Hipnotyzujące kinografiki fal oceanu emanują spokojnem

Fotografowanie wody, a zwłaszcza zapadających się fal, jest tematem wielu cudownych projektów. Przeważnie jednak widzimy zdjęcia, które przypominają ośnieżone góry. Tym razem mamy do czynienia ze wspaniałymi kinografikami. Zobaczcie to sami!

Kinografiki (polska nazwa na ”cinemagraphy”) to animowane zdjęcia zapętlone w GIF-ach. Przeważnie wygląda to w ten sposób, że na zdjęciu rusza się jeden element. Może to być modelka mrugająca okiem lub przejeżdżający samochód. Im animacja jest mniej spodziewana, tym lepsza.

Australijski fotograf Ray Collins specjalizuje się w fotografowaniu piękna oceanu. Ma w końcu ku temu wspaniałe warunki. Niestety zatrzymany ruch fal nigdy w pełni nie odda ich piękna i siły. Na szczęście w karierze Raya pojawił się holenderski artysta – Armand Dijcks. Specjalizuje się on w tworzeniu hipnotyzujących kinografik.

Cinemagraphy, czyli animowane zdjęcia, pojawiły się w sieci już dość dawno. W Internecie miały swój najgorętszy okres około roku 2011 i zachwycały naprawdę wszystkich. Dijcks zmontował krótki filmik z kilku prac. Projekt nazwał ”The Infinite Now” (tłum. ”Nieskończone teraz”). Do jego stworzenia wykorzystał program Adobe After Effects oraz Flixel – specjalne narzędzie do kinografik.

”The Infinite Now” to zachwycający projekt, który emanuje spokojem. Połączenie talentów obu artystów zaowocowało niesamowitym dziełem. Co więcej – stało się ono inspiracją dla Andre Heuvelmana z Orkiestry Filharmonii w Rotterdamie oraz pianisty Jeroena van Vlieta do prac nad nastrojową muzyką.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Więcej prac znajdziecie na stronie Raya Collinsa oraz Armanda Dijcksa.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Czym żyje film dokumentalny? Jak do niego podejść? - opowiada Tomasz Wolski Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Erik Johansson zaskakuje ponownie. Tak powstała praca ”Full Moon Service” Historyczne zdjęcia pokazują, jak wyglądały slumsy Nowego Jorku w XIX wieku Canon przedstawia ”Poszukiwaczy światła” – profesjonalnych fotografów, reprezentujących markę Ponad 2 miliony zdjęć z początków fotografii zostało udostępnione do pobrania całkiem za darmo Zdjęcia uliczne Franka Herforta opowiadają ”Rosyjskie Bajki” dzisiejszego świata Czekanie na pociąg może być piękne. Luke Agbaimoni spojrzał na temat w nowy sposób Twórczość Marcina Błocha to definicja makrofotografii. Poznajcie jego spojrzenie na piękno owadów 100 urodziny i fantastyczne kolorowe zdjęcia - te staruszki na pewno nie zapomną tego dnia Porzuciła sport, by fotografować urocze niemowlaki. Jej zdjęcia są wspaniałe! Tajemniczy świat kreacji “Anonimowych kobiet” autorstwa Patty Caroll Takiego Chicago jeszcze nie widzieliście. Razvan Sera to prawdziwy mistrz fotografii lotniczej

Popularne w tym tygodniu:

Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Mikołaj Nowacki: "W fotografii chodzi mi o to, żeby nie tylko pokazać, co widziałem i jak było, ale przede wszystkim, co czułem" Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Fotografia, geometria i ludzie, to sedno zdjęć Eriki Zolli Ognie, wybuchy i całująca się para. To zdjęcie to naprawdę jedno ujęcie! Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Najnowsza kampania Gucci to uczta wizualna dla miłośników science fiction z lat 50. i 60. Islandia to prawdziwy raj dla minimalistów. Również tych krajobrazowych