Poznajcie najpiękniejsze biblioteki Europy dzięki zdjęciom Thibauda Poiriera

Biblioteki są miejscami, które były traktowane z szacunkiem od wieków. Tam przesiadywali filozofowie lub zgłębiali wiedzę przeróżni uczeni. Przeważnie ich wnętrza są niezwykle ułożone i inspirujące, o czym przekonał się Thibaud Poirier.

© Thinbaud Priorier / Instagram

Złożoność struktur wykorzystanych przy budowie bibliotek to coś niesamowitego. Ten temat był natchnieniem dla francuskiego fotografa Thibauda Poiriera, który postanowił opowiedzieć swoimi obrazami o pięknie tych wyjątkowych miejsc. Przemierzył kawał świata, by poznać tajniki bibliotekarskiej architektury. W minionym roku udało mu się sfotografować aż 25 wnętrz.


Według wielu osób biblioteki zaczynają świecić pustkami i popadać w ruinę ze względu na postępującą cyfryzację świata. Nic bardziej mylnego – one po prostu żyją swoim życiem i dojrzewają. Każde ze zdjęć Poiriera udowadnia tę tezę. Wspaniałe sklepienia, filary, regularnie rozłożone regały z książkami – to niesamowita uczta estetyczna dla każdego miłośnika fotografii oraz architektury.

— Tak samo jak odciski palców, wizja każdego architekta jest unikalna. Dopracowane detale są wszędzie – od zrównoważenia światła zastanego i sztucznego aż do optymalizacji warunków czytelniczych, przechowywania starożytnych tekstów oraz opracowania stołów do czytania – wspomina autor projektu.

Więcej zdjęć Poiriera znajdziecie na jego stronie internetowej, Facebooku oraz Instagramie.


Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Czarno-białe zdjęcia Jema Cresswella ukazują humbaki jako niesamowicie majestatyczne istoty Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Czym żyje film dokumentalny? Jak do niego podejść? - opowiada Tomasz Wolski Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Wystawa Alexa Webba w Leica 6x7 Gallery Warszawa. To trzeba zobaczyć! Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego Zdjęcia są cool Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Piękno tego filmiku to zasługa natury – rzadkich chmur oraz wspaniałego zachodu słońca Photoshelter prezentuje ”One Photo” - serię artykułów o najważniejszych zdjęciach Nie macie czasu na wakacje? Ten timelapse zabierze was na interaktywną wycieczkę po Petersburgu Historyczne zdjęcia pokazują, kim naprawdę była Marilyn Monroe, zanim stała się popularna Londyn w obiektywie amerykańskiego turysty z 1972 roku zachwyca swoim klimatem Park narodowy Yosemite wygląda w podczerwieni jak cukierkowa kraina bajek Najnowszy projekt Von Wonga opowiada o głodzie wśród dzieci w krajach rozwiniętych

Popularne w tym tygodniu:

Królewski retusz z Krakowa Izabela Urbaniak dokumentuje beztroskie chwile spędzone z dziećmi - bez smartfonów i komputera Śpiące kaszaloty spermacetowe uchwycone w otchłani morza. Fantastyczne zdjęcia pełne głębi Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie To gorsze niż śmierć. Trudna historia ofiar ataków kwasem w Wietnamie Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Diane Özdama tworzy najbardziej urocze zdjęcia szczurów, jakie widzieliśmy Od jednego opuszczonego domu w górach do drugiego. Z aparatem wielkoformatowym Fran Mart pokazał piękno szkockiej natury z bardzo bliska ”Uwięzieni” to materiał o trudach życia mieszkańców niewielkich klitek w Hongkongu Dwóch Polaków wśród zwycięzców prestiżowego konkursu Magnum Photography Awards 2017 Zdjęcia sprzed 100 lat pokazują, jak wyglądała Antarktyda przed postępującym ociepleniem klimatu