Ferrari California T w niecodziennej sesji z farbami UV w tunelu aerodynamicznym

Szwajcarski fotograf Fabian Oefner jest znany z fotografii eksperymentalnej, w której korzysta z kolorowych farb i fizyki. Na ostatni projekt Fabian został zaproszony do siedziby Ferrari w Maranello, żeby pomalować najnowszy supersamochów Ferrari California T.

© Fabian Oefner / fabianoefner.com

Fabian Oefner w swojej fotografii eksperymentalnej wykorzystuje kolorowe farby i fizykę w postaci obracania i innych manipulacji, oraz czarne tło uzyskują ciekawe abstrakcyjne obrazy. Kiedy Ferrari poprosiło go o uchwycenie istoty nowego supersamochodu California T Fabian wzniósł swój warsztat na kolejny poziom.

Po bliższym zapoznaniu się z samochodem na torze, Fabian postanowił uchwycić emocje jakie wyzwala prędkość i przyspieszenie za pomocą farb UV i tunelu aerodynamicznego. Najpierw eksperymentował w swoim studiu, następnie przeskalował wszystko, żeby uzyskać takie efekty na prawdziwym samochodzie. Specjalnie zaprojektowany system rurek, doprowadzał litry farb UV i kierował je na Ferrari stojące w tunelu aerodynamicznym. Studio było oświetlone mocnymi lampami UV dzięki czemu widzimy wyraźne, kolorowe smugi. Zerknijcie jak wyszła część tego niecodziennego projektu. Więcej jego prac możecie znaleźć na stronie fabianoefner.com.

© Fabian Oefner

Zobacz również: Wykonanie własnego slidera za niewielkie pieniądze

Polecamy też filmik z making of, który stał się też reklamówką Ferrari California T.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Czterech fotografów i jeden region w projekcie "Wielkopolska/Teraz" Out My Window - jak pięknie podglądać przez okno Error, czyli fotograficzne triki pokazane przez Pawła Fabjańskiego Urban Photographer of the Year 2014 - najlepsze zdjęcia z miast na całym świecie Pierwszy na świecie film poklatkowy layer-lapse pokazuje w kadrach różne czasy na raz Słynne plakaty filmowe w nowym kontekście Zagubione w Fukushimie - postapokaliptyczny cykl zdjęć z Fukushimy Fotograf zmierzył fale mózgu modeli, aby stworzyć portret idealny Sesja Roberta Wolańskiego dla marki Próchnik wykonana Sony A7R Dzień i noc w tym samym miejscu połączone na zdjęciach Wolfganga Hildebranda "Zdjęć jeszcze nieodnalezionych mam dziesiątki tysięcy". Chris Niedenthal o nowym albumie [wywiad] Droga Mleczna widziana z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na filmie poklatkowym Procesy chemiczne w trybie makro nagrane w 4K Lumixem GH4 Słynny pocałunek z Times Square powielony w różnych miejscach na świecie Turysta - interesująca droga do ciekawego cyklu Małe planety z pomysłem: start rakiety, łazik na Marsie czy pokaz lotniczy Sądząc Amerykę, czyli portrety uprzedzeń Zwierzęta z zoo, ale jak na wolności Norwegia nigdy nie była tak piękna, jak na tym filmie poklatkowym 150 podświetlonych alpinistów, kilka lustrzanek i Matternhorn na jednej sesji Melancholia i smutek zwierząt z ogrodów zoologicznych na poruszających zdjęciach 365 twarzy Paryża w 365 dni Abstrakcyjne formy z kolorów Wieżowce w Hong Kongu i zachwycający świat kolorów, faktur i symetrii

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego