Sądząc Amerykę, czyli portrety uprzedzeń

Joel Pares, amerykański fotograf, były Marine, stworzył serię zdjęć, która porusza kwestię uprzedzeń i stereotypów, które wielu z nas nadal używa w stosunku do innych ludzi różniących się od nas. Jednym słowem oceniamy książkę po okładce.

© Joel Pares

Zdjęcia Paresa na pierwszy rzut oka przedstawiają portrety pełne symboliki i przesądów, reprezentowanych przez różne grupy w oparciu o ich pochodzenie etniczne, status społeczno-gospodarczy czy preferencje seksualne.

Potem jednak, pokazuje nam prawdziwych ludzi stojących za często fałszywą symboliką - gangster okazuje się być absolwentem Harvardu, a wyczerpany ogrodnik okazuje się CEO poważnej firmy.

"Wielu z nas dokonuje fałszywych osądów opierając się na czyimś pochodzeniu etnicznym, zawodzie czy preferencjach seksualnych — powiedział Pares serwisowi Petapixel. “Celem tego cyklu jest otwarcie oczu i zmuszenie nas do pomyślenia dwa razy zanim osądzimy kogoś, mimo że zawsze oceniamy innych, nawet jak staramy się tego nie robić.”

Więcej zdjęć Joel Paresa możecie obejrzeć na jego stronie www.joelpares.com, Facebooku czy profilu 500px.

Zobacz również: Skuteczny sposób na usuwanie kosmyków włosów na zdjęciach

Źródło: Petapixel.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Zwierzęta z zoo, ale jak na wolności Norwegia nigdy nie była tak piękna, jak na tym filmie poklatkowym 150 podświetlonych alpinistów, kilka lustrzanek i Matternhorn na jednej sesji Melancholia i smutek zwierząt z ogrodów zoologicznych na poruszających zdjęciach 365 twarzy Paryża w 365 dni Abstrakcyjne formy z kolorów Wieżowce w Hong Kongu i zachwycający świat kolorów, faktur i symetrii Wybuchowe zdjęcia ręcznie zamrożone w czasie Zdjęcia Polaka zachwyciły jurorów National Geographic Perska architektura w obiektywie 23-latka z Iranu Trudny "Powrót" na właściwy tor życia na zdjęciach Adriana Wykroty Inspirujące portrety kobiet otoczonych kwiatami Być jak John Malkovich... na legendarnych zdjęciach Każdy ma swoje kółko zainteresowań - portrety grupowe z pomysłem Estońska opowieść o portretach ze snów "To, co kocham", czyli różne odcienie miłości na zdjęciach fotografów z całego świata Latający, ekspresyjni i czarno-biali ludzie na kwadratowych zdjęciach Inspirująca fotografia uliczna z Hong Kongu sprzed 60 lat Oto dowody, że tanim aparatem też można zrobić świetne zdjęcia Piękna amerykańska przyroda na zdjęciach konkursu Wilderness Forever Kolorowe portrety kobiet w barwnym świecie odpoczynku Portrety ze świata marzeń Rosie Hardy Obcy od dawna są wśród nas. Na zdjęciach świata makro Yudy Sauw Najlepsze brody i wąsy w serii portretów Grega Andersona

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year