Na tym festiwalu nie można normalnie fotografować. Oto najlepsze zdjęcia z Burning Man

Festiwal Burning Man to wyjątkowe wydarzenie. Od 1986 roku na pustyni Black Rock w północnej Newadzie zbierają się miłośnicy muzyki i sztuki, by oddać się swoim pasjom. Jest to jedno z wydarzeń, podczas którego obowiązuje zakaz fotografowania. Jednak niektórzy dostali pozwolenia. Oto jak wyglądał festiwal w tym roku.

© Jacqueline Wood / Isntagram

Festiwal Burning Man powstał w 1986 roku. Zaczęło się od tego, że dwóch przyjaciół podpaliło 2,5-metrową kukłę na plaży w San Francisco. Z czasem wydarzenie nabrało ogromnego rozgłosu i stało się miejscem wędrówek ludzi z całego świata. Oczywiście Burning Man rozrósł się, a obecnie postrzegany jest jako festiwal afirmacji życia.


Na tegoroczną edycję przyjechało około 70 tysięcy widzów, którzy wypełnili zimną pustynię różnego rodzaju dziełami sztuki – rzeźbami i budowlami, które były wyrazem ich artystycznych potrzeb. Najpiękniejszą kwestią dla wielu uczestników jest to, że wszystko jest chwilowe.

Na pustynię Black Rock wszystko przyjeżdża złożone i spakowane. Na czas festiwalu powstaje tam specyficzna wioska, która zawsze wygląda inaczej. Na koniec – nic po tym nie zostaje. Wszystkie budynki i ozdoby zostają zniszczone, a pustynia wraca do swojego surowego stanu – tak, jakby nigdy nic się tam nie wydarzyło.

Burning Man jest wydarzeniem określanym jako ”życie chwilą, nie przejmowanie się przeszłością i koncentrowanie się na tym, co tu i teraz”. Ta idea przyświeca każdemu z uczestników podczas wyprawy na festiwal po to, by wrócić później oczyszczonym z teraźniejszych problemów i świeżym do codziennego życia.
Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znaćPodziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Stare reklamy i prawdziwe życie Nowego Jorku. Kalen Hollomon łączy fikcję z rzeczywistością Oto najlepsze zdjęcia ptaków w konkursie Bird Photographer of the Year 2017 Fotografowie puścili ogłoszenie na serwisie Craigslist. Zrobili zdjęcia wybranym z nich Życie japońskich biznesmenów jest pełne stresu. Nic dziwnego, że zasypiają, gdzie popadnie Te piękne obrazy wcale nie są zdjęciami. To się nazywa fotorealizm! Smartfonowe zombie - sfotografował ludzi żyjących w kilku światach na raz – na ulicach i w smartfonach W latach 40. XX wieku panowała moda na dopasowanie butów i spódnic. Wszystko to znalazło się w magazynie LIFE "Tank Man” - człowiek, który zatrzymał kolumnę czołgów dzień po masakrze na placu Tian’anmen Jak przy pomocy latarki, pudełka po burgerze i smartofna zrobić świetny portret? Zdjęcia Marilyn Monroe w ciąży były ukrywane przed mediami. Teraz wyszły na jaw Josh Rossi przywrócił uśmiech dzieciom, zmieniając ich na zdjęciach w superbohaterów Humans of New York jako seria filmów na Facebooku już niedługo Kalifornia w podczerwieni oddaje klimat plakatów z lat 70. Jest martwa na zdjęciach. To sprzeciw przeciwko bezmyślnym selfie Karol Pałka opowiada, co kryje Hotel Polana, dawny kurort Komunistycznej Partii Czechosłowacji Na tych zdjęciach widać duchy! Poznajcie ich historię i zobaczcie, jak odtworzył je Mathieu Stern Zdjęcia sprzed 40 lat tłumaczą na czym polegało włoskie "słodkie życie" Znamy nazwiska autorów zdjęć do najnowszej edycji projektu Eastreet Historie wykraczające poza zdjęcia, czyli wielka siła fotografii ulicznej Znamy wyniki konkursu 7. Leica Street Photo. Oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne Czarne psiaki też potrzebują miłości. Fotografka stworzyła ten projekt, by pomóc w adopcjach Najlepsze zdjęcia ”Wielkiego amerykańskiego zaćmienia Słońca”

Popularne w tym tygodniu:

Miesięczna podróż statkiem towarowym z przymocowanym aparatem. Zobacz 80 000 zdjęć w 10 minut Spotkanie z płonącymi wieżami w tle. Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem Jak wyglądała powojenna Warszawa w zachodniej prasie? Unikalne, nieznane zdjęcia stolicy Fake photos atakują, czyli jak media podchwyciły temat podniebnych selfie Zdjęcia finalistów Wildlife Photographer of the Year 2017 to mistrzostwo fotografii przyrody Szymon Barylski przez miesiąc fotografował obóz dla uchodźców między Grecją, a Macedonią Najnowsze okładki TIME zostały wykonane iPhonem. Czy to naprawdę ma dziś znaczenie? Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Zobacz najlepsze zdjęcia nocnego nieba w konkursie Insight Astronomy Photographer of the Year 2017 Fotografka odtworzyła obrazy Gustawa Klimta na wspaniałych zdjęciach Retusz, zbawienna brzydota i przeklęte piękno Sergey Melnitchenko: "W powietrzu krąży więcej feromonów niż tlenu. Nie ma tam żadnej sztuczności"