Hipnotyzujące kinografiki fal oceanu emanują spokojnem

Fotografowanie wody, a zwłaszcza zapadających się fal, jest tematem wielu cudownych projektów. Przeważnie jednak widzimy zdjęcia, które przypominają ośnieżone góry. Tym razem mamy do czynienia ze wspaniałymi kinografikami. Zobaczcie to sami!

Kinografiki (polska nazwa na ”cinemagraphy”) to animowane zdjęcia zapętlone w GIF-ach. Przeważnie wygląda to w ten sposób, że na zdjęciu rusza się jeden element. Może to być modelka mrugająca okiem lub przejeżdżający samochód. Im animacja jest mniej spodziewana, tym lepsza.

Australijski fotograf Ray Collins specjalizuje się w fotografowaniu piękna oceanu. Ma w końcu ku temu wspaniałe warunki. Niestety zatrzymany ruch fal nigdy w pełni nie odda ich piękna i siły. Na szczęście w karierze Raya pojawił się holenderski artysta – Armand Dijcks. Specjalizuje się on w tworzeniu hipnotyzujących kinografik.

Cinemagraphy, czyli animowane zdjęcia, pojawiły się w sieci już dość dawno. W Internecie miały swój najgorętszy okres około roku 2011 i zachwycały naprawdę wszystkich. Dijcks zmontował krótki filmik z kilku prac. Projekt nazwał ”The Infinite Now” (tłum. ”Nieskończone teraz”). Do jego stworzenia wykorzystał program Adobe After Effects oraz Flixel – specjalne narzędzie do kinografik.

”The Infinite Now” to zachwycający projekt, który emanuje spokojem. Połączenie talentów obu artystów zaowocowało niesamowitym dziełem. Co więcej – stało się ono inspiracją dla Andre Heuvelmana z Orkiestry Filharmonii w Rotterdamie oraz pianisty Jeroena van Vlieta do prac nad nastrojową muzyką.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Więcej prac znajdziecie na stronie Raya Collinsa oraz Armanda Dijcksa.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Czym żyje film dokumentalny? Jak do niego podejść? - opowiada Tomasz Wolski Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Erik Johansson zaskakuje ponownie. Tak powstała praca ”Full Moon Service” Historyczne zdjęcia pokazują, jak wyglądały slumsy Nowego Jorku w XIX wieku Canon przedstawia ”Poszukiwaczy światła” – profesjonalnych fotografów, reprezentujących markę Ponad 2 miliony zdjęć z początków fotografii zostało udostępnione do pobrania całkiem za darmo Zdjęcia uliczne Franka Herforta opowiadają ”Rosyjskie Bajki” dzisiejszego świata Czekanie na pociąg może być piękne. Luke Agbaimoni spojrzał na temat w nowy sposób Twórczość Marcina Błocha to definicja makrofotografii. Poznajcie jego spojrzenie na piękno owadów 100 urodziny i fantastyczne kolorowe zdjęcia - te staruszki na pewno nie zapomną tego dnia Porzuciła sport, by fotografować urocze niemowlaki. Jej zdjęcia są wspaniałe! Tajemniczy świat kreacji “Anonimowych kobiet” autorstwa Patty Caroll Takiego Chicago jeszcze nie widzieliście. Razvan Sera to prawdziwy mistrz fotografii lotniczej Pete Souza, fotograf Obamy, oficjalnie odpowiada za zdjęcia prezydenta Underwooda z „House of Cards” Moje, nie dotykaj! Czyli o zmianach w utworze i prawie do jego integralności Spojrzenie kreatywnej fotografki na dziką przyrodę zapiera dech w piersi Magazyn "Junebug" zaprezentował 50 najlepszych zdjęć zaręczynowych 2017 roku Brian Tomlinson tworzy kolorowe eksplozje przy pomocy tajemniczych mikstur Jak widział świat Karol Kallay? Recenzja albumu ”Photoreporting”

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego