David Bowie - kim był i jak wyglądał, zanim stał się znany na cały świat?

Zobaczcie portrety Davida Bowiego, gdy miał 20 lat, a jego kariera raczkowała. Serię zdjęć artysty wykonał wtedy jego zaprzyjaźniony fotograf, Gerald Fearnley. Te fantastyczne obrazy dają nam pogląd na to, kim prywatnie był Bowie, zanim stał się światowej klasy gwiazdą.

© Gerald Fearnley

David Bowie znany także pod pseudonimem scenicznym Ziggy Stardust to ikona popkultury, która nie daje się zaszufladkować. W jego “kosmicznej” twórczości znajdujemy częściej zdjęcia inspirowane wyścigiem kosmicznym niż klasyczne portrety. Jednak każdy był kiedyś młody, także Bowie i właśnie zdjęcia sprzed etapu sławy są tak ciekawe.

Zdjęcia przedstawiają Bowiego, jak miał 20 lat, w czasach przed sławą i całym ruchem glam. Bowie jednak już wtedy zdradzał zainteresowanie nową formą wyrazu — widać to w pozach i makijażu. Seria zdjęć została wykonana przez Geralda Fearnleya podczas nagrywania pierwszej płyty Bowiego w 1967 roku.

Brat Fearnleya przyjaźnił się z muzykami, między innymi Davidem Bowie, który bywał w jego domu. Współpraca wywiązała się naturalnie. Jak wspomina fotograf:

Nie pamiętam dlaczego wykonałem te zdjęcia, prawdopodobnie byłem jedyną osobą, którą znał ze sprzętem studyjnym i aparatem.

Gerald Fearnley

Zobacz również: Obróbka portretu na iPadzie

Źródło: sobadsogood.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Najnowsza kampania Gucci to uczta wizualna dla miłośników science fiction z lat 50. i 60. Fotografia, geometria i ludzie, to sedno zdjęć Eriki Zolli Ognie, wybuchy i całująca się para. To zdjęcie to naprawdę jedno ujęcie! Mikołaj Nowacki: "W fotografii chodzi mi o to, żeby nie tylko pokazać, co widziałem i jak było, ale przede wszystkim, co czułem" Kirgistan to kraina gór i wrażliwych, smutnych ludzi. Pokazał to Elliott Verdier National Geographic Travel Photographer of the Year 2017 – najlepsze zdjęcia podróżnicze tego roku Pierwsze zdjęcie całkowitego zaćmienia Słońca. Czy wiesz, kiedy powstało? Fantastyczne modele aparatów wykonane z papieru zadziwiają swoja dokładnością Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Najlepsze zdjęcia kosmosu i nieba w konkursie Astronomy Photographer of the Year 2017 10 najpiękniejszych szlaków w Karkonoszach Rozpoznasz wielkie miasta na historycznych zdjęciach? Dzięki kwiatom artysta tworzy przepiękne, bajkowe zdjęcia Marcin Nagraba pokazuje na swoich portretach bogactwo kultury słowiańskiej Jego zdjęcia to wrota do nowych wymiarów. Poznajcie twórczość Jvdasa Berry Nadir Bucan spędził 6 lat, dokumentując życie wiosek na wschodzie Turcji. Pokazał wspaniałą kulturę Sesja niemowlaków ucharakteryzowanych na księżniczki Disneya "Pościg" to film poklatkowy o pogoni za burzami, która ciągnęła się przez o 45 tys. km Zielony biznes, czyli jak Kristen Angelo stała się ”konopną fotografką” Jak powstało niesamowite zdjęcie, na którym samica grizzly uczy swoje młode polować? 10-letni aparat, latarka z iPhone'a i trochę kreatywności wystarczyło, by trafić na okładkę "National Geographic" Majestatyczne zdjęcia zwierząt hodowlanych to coś, czego jeszcze nigdy nie widzieliśmy. Są świetne! Lisy wcale nie są takie szczwane, jak mogłoby się wydawać. Ich wrażliwość pokazuje Roeselien Raimond

Popularne w tym tygodniu:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Fotografowałem znanego amerykańskiego rapera 50-letnim aparatem z NRD Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Przysłona f/240 i 6-godzinna ekspozycja, czyli jak Weston fotografował paprykę Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Stolica Korei Północnej wygląda jak opuszczony plan kosmicznego filmu science fiction Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Czterech świetnych fotografów z Nowego Jorku robiło zdjęcia jednej modelce. Jesteście ciekawi jak im poszło?