sieć telefonii komórkowej AT&T czy L’Oreal.

Zobacz również: 13 aparatów cyfrowych, które pamięta każdy fotograf

Więcej inspirujących filmów o fotografach Canona znajdziecie na YouTube.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Czym żyje film dokumentalny? Jak do niego podejść? - opowiada Tomasz Wolski Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Ponad 2 miliony zdjęć z początków fotografii zostało udostępnione do pobrania całkiem za darmo Zdjęcia uliczne Franka Herforta opowiadają ”Rosyjskie Bajki” dzisiejszego świata Czekanie na pociąg może być piękne. Luke Agbaimoni spojrzał na temat w nowy sposób Twórczość Marcina Błocha to definicja makrofotografii. Poznajcie jego spojrzenie na piękno owadów 100 urodziny i fantastyczne kolorowe zdjęcia - te staruszki na pewno nie zapomną tego dnia Porzuciła sport, by fotografować urocze niemowlaki. Jej zdjęcia są wspaniałe! Tajemniczy świat kreacji “Anonimowych kobiet” autorstwa Patty Caroll Takiego Chicago jeszcze nie widzieliście. Razvan Sera to prawdziwy mistrz fotografii lotniczej Pete Souza, fotograf Obamy, oficjalnie odpowiada za zdjęcia prezydenta Underwooda z „House of Cards” Moje, nie dotykaj! Czyli o zmianach w utworze i prawie do jego integralności Spojrzenie kreatywnej fotografki na dziką przyrodę zapiera dech w piersi Magazyn "Junebug" zaprezentował 50 najlepszych zdjęć zaręczynowych 2017 roku Brian Tomlinson tworzy kolorowe eksplozje przy pomocy tajemniczych mikstur Jak widział świat Karol Kallay? Recenzja albumu ”Photoreporting” "Pociągają mnie rzeczy, które są właściwie niewidzialne" - mówi Yota Yoshida o samotności w Tokio Genialny montaż, dynamiczny dźwięk i wspaniałe zdjęcia - takiego Nowego Jorku jeszcze nie znacie W ciągu 5 lat odwiedziła 30 krajów i ponad 500 miejsc, by zrobić te zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego