Zmarł niepełnosprawny Piotr Radoń, któremu w zbiórce pieniędzy pomógł fotograf i internauci

Zaledwie dwa tygodnie temu pisaliśmy o sukcesie w zbiórce pieniędzy dla Piotrka Radonia, kiedy dotarła do nas informacja, że chłopak bez rąk i nóg, odszedł wczoraj w nocy.

Pisaliśmy o Piotrku w związku ze zdjęciem, jakie fotoreporter "Gościa Niedzielnego", laureat tegorocznego Zdjęcia Roku Grand Press Photo, Jakub Szymczuk zrobił mu przypadkowo podczas spaceru. Zdjęcie z apelem o pomoc fotograf umieścił na swoim profilu na facebooku obserwowanym przez 24 tysiące osób. To uruchomiło lawinę pomocy. Do dziś na koncie znalazło się ponad 300 tysięcy złotych na protezy dla chorego.

Niestety Piotrek nie doczekał protez, które mogły znacznie ułatwić mu życie. Piotr miał zaledwie 21 lat. Pomimo swojej niepełnosprawności miał wielkie plany, zdał maturę i chciał skończyć studia. Na swoim profilu Jakub tak wspomina swoje ostatnie spotkanie z Piotrkiem.

"Byliśmy u Piotrka w szpitalu kilka dni temu, chłopakowi było ciężko ale się tak fajnie uśmiechał — mówił, że dostał pracę, że spłaci długi, że jedzie na konsultację w sprawie nowych protez. Piotrek planował życie, miał coś czego najbardziej potrzebował — nadzieję."

Dalej Jakub pisze, że chociaż życie Piotrka zostało tak nagle przerwane, to dzięki ludziom dobrej woli ostatni miesiąc życia był jego najszczęśliwszym.

"Dzięki Wam wszystkim Piotrek miał najszczęśliwszy miesiąc swojego życia, miesiąc nadziei, wsparcia, otuchy. Miesiąc kiedy nie był sam, kiedy mógł planować swoją przyszłość. Dzięki Piotrkowi my mogliśmy się nauczyć, żeby się nie poddawać i żeby być godnym życia bez względu na to, jakie jest."

Zobacz również: Canon EOS M5 - pierwsze wrażenia z premiery na targach Photokina 2016

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Cenne zdjęcia Polaków. 80,5 tysiąca za zdjęcie Witkacego! Kurs „Oświeć się!” - oświetlenie studyjne w praktyce Ruszyła II edycja Warsaw Photo Days Dwa światy na jednym zdjęciu. Oto istota fotografii! Zdjęcia stockowe znanych fotografów z pomocą w walce z rakiem „Portrety z drogi” - galeria najlepszych zdjęć drugiego etapu Prosta i darmowa wtyczka do migracji z Aperture do Lightrooma „Portrety z drogi” - zwycięzcy pierwszego etapu konkursu Wymierna siła fotografii Jakuba Szymczuka Poland National Award - specjalny konkurs dla fotografów z Polski Czy Pixsy zwalczy kradzież zdjęć? Nowości Adobe: aplikacje mobilne oraz większa integracja pomiędzy programami Kłopoty wrocławskiej Marilyn Monroe [Odpowiedź Hali Stulecia] Marcin Falana nowym redaktorem Fotoblogia.pl Fotograficzny OFF "bez granic” – startuje 4. Opolski Festiwal Fotografii Fotoreportaż, czyli warsztaty opowiadania obrazem według Filipa Ćwika Rusza BEiKS RoadShow 2014 – cykl pokazów najnowszego sprzętu foto i wideo „Moje miasto” Tomka Sikory – bezpłatne spotkania z fotografią Panasonic Lumix LX100 - kompakt z matrycą 4/3 i jasnym obiektywem Firmware 2.0 do Olympus OM-D E-M1 i nowa srebrna obudowa Oto zwycięzcy Visa pour l'Image 2014 Relacja na żywo z targów Photokina 2014 na Fotoblogia.pl iPhone w końcu z prawdziwym aparatem - czyli co raduje serce fotografa po premierze iOS8.

Popularne w tym tygodniu:

Z okładki National Geographic trafiła do aresztu. Oto historia „Afgańskiej dziewczyny” Koniec Digart.pl. Onet zamyka legendarny polski serwis dla artystów Znamy ceny i dostępność obiektywów Sigma Art 24-70 mm f/2.8 oraz Sigma Art 14 mm f/1.8 Zostań fotoedytorem serwisów Grupy Wirtualna Polska Legendy w Berlinie – przed nami wystawa zdjęć Helmuta Newtona, Mario Testino oraz Jeana Pigozzi Eastreet 4 – rozpoczął się nabór do czwartej edycji projektu o fotografii dokumentalnej i ulicznej VSCO Mobile Presets 01 (MP1) - 58 mobilnych filtrów symulujących analogowy efekt Ruszył konkurs na najlepsze zdjęcie natychmiastowe wykonane aparatem instax Pokaż swoje zdjęcia w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii