Zdjęcia autorstwa 17-letniego Stanley Kubricka ujawniają jego geniusz

Fantastycznego wyczucia kadru Stanleya Kubricka nie trzeba nikomu przedstawiać. Założę się, że większość z was widziała ”Lśnienie”. To, co dzieje się na tych obrazach jest niesamowitą ucztą estetyczną. Zanim jednak Kubrick stał się znany, był zwykłym nastolatkiem, szukającym pracy w Nowym Jorku.

© Stanley Kubrick

Kiedy Stanley Kubrick błąkał się po ulicach Nowego Jorku w poszukiwaniu pracy, towarzyszył mu jedynie aparat. Już wtedy było widać jego talent. Nikt jednak nie spodziewał się, że kilkanaście lat później powstanie ”Odyseja Kosmiczna”, ”Lśnienie” czy ”Mechaniczna Pomarańcza”. Każdy z jego filmów pokazuje niebywały kunszt operatorski, który naturalnie widać na zdjęciach.

Zdjęcia, które widzicie zostały wykonana w latach 1945–1950, gdy Kubrick pracował dla magazynu ”Look”. Był to również okres, w którym młody Stanley wiele rozmyślał nad sensem fotografowania. Wówczas uważał, że fotografia powinna rejestrować spontaniczność, a nie być pozowaną. Jak się domyślacie – sięgnął po fotografię uliczną.

Dzięki swoim zdjęciom, Kubrick bardzo szybko zwrócił na siebie uwagę, co doprowadziło go do sławy w świecie filmowców. Osobiście bardzo cenię Stanleya Kubricka za jego wyczucie kadru i umiejętność niesamowitego prowadzenia kamery. Długie ujęcia to zdecydowanie jego specjalność.

Kubrick miał jedną bardzo ważną radę dla młodych fotografów, która może się wam przydać: ”Pomyśl o jakichś historiach, wyjdź i sfotografuj je, a później wyślij do magazynów. Mi się poszczęściło, rozpracowałem to, gdy byłem młody”.

Zobacz również: 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Stare reklamy i prawdziwe życie Nowego Jorku. Kalen Hollomon łączy fikcję z rzeczywistością Na tym festiwalu nie można normalnie fotografować. Oto najlepsze zdjęcia z Burning Man Oto najlepsze zdjęcia ptaków w konkursie Bird Photographer of the Year 2017 Fotografowie puścili ogłoszenie na serwisie Craigslist. Zrobili zdjęcia wybranym z nich Życie japońskich biznesmenów jest pełne stresu. Nic dziwnego, że zasypiają, gdzie popadnie Te piękne obrazy wcale nie są zdjęciami. To się nazywa fotorealizm! Smartfonowe zombie - sfotografował ludzi żyjących w kilku światach na raz – na ulicach i w smartfonach W latach 40. XX wieku panowała moda na dopasowanie butów i spódnic. Wszystko to znalazło się w magazynie LIFE "Tank Man” - człowiek, który zatrzymał kolumnę czołgów dzień po masakrze na placu Tian’anmen Jak przy pomocy latarki, pudełka po burgerze i smartofna zrobić świetny portret? Zdjęcia Marilyn Monroe w ciąży były ukrywane przed mediami. Teraz wyszły na jaw Josh Rossi przywrócił uśmiech dzieciom, zmieniając ich na zdjęciach w superbohaterów Humans of New York jako seria filmów na Facebooku już niedługo Kalifornia w podczerwieni oddaje klimat plakatów z lat 70. Jest martwa na zdjęciach. To sprzeciw przeciwko bezmyślnym selfie Karol Pałka opowiada, co kryje Hotel Polana, dawny kurort Komunistycznej Partii Czechosłowacji Na tych zdjęciach widać duchy! Poznajcie ich historię i zobaczcie, jak odtworzył je Mathieu Stern Zdjęcia sprzed 40 lat tłumaczą na czym polegało włoskie "słodkie życie" Znamy nazwiska autorów zdjęć do najnowszej edycji projektu Eastreet Historie wykraczające poza zdjęcia, czyli wielka siła fotografii ulicznej Znamy wyniki konkursu 7. Leica Street Photo. Oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne Czarne psiaki też potrzebują miłości. Fotografka stworzyła ten projekt, by pomóc w adopcjach

Popularne w tym tygodniu:

Miesięczna podróż statkiem towarowym z przymocowanym aparatem. Zobacz 80 000 zdjęć w 10 minut Spotkanie z płonącymi wieżami w tle. Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem Jak wyglądała powojenna Warszawa w zachodniej prasie? Unikalne, nieznane zdjęcia stolicy Fake photos atakują, czyli jak media podchwyciły temat podniebnych selfie Zdjęcia finalistów Wildlife Photographer of the Year 2017 to mistrzostwo fotografii przyrody Szymon Barylski przez miesiąc fotografował obóz dla uchodźców między Grecją, a Macedonią Najnowsze okładki TIME zostały wykonane iPhonem. Czy to naprawdę ma dziś znaczenie? Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Zobacz najlepsze zdjęcia nocnego nieba w konkursie Insight Astronomy Photographer of the Year 2017 Fotografka odtworzyła obrazy Gustawa Klimta na wspaniałych zdjęciach Retusz, zbawienna brzydota i przeklęte piękno Sergey Melnitchenko: "W powietrzu krąży więcej feromonów niż tlenu. Nie ma tam żadnej sztuczności"