Burza, malowanie światłem i modelka z wyczuciem czasu. Imponująca sesja z piorunami w tle

Eric Pare jest kanadyjskim fotografem, specjalizującym się w malowaniu światłem. Widzieliśmy już kilka jego projektów, ale w żadnym modelka nie odegrała tak ważnej roli jak w najnowszym. Eric i Kim (modelka) podróżują ze sobą od ponad 2 lat i robią zdjęcia w bardzo wyjątkowych miejscach.

© Eric Pare / Instagram

Eric Pare oraz Kim najlepiej bawią się podczas kreatywnych sesji zdjęciowych z wykorzystaniem długich czasów otwarcia migawki oraz plastikowych przezroczystych rur z latarkami. Malowanie światłem to bajkowa technika, która od 2013 roku pozwala wyrazić Erikowi wewnętrzny spokój.


Wspaniałe zdjęcie, które widzicie, jest owocem współpracy. Eric nie jest fotografem, który lubi stać za aparatem podczas tworzenia nowych prac. Zawsze bierze czynny udział w ich powstawaniu – przeważnie jego rola koncentruje się na machaniu rurami, by stworzyć ślady świetlne.

Eric Paré tworzy niezapomniane obrazy malując światłem tło za modelkami

Fotografia konceptualna wymaga od fotografa przede wszystkim kreatywności. Każde zdjęcie jest objawem ogromnego zaangażowania w realizację projektu….

Tym razem to Kim wcisnęła migawkę, gdy poczuła, że to odpowiednia chwila. Para fotografowała w Nowym Meksyku. Wiał zimny porywisty wiatr, a w tle rozpętała się burza. Pioruny latały na lewo i prawo, lecz modelka stała na planie nieustraszona. Eric dał Kim wyzwalacz do aparatu, a ona zaczęła pozować i czekała na ten moment. Stało się to nieoczekiwanie, Eric nawet dokładnie nie wiedział kiedy.


Fotograf wrzucił zdjęcie na Instagram i obiecał sobie, że usunie je następnego dnia, ponieważ komentarze na temat ”Gwiezdnych Wojen” zwyczajnie w świecie go irytują – nie ma telewizora, nie ogląda filmów, a ta tematyka w ogóle go nie pociąga. Nie zmienia to faktu, że jest cudowne i rozeszło się w Internecie jak świeże bułeczki.

Więcej zdjęć Erica znajdziecie na jego Instagramie.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Czarno-białe zdjęcia Jema Cresswella ukazują humbaki jako niesamowicie majestatyczne istoty Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Czym żyje film dokumentalny? Jak do niego podejść? - opowiada Tomasz Wolski Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Fotobudka dla psów na festynie okazała się strzałem w dziesiątkę. Psiaki ją pokochały Zachwycający film poklatkowy 4K powstawał 6 lat i pokazuje potęgę komórek burzowych Jacqueline Roberts sfotografowała dzieci techniką sprzed 160 lat. Efekt? Mroczne, przenikliwe portrety Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Świat Marcina Sachy to fotomontaże z najczarniejszych koszmarów. Odważycie się je zobaczyć? Pan”Tone” to projekt, który pokazuje sport w kolorach świata. I to nie byle jakich! Zobaczcie, jak powstały te zdjęcia. Niektóre rozwiązania są naprawdę niespodziewane Codzienne życie w Kioto zachwyca różnorodnością. To Japonia, którą chcecie poznać Hipnotyzujące kinografiki fal oceanu emanują spokojnem Erik Johansson zaskakuje ponownie. Tak powstała praca ”Full Moon Service” Historyczne zdjęcia pokazują, jak wyglądały slumsy Nowego Jorku w XIX wieku

Popularne w tym tygodniu:

Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Mikołaj Nowacki: "W fotografii chodzi mi o to, żeby nie tylko pokazać, co widziałem i jak było, ale przede wszystkim, co czułem" Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Przysłona f/240 i 6-godzinna ekspozycja, czyli jak Weston fotografował paprykę Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Fotografia, geometria i ludzie, to sedno zdjęć Eriki Zolli Ognie, wybuchy i całująca się para. To zdjęcie to naprawdę jedno ujęcie! Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Stolica Korei Północnej wygląda jak opuszczony plan kosmicznego filmu science fiction