Uwaga na przegrzewające się baterie Nikona

Jeżeli używacie popularnych baterii Nikona EN-EL15, to warto je sprawdzić. Być może akurat trafiłeś na egzemplarz z wadliwej serii, która może się przegrzewać i stwarzać zagrożenie.

Bateria NikonEN-EL15

Bateria NikonEN-EL15

Jeżeli jesteście posiadaczami aparatów Nikon D800, D800E, D7000 albo Nikona 1 V1 i nadal używacie oryginalnych baterii EN-EL15 albo kupiliście zapasową baterię tego typu, to warto sprawdzić jej nr seryjny, dzięki czemu można uniknąć problemów. Istnieje nieduże prawdopodobieństwo, że używacie wadliwej baterii, która może się przegrzewać i stwarzać zagrożenie. Dotychczas zanotowano 7 przypadków na całym świecie przegrzania się baterii i jej deformacji. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Baterie tego typu były też stosowane w aparatach D810A, D810, D610, D600, D500, D7200, D7100, jednak były to egzemplarze z innej serii i nie są wadliwe.

Nikon uaktualnił notę serwisową, która po raz pierwszy pojawiła się w 2012 roku. Żeby sprawdzić czy mamy do czynienia z wadliwą baterią, wystarczy wpisać jej nr na stronie nikon.tfaforms.net, a system poinformuje nas co dalej. Z ciekawości wpisałem nr mojej baterii EN-EL15 z D610 i od razu otrzymałem informację, że bateria jest sprawna. Wadliwe baterie mają także na dziewiątym miejscu nr seryjnego literę E lub F. Jeżeli mamy do czynienia z taką baterią, nie należy jej wyrzucać do śmieci. Trzeba zgłosić ją do Nikona, który powinien ją wymienić.

Zobacz również: Wideotest Nikona D600

Źródło: www.nikonimgsupport.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Krakowskie Muzeum Historii Fotografii zmieni się i to na lepsze! Zdjęcia mistrza Kieleckiej Szkoły Krajobrazu – Pawła Pierścińskiego – już niedługo na wystawie Zaawansowany bezlusterkowiec Nikona jednak powstanie? Fujifilm wprowadzi system stabilizacji matrycy do swoich aparatów? Naucz się obrabiać zdjęcia po królewsku od mistrzów ze studia House of Retouching Nikon D820 jeszcze w tym miesiącu? Matryca 45 Mpix i świetny system AF z D5 Adobe zarobiło rekordowo dużo. Wszystko przez abonament Creative Cloud Canon EOS 6D Mark II i EOS 200D - znamy polskie ceny i dostępność To koniec marki Lexar i ich cenionych kart pamięci. Jakie są powody tej decyzji i co z gwarancją? Michał Janiszewski chce pokazać piękno polskich gór, ale potrzebuje naszego wsparcia Z okładki National Geographic trafiła do aresztu. Oto historia „Afgańskiej dziewczyny” Znamy ceny i dostępność obiektywów Sigma Art 24-70 mm f/2.8 oraz Sigma Art 14 mm f/1.8 Ruszył konkurs na najlepsze zdjęcie natychmiastowe wykonane aparatem instax Pokaż swoje zdjęcia w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii Legendy w Berlinie – przed nami wystawa zdjęć Helmuta Newtona, Mario Testino oraz Jeana Pigozzi Koniec Digart.pl. Onet zamyka legendarny polski serwis dla artystów Eastreet 4 – rozpoczął się nabór do czwartej edycji projektu o fotografii dokumentalnej i ulicznej VSCO Mobile Presets 01 (MP1) - 58 mobilnych filtrów symulujących analogowy efekt Nowe oprogramowanie, które ma zapobiegać przegrzewaniu się bezlusterkowców Sony przy nagrywaniu w 4K Kup odbitkę zdjęć z agencji Magnum za 100 dolarów Możecie pomóc dokończyć niezwykły projekt dokumentalny Filipa Skrónca Książka Witolda Dederko "Światło i Cień w fotografii" może doczekać się nowego wydania! Kodachrome powraca, jednak tylko w formie magazynu Kup aparat Fujifilm X-Pro2 z jednym z wybranych obiektywów, XF 50 mm f/2 dostaniesz gratis

Popularne w tym tygodniu:

Lightroom w końcu będzie szybszy! Adobe wysłuchało próśb użytkowników Nikon potwierdza oficjalnie: będzie zaawansowany bezlusterkowiec Zaawansowany bezlusterkowiec Nikona jednak powstanie? Krakowskie Muzeum Historii Fotografii zmieni się i to na lepsze! Zdjęcia mistrza Kieleckiej Szkoły Krajobrazu – Pawła Pierścińskiego – już niedługo na wystawie Uwaga na przegrzewające się baterie Nikona Problemów z migawkami Nikona D750 ciąg dalszy. Firma wzywa do następnych napraw Marka Bowens przestaje istnieć – to już potwierdzona informacja Zostań redaktorem WP Fotoblogia - poszukujemy współpracownika Bowens w likwidacji. Koniec legendarnej marki? Znamy stanowisko polskiego dystrybutora Bieszczadzka przygoda - warsztaty fotograficzne z testami obiektywów Irix "Warsaw On Air" - album fotografii lotniczych Warszawy Macieja Margasa cenną pamiątką dla księcia Williama i księżnej Kate