3 fotografów, 1 modelka i 1 lampa błyskowa – poznaj kreatywne podejście różnych artystów

Fotograficzne wyzwania z kolegami to coś, co niesamowicie motywuje nas do wykazania się swoimi umiejętnościami i pomaga w rozwoju. Dzięki takim akcjom możemy wiele się nauczyć oraz spędzić czas w fajny sposób. Oto jak rozwiązali to 3 fotografowie.

W tym filmiku wyzwanie podjęło 3 fotografów: Francisco Joel Hernandez, Eli Infante oraz Jeff Antons. Inicjatorem był Hernandez, którego zainspirowało wideo, nagrane przez Jessikę Kobeissi. Wyzwania fotograficzne to świetna zabawa i okazja do podpatrzenia kolegów przy pracy.

Francisco wyzwał swoich dwóch kolegów na fotograficzny pojedynek. Oczywiście, jak to w takich przypadkach bywa, zgromadziło się 3 fotografów i podjęli wyzwanie. Tematem było sfotografowanie 1 modelki w swoim stylu, używając lampy błyskowej w plenerze (OFC – off camera flash). To bardzo popularny sposób pracy – w końcu w plenerze nie zawsze mamy okazję na korzystanie ze światła zastanego tak, jak byśmy chcieli, a lampy błyskowe umożliwiają nam kreatywną zabawę.

Do wyzwania fotografowie wykorzystali lampę AD600B z 38-calowym softboksem oktagonalnym. Za statyw posłużył im monopod, trzymany przez jednego z fotografów, gdy inny robił zdjęcia. Taki zestaw pozwolił na dużą mobilność podczas realizowania zadania.

Jako pierwszy fotografowanie zaczął Francisco. Do zdjęć użył on aparatu Sony A7R II z obiektywem Sony FE 85 mm f/1.8. Problemem Hernandeza była długa ogniskowa, która mimo wszystko świetnie sprawdza się w fotografii portretowej. Fotograf wspomina, że musiał nieźle kombinować, by osiągnąć zamierzony efekt.

Następny był Eli z Canonem EOS 5D Mark III i szkłem Sigma Art 50 mm f/1.4. Jego zdjęcia kompletnie różniły się perspektywą ze względu na wykorzystany obiektyw. Fotograf skoncentrował się na szerszych kadrach niż jego kolega.

Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak

Trzeci artysta, Jeff, miał do dyspozycji Canona EOS 5D Mark II z obiektywem Sigma Art 85 mm f/1.4. Ten fotograf skoncentrował się na kreatywnym wykorzystaniu światła. Efekty możecie zobaczyć poniżej.

Jakie wnioski płyną z takiego wyzwania? Przede wszystkim to, że każdy fotograf ma kompletnie inny styl pracy i spojrzenie na to, co robi. Wymiana doświadczeń na pewno zostanie panom na długo w pamięci i każdy z nich nauczył się czegoś nowego.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Stare reklamy i prawdziwe życie Nowego Jorku. Kalen Hollomon łączy fikcję z rzeczywistością Zrobił zdjęcia ludziom z różnymi odcieniami skóry, by pokazać różnorodność na świecie Zdjęcia autorstwa 17-letniego Stanley Kubricka ujawniają jego geniusz Na tym festiwalu nie można normalnie fotografować. Oto najlepsze zdjęcia z Burning Man Oto najlepsze zdjęcia ptaków w konkursie Bird Photographer of the Year 2017 Fotografowie puścili ogłoszenie na serwisie Craigslist. Zrobili zdjęcia wybranym z nich Życie japońskich biznesmenów jest pełne stresu. Nic dziwnego, że zasypiają, gdzie popadnie Te piękne obrazy wcale nie są zdjęciami. To się nazywa fotorealizm! Smartfonowe zombie - sfotografował ludzi żyjących w kilku światach na raz – na ulicach i w smartfonach W latach 40. XX wieku panowała moda na dopasowanie butów i spódnic. Wszystko to znalazło się w magazynie LIFE "Tank Man” - człowiek, który zatrzymał kolumnę czołgów dzień po masakrze na placu Tian’anmen Jak przy pomocy latarki, pudełka po burgerze i smartofna zrobić świetny portret? Zdjęcia Marilyn Monroe w ciąży były ukrywane przed mediami. Teraz wyszły na jaw Josh Rossi przywrócił uśmiech dzieciom, zmieniając ich na zdjęciach w superbohaterów Humans of New York jako seria filmów na Facebooku już niedługo Kalifornia w podczerwieni oddaje klimat plakatów z lat 70. Jest martwa na zdjęciach. To sprzeciw przeciwko bezmyślnym selfie Karol Pałka opowiada, co kryje Hotel Polana, dawny kurort Komunistycznej Partii Czechosłowacji Na tych zdjęciach widać duchy! Poznajcie ich historię i zobaczcie, jak odtworzył je Mathieu Stern Zdjęcia sprzed 40 lat tłumaczą na czym polegało włoskie "słodkie życie" Znamy nazwiska autorów zdjęć do najnowszej edycji projektu Eastreet Historie wykraczające poza zdjęcia, czyli wielka siła fotografii ulicznej

Popularne w tym tygodniu:

Miesięczna podróż statkiem towarowym z przymocowanym aparatem. Zobacz 80 000 zdjęć w 10 minut Spotkanie z płonącymi wieżami w tle. Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem Jak wyglądała powojenna Warszawa w zachodniej prasie? Unikalne, nieznane zdjęcia stolicy Fake photos atakują, czyli jak media podchwyciły temat podniebnych selfie Zdjęcia finalistów Wildlife Photographer of the Year 2017 to mistrzostwo fotografii przyrody Szymon Barylski przez miesiąc fotografował obóz dla uchodźców między Grecją, a Macedonią Najnowsze okładki TIME zostały wykonane iPhonem. Czy to naprawdę ma dziś znaczenie? Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Zobacz najlepsze zdjęcia nocnego nieba w konkursie Insight Astronomy Photographer of the Year 2017 Fotografka odtworzyła obrazy Gustawa Klimta na wspaniałych zdjęciach Retusz, zbawienna brzydota i przeklęte piękno Sergey Melnitchenko: "W powietrzu krąży więcej feromonów niż tlenu. Nie ma tam żadnej sztuczności"