Drew Geraci pokazuje, jak zrobić film poklatkowy na wysokości 4 tysięcy metrów

Wiele osób uważa, że tworzenie filmów poklatkowych to zajęcie dla spokojnych ludzi, którzy nie lubią się spieszyć. Jasne, cierpliwość w tym przypadku to podstawa, ale nie zapominajcie, że zależnie od warunków fotografowania może być to naprawdę trudne. Zwłaszcza jak jesteście 4 tysiące metrów nad poziomem morza, a dookoła hula przeszywająco zimny wiatr.

Drew Geraci, filmowiec z ekipy District 7 Media zabiera nas w swoim ostatnim dziele w szwajcarskie Alpy, gdzie postanowił zarejestrować kilka, właściwie to kilkaset, naprawdę ładnych obrazków. W filmiku poniżej zobaczycie, z czym musiał się zmagać podczas realizacji materiału.

Wykonanie filmiku wymagało wybrania odpowiedniego sprzętu. Drew m.in. postawił na korpusy Sony A7R II oraz Sony A7s II, filmowe obiektywy stałoogniskowe Canona oraz system kontroli ruchu Cinedrive. Po przybyciu na miejsce filmowiec rozstawił sprzęt w oknie domku. Aparat fotografował ciągiem przez około 6 godzin i miał zarejestrować przejście dnia w noc i niebo pełne błyszczących gwiazd.

Drugi zestaw został rozstawiony na zewnątrz i wycelowany w szczyty górskie, skąpane w złocistym świetle dnia. Mimo trudnych warunków atmosferycznych Drew wiedział, że nie może się poddać. Jego zadaniem było zarejestrowanie pięknych ujęć i tego się trzymał. Obraz rejestrowały równocześnie trzy aparaty. Jeden był zamocowany do kontrolera ruchu, dwa pozostałe miały ustawiony jeden kadr. Pozwoliło to na późniejsze zmontowanie klipu w płynną całość.

Mimo tego że po kilku godzinach zrobiło się kompletnie ciemno, ekipa pozostała na miejscu. Zarejestrowała ona przejście z dnia w noc, prezentującą pełną mapę nieba. Jest to niewątpliwie jeden z największych atutów Alp – niebo pozbawione zanieczyszczenia świetlnego, ukazujące piękno gwiazd.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Salzburg - miasto Mozarta w 3 aktach podczerwieni Czarno-białe zdjęcia Jema Cresswella ukazują humbaki jako niesamowicie majestatyczne istoty Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Przełom lat 80. i 90. budzi we mnie kilka skojarzeń. Także tych fotograficznych Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Historyczne zdjęcia uliczne Białegostoku. Zobaczcie nieznane oblicze polskiego miasta Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Czym żyje film dokumentalny? Jak do niego podejść? - opowiada Tomasz Wolski Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Wystawa Alexa Webba w Leica 6x7 Gallery Warszawa. To trzeba zobaczyć! Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR

Popularne w tym tygodniu:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Fotografowałem znanego amerykańskiego rapera 50-letnim aparatem z NRD Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Przysłona f/240 i 6-godzinna ekspozycja, czyli jak Weston fotografował paprykę Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Stolica Korei Północnej wygląda jak opuszczony plan kosmicznego filmu science fiction Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Czterech świetnych fotografów z Nowego Jorku robiło zdjęcia jednej modelce. Jesteście ciekawi jak im poszło?