Burza, malowanie światłem i modelka z wyczuciem czasu. Imponująca sesja z piorunami w tle

Eric Pare jest kanadyjskim fotografem, specjalizującym się w malowaniu światłem. Widzieliśmy już kilka jego projektów, ale w żadnym modelka nie odegrała tak ważnej roli jak w najnowszym. Eric i Kim (modelka) podróżują ze sobą od ponad 2 lat i robią zdjęcia w bardzo wyjątkowych miejscach.

© Eric Pare / Instagram

Eric Pare oraz Kim najlepiej bawią się podczas kreatywnych sesji zdjęciowych z wykorzystaniem długich czasów otwarcia migawki oraz plastikowych przezroczystych rur z latarkami. Malowanie światłem to bajkowa technika, która od 2013 roku pozwala wyrazić Erikowi wewnętrzny spokój.


Wspaniałe zdjęcie, które widzicie, jest owocem współpracy. Eric nie jest fotografem, który lubi stać za aparatem podczas tworzenia nowych prac. Zawsze bierze czynny udział w ich powstawaniu – przeważnie jego rola koncentruje się na machaniu rurami, by stworzyć ślady świetlne.

Eric Paré tworzy niezapomniane obrazy malując światłem tło za modelkami

Fotografia konceptualna wymaga od fotografa przede wszystkim kreatywności. Każde zdjęcie jest objawem ogromnego zaangażowania w realizację projektu….

Tym razem to Kim wcisnęła migawkę, gdy poczuła, że to odpowiednia chwila. Para fotografowała w Nowym Meksyku. Wiał zimny porywisty wiatr, a w tle rozpętała się burza. Pioruny latały na lewo i prawo, lecz modelka stała na planie nieustraszona. Eric dał Kim wyzwalacz do aparatu, a ona zaczęła pozować i czekała na ten moment. Stało się to nieoczekiwanie, Eric nawet dokładnie nie wiedział kiedy.


Fotograf wrzucił zdjęcie na Instagram i obiecał sobie, że usunie je następnego dnia, ponieważ komentarze na temat ”Gwiezdnych Wojen” zwyczajnie w świecie go irytują – nie ma telewizora, nie ogląda filmów, a ta tematyka w ogóle go nie pociąga. Nie zmienia to faktu, że jest cudowne i rozeszło się w Internecie jak świeże bułeczki.

Więcej zdjęć Erica znajdziecie na jego Instagramie.

Zobacz również: 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Czarno-białe zdjęcia Jema Cresswella ukazują humbaki jako niesamowicie majestatyczne istoty Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Czym żyje film dokumentalny? Jak do niego podejść? - opowiada Tomasz Wolski Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Fotobudka dla psów na festynie okazała się strzałem w dziesiątkę. Psiaki ją pokochały Zachwycający film poklatkowy 4K powstawał 6 lat i pokazuje potęgę komórek burzowych Jacqueline Roberts sfotografowała dzieci techniką sprzed 160 lat. Efekt? Mroczne, przenikliwe portrety Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Świat Marcina Sachy to fotomontaże z najczarniejszych koszmarów. Odważycie się je zobaczyć? Pan”Tone” to projekt, który pokazuje sport w kolorach świata. I to nie byle jakich! Zobaczcie, jak powstały te zdjęcia. Niektóre rozwiązania są naprawdę niespodziewane Codzienne życie w Kioto zachwyca różnorodnością. To Japonia, którą chcecie poznać Hipnotyzujące kinografiki fal oceanu emanują spokojnem Erik Johansson zaskakuje ponownie. Tak powstała praca ”Full Moon Service” Historyczne zdjęcia pokazują, jak wyglądały slumsy Nowego Jorku w XIX wieku Canon przedstawia ”Poszukiwaczy światła” – profesjonalnych fotografów, reprezentujących markę Ponad 2 miliony zdjęć z początków fotografii zostało udostępnione do pobrania całkiem za darmo Zdjęcia uliczne Franka Herforta opowiadają ”Rosyjskie Bajki” dzisiejszego świata Czekanie na pociąg może być piękne. Luke Agbaimoni spojrzał na temat w nowy sposób Twórczość Marcina Błocha to definicja makrofotografii. Poznajcie jego spojrzenie na piękno owadów 100 urodziny i fantastyczne kolorowe zdjęcia - te staruszki na pewno nie zapomną tego dnia

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego