10. edycja Kalendarza Fujifilm - autorem może być każdy

Fujifilm ogłasza konkurs na 12 najciekawszych zdjęć o tematyce ulicznej, które stworzą strony Kalendarza Fujifilm 2015. Fotografie do 10. edycji Kalendarza Fujifilm może zrobić każdy, warunki są dwa: zdjęcia muszą być wykonane aparatem Fujifilm serii X i przedstawiać życie ulicy. Autorzy zwycięskich zdjęć otrzymają 1000 zł netto wynagrodzenia.

Zbliża się 10. edycja Kalendarza Fujifilm. Począwszy od 2006 roku, projekt przyciągał dziesiątki modelek. Poza wyjątkiem, rokiem 2013, kiedy w kalendarzu wystąpiły azjatyckie dzieci, fotografowane przez Szymona Szcześniaka i Marka Straszewskiego, to modelki były bohaterkami kolejnych stron kalendarza. Znani fotografowie wykonywali sesje o tematyce m.in. filmowej, bajkowej czy sportowej.

Tym razem zdjęcie do kalendarza może wykonać każdy użytkownik aparatu Fujifilm X. Fotografie, na które czeka jury, to coś więcej niż po prostu ulica. Chodzi o pokazanie ludzi i relacji między nimi, a także emocji. W konkursie wezmą udział jedynie zdjęcia wykonane aparatem Fujifilm X, dowolnym modelem spośród: XF1, XQ1, X-A1, X-M1, X-E1, X-E2, X-T1, X10, X20, X30, X100, X100S, X100T, X-S1, X-Pro1.

Fotografie można zgłaszać do 23 listopada. 30 listopada jury ogłosi werdykt, a w grudniu zaprezentowany zostanie Kalendarz.

Przewodniczącym jury, które wybierze najlepsze zdjęcia, jest znany polski fotograf Tomasz Sikora. Obok niego w jury zasiądą:

  • Tomasz Lazar (World Press Photo 2012)
  • Marcin Grabowiecki — Fotopolis.pl,
  • Robert Olech — Optyczne.pl,

Zobacz również: Zobacz to, co nieuchwytne, czyli fotografia highspeed w domu

  • Krzysztof Patrycy — Foto-Kurier,
  • Maciej Zieliński — Digital Camera Polska,
  • Krzysztof Basel — Fotoblogia.

W trakcie trwania konkursu można będzie komentować zgłaszane zdjęcia. Na autorów najciekawszych komentarzy czeka wielofunkcyjna torba fotograficzna.

Konkurs na najciekawsze zdjęcie ulicy prowadzony jest także w Czechach i na Słowacji, krajach, które razem z Polską tworzą region Europy Środkowo-Wschodniej. Minimum 8 zdjęć jednak będzie pochodziło z konkursu ogłoszonego w Polsce.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie kalendarz2015.fujifilm.pl.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Zmarł niepełnosprawny Piotr Radoń, któremu w zbiórce pieniędzy pomógł fotograf i internauci Cenne zdjęcia Polaków. 80,5 tysiąca za zdjęcie Witkacego! Kurs „Oświeć się!” - oświetlenie studyjne w praktyce Ruszyła II edycja Warsaw Photo Days Dwa światy na jednym zdjęciu. Oto istota fotografii! Zdjęcia stockowe znanych fotografów z pomocą w walce z rakiem „Portrety z drogi” - galeria najlepszych zdjęć drugiego etapu Prosta i darmowa wtyczka do migracji z Aperture do Lightrooma „Portrety z drogi” - zwycięzcy pierwszego etapu konkursu Wymierna siła fotografii Jakuba Szymczuka Poland National Award - specjalny konkurs dla fotografów z Polski Czy Pixsy zwalczy kradzież zdjęć? Nowości Adobe: aplikacje mobilne oraz większa integracja pomiędzy programami Kłopoty wrocławskiej Marilyn Monroe [Odpowiedź Hali Stulecia] Marcin Falana nowym redaktorem Fotoblogia.pl Fotograficzny OFF "bez granic” – startuje 4. Opolski Festiwal Fotografii Fotoreportaż, czyli warsztaty opowiadania obrazem według Filipa Ćwika Rusza BEiKS RoadShow 2014 – cykl pokazów najnowszego sprzętu foto i wideo „Moje miasto” Tomka Sikory – bezpłatne spotkania z fotografią Panasonic Lumix LX100 - kompakt z matrycą 4/3 i jasnym obiektywem Firmware 2.0 do Olympus OM-D E-M1 i nowa srebrna obudowa Oto zwycięzcy Visa pour l'Image 2014 Relacja na żywo z targów Photokina 2014 na Fotoblogia.pl

Popularne w tym tygodniu:

Ukradł zdjęcie i dodał wulgarny napis na pośladku. Zapłaci za to 7 tysięcy złotych Corel wypuszcza PaintShop Pro 2018, który obiecuje dużo zmian i nadal będzie dostępny w pudełku Aurora HDR 2018 w końcu na pecety! Zobaczcie, co wyjątkowego będzie w programie GoPro finansowo staje na nogi. Fusion VR i HERO6 jeszcze w tym roku