DxO Mark zawiedzione osiągami Canona 7D Mark II na niskich czułościach

DXO Mark opublikowało wyniki testu Canaon EOS 7D Mark II. Co ciekawe, nowa lustrzanka wypada przeciętnie na niskich czułościach ISO plasując się za starszymi aparatami Mikro Cztrey Trzecie i podobnie jak EOS 7D.

W podsumowaniu testu Canona EOS 7D Mk II DXO Mark napisało, że jest to solidny wybór do fotografii akcji, jednak osiągi matrycy na niskich czułościach pozostają w tyle za najlepszymi w klasie.

Osiągi Canona 7D Mk II i 7D na niskich czułościach są bardzo zbliżone, Mk II radzi sobie trochę lepiej z dynamiką obrazu od ISO 1000. Ponieważ już 7D nie był liderem pod względem osiągów matrycy, podobnie plasujący się 7D Mk II wypada gorzej na niskich ISO niż choćby Olympus OM-D E-M1.

DxO Mark porównanie osiągów Canona EOS 7D, 7D Mk II i Olympusa OM-D E-M1

Według DxO na wyższych czułościach Canon EOS 7D Mk II radzi sobie lepiej od rywali, którzy przewyższają go na niskich ISO. Co biorąc pod uwagę dedykowanie aparatu do reportażu jest dobrą cechą. Jednym słowem inżynierowie Canona przez 5 lat poprawili jedynie osiągi matrycy na wyższych czułościach. Pytanie tylko, czy rzeczywiście tego potrzebujemy?

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Sprzęt:

Ice Light - idealne światło w podróży zamiast softboxa DxO Optics Pro 8 do pobrania za darmo Macropod - ekstremalne narzędzie do fotografii makro Czy świat fotografii chce pozbyć się luster? Canon 50-1000 mm T5.0-8.9 z konwerterem 1,5x - rekordowy zoom x20 do filmów 4K Nowe baterie, które naładują 70% w 2 min. i wytrzymają do 20 lat. Jak to możliwe? Westcott Flex - wodoodporny panel LED, który można wyginać, jak kartkę papieru Lustrzanki sprzed lat - czy jeszcze się do czegoś nadają? Nowa, niskobudżetowa lustrzanka czy starsza, ale premium? Jaki aparat wybrać? Leica S-E - tańsza wersja średniego formatu Nowa generacja obiektywów Leica Summarit-M Leica M-A - analogowy dalmierz we współczesnym wydaniu Leica S (typ 007) – średni format jeszcze szybszy i z filmami 4K Leica D-Lux – mały kompakt z matrycą Cztery Trzecie, jasnym obiektywem i Wi-Fi Leica V-Lux – superzoom z 1-calową matrycą i filmami 4K Leica M Edition 60 – „ekstremalny” cyfrowy dalmierz bez ekranu Panasonic GM5 - bezlusterkowy maluch z wizjerem Canon PowerShot G7X - specyfikacja i pierwsze wrażenia Samsung NX1 – rekordowy bezlusterkowiec z 28 Mpix, 15 kl./s, filmami 4K i Wi-Fi Jasny zoom Olympus M.Zuiko ED 40-150 mm f/2,8 PRO Nowe teleobiektywy Sigmy dla każdego - nawet do 600 mm Obiektyw Sony FE PZ 28-135 mm f/4 G OSS - filmowy zoom dla pełnej klatki SanDisk Extreme PRO CFast 2.0 - szybkie i pojemne karty pamięci do filmów 4K AF-S NIKKOR 20mm f/1,8G ED - jasny szeroki kąt dla pełnej klatki

Popularne w tym tygodniu:

Czy tak będzie wyglądać Canon EOS 6D Mark II? Oto pierwsze zdjęcia, specyfikacja i data premiery Sony A9 przetestowany przez DxO. Czy będzie nowy lider rankingu matryc? Meyer Optik Lydith 30 mm f/3.5 - dodaj swoim zdjęciom trochę magii Nowe wersje toreb Tenba Roadie, czyli idealne rozwiązanie do podróżowania z dużą ilością sprzętu