Zrobił zdjęcia ludziom z różnymi odcieniami skóry, by pokazać różnorodność na świecie

Chersterfield Hector podjął się nie lada wyzwania. Chciał pokazać jak bardzo zróżnicowany jest współczesny świat i postanowił wykonać studyjne portrety modelom o różnym odcieniom skóry. Ten materiał jest nie tylko interesujący filozoficznie, ale całkiem satysfakcjonujący estetycznie. Siła tkwi w prostocie!

© Chesterfield Hector / Instagram

Temat różnorodności pojawił się w głowie Chesterfielda Hectora jakiś czas temu. Fotograf postanowił w ten sposób zwrócić uwagę nie tylko na to, że każdy z nas jest inny, lecz również na to, że każdy z nas powinien czuć się komfortowo w swojej skórze. Dosłownie.

Innym powodem, dla którego Hector zdecydował się na realizację materiału jest wzrost zachowań ksenofobicznych i rasistowskich, który ma na świecie w przeciągu ostatnich miesięcy. Fotograf mówi: ”Żyjemy w świecie, w którym popularne stało się, że światowi przywódcy stosują nienawistną retorykę, by podzielić społeczeństwo”.

Fotograf planuje wydać album, w którym pojawi się około 50 modeli. Większość z nich zostało odnalezionych w agencjach modelingowych, niektórzy za pomocą mediów społecznościowcyh, a nawet w komunikacji miejskiej. Na zdjęciach pozują modele, tancerze, bankierzy, kelnerki, uczniowie oraz przedstawiciele wielu innych środowisk. Chesterfield próbował ująć różnorodność na wielu płaszczyznach – nie tylko tej fizycznej.


Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o projekcie oraz wesprzeć działania fotogorafa, możecie to zrobić za pomocą platformy Kickstarter.

Zobacz również: Wyrównanie kolorytu skóry


Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Stare reklamy i prawdziwe życie Nowego Jorku. Kalen Hollomon łączy fikcję z rzeczywistością Zdjęcia autorstwa 17-letniego Stanley Kubricka ujawniają jego geniusz Na tym festiwalu nie można normalnie fotografować. Oto najlepsze zdjęcia z Burning Man Oto najlepsze zdjęcia ptaków w konkursie Bird Photographer of the Year 2017 Fotografowie puścili ogłoszenie na serwisie Craigslist. Zrobili zdjęcia wybranym z nich Życie japońskich biznesmenów jest pełne stresu. Nic dziwnego, że zasypiają, gdzie popadnie Te piękne obrazy wcale nie są zdjęciami. To się nazywa fotorealizm! Smartfonowe zombie - sfotografował ludzi żyjących w kilku światach na raz – na ulicach i w smartfonach W latach 40. XX wieku panowała moda na dopasowanie butów i spódnic. Wszystko to znalazło się w magazynie LIFE "Tank Man” - człowiek, który zatrzymał kolumnę czołgów dzień po masakrze na placu Tian’anmen Jak przy pomocy latarki, pudełka po burgerze i smartofna zrobić świetny portret? Zdjęcia Marilyn Monroe w ciąży były ukrywane przed mediami. Teraz wyszły na jaw Josh Rossi przywrócił uśmiech dzieciom, zmieniając ich na zdjęciach w superbohaterów Humans of New York jako seria filmów na Facebooku już niedługo Kalifornia w podczerwieni oddaje klimat plakatów z lat 70. Jest martwa na zdjęciach. To sprzeciw przeciwko bezmyślnym selfie Karol Pałka opowiada, co kryje Hotel Polana, dawny kurort Komunistycznej Partii Czechosłowacji Na tych zdjęciach widać duchy! Poznajcie ich historię i zobaczcie, jak odtworzył je Mathieu Stern Zdjęcia sprzed 40 lat tłumaczą na czym polegało włoskie "słodkie życie" Znamy nazwiska autorów zdjęć do najnowszej edycji projektu Eastreet Historie wykraczające poza zdjęcia, czyli wielka siła fotografii ulicznej Znamy wyniki konkursu 7. Leica Street Photo. Oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne

Popularne w tym tygodniu:

Miesięczna podróż statkiem towarowym z przymocowanym aparatem. Zobacz 80 000 zdjęć w 10 minut Spotkanie z płonącymi wieżami w tle. Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem Jak wyglądała powojenna Warszawa w zachodniej prasie? Unikalne, nieznane zdjęcia stolicy Fake photos atakują, czyli jak media podchwyciły temat podniebnych selfie Zdjęcia finalistów Wildlife Photographer of the Year 2017 to mistrzostwo fotografii przyrody Szymon Barylski przez miesiąc fotografował obóz dla uchodźców między Grecją, a Macedonią Najnowsze okładki TIME zostały wykonane iPhonem. Czy to naprawdę ma dziś znaczenie? Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Zobacz najlepsze zdjęcia nocnego nieba w konkursie Insight Astronomy Photographer of the Year 2017 Fotografka odtworzyła obrazy Gustawa Klimta na wspaniałych zdjęciach Retusz, zbawienna brzydota i przeklęte piękno Sergey Melnitchenko: "W powietrzu krąży więcej feromonów niż tlenu. Nie ma tam żadnej sztuczności"