Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach

Ekspansja mediów społecznościowych to naturalna sprawa w XXI wieku, wirtualna rzeczywistość pozwala ludziom wykreować się w dowolny sposób. Często w bardzo zakłamany sposób. Niech te zdjęcia będę dla was przestrogą i dawką humoru.

© kanahoooo / Weibo

Patrząc na zdjęcia, publikowane przez osoby, których nie znamy, powinniśmy zawsze traktować je z pewną dozą niedowierzania. Nigdy nie wiemy, kto realnie znajduje się po drugiej stronie monitora, o czym przekonują nas te zdjęcia. W serwisie Weibo pojawił się zestaw wyretuszowanych zdjęć, którego autorką jest kanahoooo, okrzyknięta "Świętą Photoshopa". Jej umiejętności pokazują, jak bardzo kreacja może różnić się od rzeczywistości i… wyglądać przy tym naturalnie.

Na typowo socialowych zdjęciach autorka zamienia facetów w dziewczyny, dziewczyny w facetów, a wszystko wygląda niesamowicie prawdziwie. Patrząc na te zdjęcia, trudno czasem w ogóle pomyśleć o tym, że mogło zostać wyretuszowane. Jak widać – ludzie naprawdę lubią dobrze się prezentować.

Po przejrzeniu zbioru tych fotek od razu na usta ciśnie się powiedzenie: ”Nigdy nie wierz w to, co widzisz w sieci”. Autorka zwraca uwagę na to, że jeśli chcecie kogoś poznać naprawdę, powinniście to zrobić w prawdziwym świecie, lecz i tutaj należy uważać.

Zobacz również: Praktyczne zastosowanie pędzli w Adobe Photoshop

Źródło: Weibo

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Właśnie minęło 20 lat od przesłania pierwszego zdjęcia przez telefon Tak wygląda teleobiektyw 1000 mm do Sony A6500 za 300 zł Jak wykonano świetną reklamę Gatorade, gdzie kropelki wody układają się w kształt ruszającego się człowieka? Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8 Nie liczy się sprzęt tylko umiejętności Znane marki odzieżowe pozwane przez fotografa za bezprawne wykorzystanie zdjęcia Tupaca Shakura Niesamowity rig do obiektywu Nikkor 800 mm powstał z wózka na meble Latające lampy błyskowe to genialny sposób wykorzystania dronów To wcale nie Kodak opracował pierwszy automatyczny aparat! Einstein był pierwszy Nowy patent Microsoftu zadziwił rynek sposobem wyginania matryc W tej szwajcarskiej wiosce turyści nie mogą fotografować, ponieważ… inni mogliby być zazdrośni Po pierwsze - rzemiosło, czyli o pokorze w fotografowaniu Mimo tego, że dzielą ich tysiące kilometrów, udało im się zrobić wspólne zdjęcie Nowe zdjęcia Jowisza ujawniają, że na jego powierzchni występują burze Autofokus w Sony A9 jest naprawdę niesamowity! Oto przykładowy film ”Jednooki musztardowy potwór”, czyli jak wydrukować aparat średnioformatowy na drukarce 3D Prototyp szkła Leica Noctilux-M 50 mm Edition 0.95 może być wasz za 25 tysięcy dolarów Zdjęcia "druhen" tej panny młodej pokazują siłę prawdziwej przyjaźni Ulepszony algorytm koloryzujący coraz lepiej radzi sobie z czarno-białymi zdjęciami Budżetowy aparat wielkoformatowy 8 x 10 już niedługo trafi do sprzedaży Canon EF 200 mm f/1.8 - ta armata jest znana również jako "Oko Saurona" Kamerka GoPro odbiła pocisk snajperski i uratowała życie dziennikarzowi Nowy inteligentny algorytm Google usunie obiekty, które przeszkadzają na zdjęciu

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Nie liczy się sprzęt tylko umiejętności Jak wykonano świetną reklamę Gatorade, gdzie kropelki wody układają się w kształt ruszającego się człowieka? Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Aparat ze sklepu charytatywnego skrywał w sobie tajemnicę. Zobaczcie, co było na rolce Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8 Tak wygląda teleobiektyw 1000 mm do Sony A6500 za 300 zł Właśnie minęło 20 lat od przesłania pierwszego zdjęcia przez telefon Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Zobaczcie jak przerabia się okładki płyt i reklamy na potrzeby rynku Środkowego Wschodu