Poznajcie najpiękniejsze biblioteki Europy dzięki zdjęciom Thibauda Poiriera

Biblioteki są miejscami, które były traktowane z szacunkiem od wieków. Tam przesiadywali filozofowie lub zgłębiali wiedzę przeróżni uczeni. Przeważnie ich wnętrza są niezwykle ułożone i inspirujące, o czym przekonał się Thibaud Poirier.

© Thinbaud Priorier / Instagram

Złożoność struktur wykorzystanych przy budowie bibliotek to coś niesamowitego. Ten temat był natchnieniem dla francuskiego fotografa Thibauda Poiriera, który postanowił opowiedzieć swoimi obrazami o pięknie tych wyjątkowych miejsc. Przemierzył kawał świata, by poznać tajniki bibliotekarskiej architektury. W minionym roku udało mu się sfotografować aż 25 wnętrz.


Według wielu osób biblioteki zaczynają świecić pustkami i popadać w ruinę ze względu na postępującą cyfryzację świata. Nic bardziej mylnego – one po prostu żyją swoim życiem i dojrzewają. Każde ze zdjęć Poiriera udowadnia tę tezę. Wspaniałe sklepienia, filary, regularnie rozłożone regały z książkami – to niesamowita uczta estetyczna dla każdego miłośnika fotografii oraz architektury.

— Tak samo jak odciski palców, wizja każdego architekta jest unikalna. Dopracowane detale są wszędzie – od zrównoważenia światła zastanego i sztucznego aż do optymalizacji warunków czytelniczych, przechowywania starożytnych tekstów oraz opracowania stołów do czytania – wspomina autor projektu.

Więcej zdjęć Poiriera znajdziecie na jego stronie internetowej, Facebooku oraz Instagramie.


Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Czarno-białe zdjęcia Jema Cresswella ukazują humbaki jako niesamowicie majestatyczne istoty Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Czym żyje film dokumentalny? Jak do niego podejść? - opowiada Tomasz Wolski Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Wystawa Alexa Webba w Leica 6x7 Gallery Warszawa. To trzeba zobaczyć! Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego Zdjęcia są cool Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Piękno tego filmiku to zasługa natury – rzadkich chmur oraz wspaniałego zachodu słońca Photoshelter prezentuje ”One Photo” - serię artykułów o najważniejszych zdjęciach Nie macie czasu na wakacje? Ten timelapse zabierze was na interaktywną wycieczkę po Petersburgu

Popularne w tym tygodniu:

Miesięczna podróż statkiem towarowym z przymocowanym aparatem. Zobacz 80 000 zdjęć w 10 minut Spotkanie z płonącymi wieżami w tle. Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem MonoVisions Photography Awards 2017. Polacy nagrodzeni wśród mistrzów fotografii czarno-białej Fake photos atakują, czyli jak media podchwyciły temat podniebnych selfie Zdjęcia finalistów Wildlife Photographer of the Year 2017 to mistrzostwo fotografii przyrody Szymon Barylski przez miesiąc fotografował obóz dla uchodźców między Grecją, a Macedonią Pierwszy na świecie film poklatkowy 8K nagrany Nikonem D850 Najnowsze okładki TIME zostały wykonane iPhonem. Czy to naprawdę ma dziś znaczenie? Mistrzostwa Świata Bród i Wąsów 2017 – portrety posiadaczy najlepszego zarostu na świecie Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Zobacz najlepsze zdjęcia nocnego nieba w konkursie Insight Astronomy Photographer of the Year 2017 Kiedyś zamiast robić selfie, ludzie korzystali z budek fotograficznych. Zobacz historyczne zdjęcia znanych osób