Inspirujące konkursy fotograficzne, których jeszcze nie znacie

W poszukiwaniu natchnienia warto czasem wesprzeć się twórczością innych i czegoś się od nich nauczyć. Dobrym sposobem jest na przykład przeglądanie galerii konkursów fotograficznych. Niekoniecznie tych najbardziej znanych.

© Gareth Blayney / The Big Picture

The Big Picture

Zacznę od cieszącego się dużą popularnością The Big Picture. Gazeta "The Telegraph" co tydzień daje szansę na wygranie Nikona S9500. Wystarczy wysłać swoje najlepsze zdjęcia, na przykład z wakacyjnego pleneru. Konkurs jest skierowany raczej do amatorów fotografii, ale to nie znaczy, że poziom jest niski. Niektóre zdjęcia są naprawdę rewelacyjne!

Travel Photographer of the Year

Travel Photographer of the Year to kolejny konkurs fotograficzny otwarty dla wszystkich. Główna nagroda to 5000 dol.. Nazwy kategorii przyciągają uwagę i jasno opisują tematykę konkursu: Wild Stories, Extraordinary, Crowded Planet.

The RHS Photographic Competition

Do miłośników ogrodnictwa i softowej fotografii przyrody (mam na myśli fotografowanie myszy, biedronek i na przykład ziewających lisków) adresowany jest konkurs The RHS Photographic Competition. Nawet dzieci mogą wziąć w nim udział. Temat brzmi trywialnie, ale nagrody są na serio. Kto jest chętny na 1000 funtów?

Faith Through a Lens Photo Contest

Dla wierzących i niewierzących, ale na pewno dla lubiących tematykę religijną stworzono konkurs Faith Through a Lens Photo Contest. Przekopałem archiwum FTLPC i wśród wielu raczej średnich fotografii trafiłem na kilkanaście pereł. Warto zajrzeć — często tematy fotografii są ciekawsze niż ich realizacja, więc może niektóre warto podjąć samemu.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

The Terry O’Neill Photography Award

Na koniec poważna propozycja: The Terry O’Neill Photography Award. To prestiżowy konkurs, na który można wysyłać zdjęcia w kategoriach: moda, reportaż, dokument, krajobraz, przyroda, portret, sztuka. W tym roku odbędzie się jego 8. edycja. Jest tylko jeden zwycięzca i dwóch wyróżnionych, plus jeden w specjalnej kategorii "mobile device". Zwycięskie zdjęcia są pokazywane na objazdowej wystawie i publikowane w "Sunday Times Magazine".

Naturalnie warto nie tylko obejrzeć prace innych, ale też samemu wziąć udział w tych fotograficznych zawodach. Powodzenia!

Podziel się:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Nick Veasey - mistrz rentgenowskich zdjęć W poszukiwaniu nocy - piękny film poklatkowy z historią w tle Zoomowanie nieba, czyli inspirujący sposób na nocne zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Gwiezdna tęcza sfotografowana na odludnych terenach Boliwii Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?