W poszukiwaniu nocy - piękny film poklatkowy z historią w tle

Krótka, ale piękna inspiracja na dzisiaj.

© Cory Hansen / screen z filmy poklatkowego "In Search of Night"

Cory Hansen, 29-letni fotograf z Santa Cruz w USA, specjalizuje się w fotografowaniu surfingu, współpracuje z Surfer Magazine i innymi wydawnictwami. Jest jednak ciekawy różnych rodzajów fotografii.

Film powstał, aby upamiętnić śmierć ojca Hansena, z którym fotograf był bardzo zaprzyjaźniony. Cory przez 4 lata nie mógł poradzić sobie ze smutkiem, podążał śladami wspólnych wypraw ojca i syna. Tak właśnie powstał film poklatkowy "In Search of Night", który stał się swoistą terapią, po której fotograf wrócił do normalnego życia.

Zdjęcia powstawały między marcem a sierpniem 2013. Do wykonania tego timelapse'a posłużył aparat Canon 5D Mark III z obiektywem 24–105 mm i ok. 4000 zdjęć. Zobaczcie efekt:

Zobacz również: 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Zoomowanie nieba, czyli inspirujący sposób na nocne zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Fotografowałem znanego amerykańskiego rapera 50-letnim aparatem z NRD Najlepsze zdjęcia ”Wielkiego amerykańskiego zaćmienia Słońca” Przysłona f/240 i 6-godzinna ekspozycja, czyli jak Weston fotografował paprykę Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Stolica Korei Północnej wygląda jak opuszczony plan kosmicznego filmu science fiction Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Czterech świetnych fotografów z Nowego Jorku robiło zdjęcia jednej modelce. Jesteście ciekawi jak im poszło? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Międzynarodowa Stacja Kosmiczna i ”photobombing” zaćmienia Słońca Czarne psiaki też potrzebują miłości. Fotografka stworzyła ten projekt, by pomóc w adopcjach