W poszukiwaniu nocy - piękny film poklatkowy z historią w tle

Krótka, ale piękna inspiracja na dzisiaj.

© Cory Hansen / screen z filmy poklatkowego "In Search of Night"

Cory Hansen, 29-letni fotograf z Santa Cruz w USA, specjalizuje się w fotografowaniu surfingu, współpracuje z Surfer Magazine i innymi wydawnictwami. Jest jednak ciekawy różnych rodzajów fotografii.

Film powstał, aby upamiętnić śmierć ojca Hansena, z którym fotograf był bardzo zaprzyjaźniony. Cory przez 4 lata nie mógł poradzić sobie ze smutkiem, podążał śladami wspólnych wypraw ojca i syna. Tak właśnie powstał film poklatkowy "In Search of Night", który stał się swoistą terapią, po której fotograf wrócił do normalnego życia.

Zdjęcia powstawały między marcem a sierpniem 2013. Do wykonania tego timelapse'a posłużył aparat Canon 5D Mark III z obiektywem 24–105 mm i ok. 4000 zdjęć. Zobaczcie efekt:

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Zoomowanie nieba, czyli inspirujący sposób na nocne zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?