Canon przedstawia ”Poszukiwaczy światła” – profesjonalnych fotografów, reprezentujących markę

Firma Canon postanowiła wypuścić serię filmów zatytułowanych ”Explorers of Light”. Przedstawia w niej to, jak zaczęła się kariera profesjonalnych fotografów współpracujących z marką. Oto pięciu z nich.

5 nowych filmików dołączyło do serii Canona ”Explorers of Light”. Wśród znanych fotografów, współpracujących z firmą, znajdują się takie nazwiska, jak: Sue Bryce, Joel Grimes, Rick Sammon i Jimmy Chin. Nowi fotografowie, którzy znaleźli się wśród ”Poszukiwaczy światła” to: Douglas Kirkland, Jeremy Cowart, Damian Strohmeyer, Stephanie Sinclair oraz Michael Tcherevkoff.

Tytuł, którym Canon nazwał swoich fotografów, jest dość interesujący, zwłaszcza że każda z prezentowanych sylwetek to osoba na naprawdę wysokim poziomie. Bardzo podoba mi się to, że w cyklu filmików każdy z nich podkreśla, że wciąż poszukują światła i stale się rozwijają. W karierze fotograficznej nie można po prostu osiąść na laurach, lecz cały czas doskonalić swoje umiejętności.

Douglas Kirkland

Fotograf gwiazd. W swojej karierze zawodowej fotografował takie ikony kina jak np. Marilyn Monroe.

Jeremy Cowart

Jest on współtwórcą Help-Portrait – przedsięwzięcia dobroczynnego, które pomaga ludziom za sprawą fotografii portretowej.

Damian Strohmeyer

Strohmeyer jest fotografem sportowym z Bostonu. To jeden z profesjonalistów, który pamięta jeszcze czasy, gdy autofokus był tylko raczkującym pomysłem.

Stephanie Sinclair


Sinclair jest fotoreporterką, która koncentruje swoją pracę wokół tematu równouprawnienia i praw człowieka. Jest również założycielką organizacji Too Young to Wed.

Michael Tcherevkoff

Ten fotograf to definicja kreatywności. W swoich pracach stara się realizować skomplikowane wizje. Miał przyjemność realizować kampanie dla takich firm, jak: amerykańska sieć telefonii komórkowej AT&T czy L’Oreal.

Zobacz również: Photokina 2016: Najważniejsze nowości sprzętowe

Więcej inspirujących filmów o fotografach Canona znajdziecie na YouTube.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Czym żyje film dokumentalny? Jak do niego podejść? - opowiada Tomasz Wolski Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Ponad 2 miliony zdjęć z początków fotografii zostało udostępnione do pobrania całkiem za darmo Zdjęcia uliczne Franka Herforta opowiadają ”Rosyjskie Bajki” dzisiejszego świata Czekanie na pociąg może być piękne. Luke Agbaimoni spojrzał na temat w nowy sposób Twórczość Marcina Błocha to definicja makrofotografii. Poznajcie jego spojrzenie na piękno owadów 100 urodziny i fantastyczne kolorowe zdjęcia - te staruszki na pewno nie zapomną tego dnia Porzuciła sport, by fotografować urocze niemowlaki. Jej zdjęcia są wspaniałe! Tajemniczy świat kreacji “Anonimowych kobiet” autorstwa Patty Caroll Takiego Chicago jeszcze nie widzieliście. Razvan Sera to prawdziwy mistrz fotografii lotniczej Pete Souza, fotograf Obamy, oficjalnie odpowiada za zdjęcia prezydenta Underwooda z „House of Cards” Moje, nie dotykaj! Czyli o zmianach w utworze i prawie do jego integralności Spojrzenie kreatywnej fotografki na dziką przyrodę zapiera dech w piersi

Popularne w tym tygodniu:

Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Mikołaj Nowacki: "W fotografii chodzi mi o to, żeby nie tylko pokazać, co widziałem i jak było, ale przede wszystkim, co czułem" Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Fotografia, geometria i ludzie, to sedno zdjęć Eriki Zolli Ognie, wybuchy i całująca się para. To zdjęcie to naprawdę jedno ujęcie! Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Najnowsza kampania Gucci to uczta wizualna dla miłośników science fiction z lat 50. i 60. Islandia to prawdziwy raj dla minimalistów. Również tych krajobrazowych