Najlepszy film poklatkowy z kosmosu, jaki widzieliśmy

W Sieci jest sporo filmów poklatkowych zmontowanych z setek spektakularnych zdjęć z kosmosu. Francuski fotograf Guillaume Juin właśnie bardzo podwyższył poprzeczkę dla innych.

Guillaume Juin zebrał zdjęcia z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wykonane w latach 2011–2014. Pełen materiał źródłowy zajmował 80 GB. Fotograf zmontował te niesamowite ujęcia w jeszcze lepszą całość. Moim zdaniem to po prostu najlepszy tego typu time-lapse ze zdjęciami z kosmosu, jaki do tej pory powstał i jeden z najlepszych filmów poklatkowych w ogóle.

„Chciałem zrobić coś innego od tego, co zostało już zrobione wcześniej z tych ujęć. Coś bardziej dynamiczny i szybkiego. Przecież ISS przemierza przestrzeń kosmiczną z prędkością 28,000 km/h! Ten film zawiera też najbardziej aktualne zdjęcia, które niebyły do tej pory nigdzie wykorzystane (przynajmniej myślę …)".

Materiał został obrobiony w programach Adobe Premier i After Effects. Część ze zdjęć została odszumiona, autor usunął też martwe piksele oraz zadbał o delikatną poprawę kolorów. Co tu z resztą dużo pisać — to po prostu warto obejrzeć samemu.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Piękne zdjęcia lodowców i okropna prawda o zmianach klimatu Spojrzenie na kamienicę, czyli fotograficzne upamiętnienie tragedii w Katowicach Barwne portrety właścicieli ogromnych tatuaży The Vintage Project, czyli 5-latek odtwarza historyczne zdjęcia Wybitne cyfrowe manipulacje Christopha Gilberta Z fotograficzną wizytą w świecie fabryki Ferrari w Maranello Stowarzyszenia Society of Biology wybrało najlepsze zdjęcia roku Świetliki, długa ekspozycja i kreatywne efekty Fotografia uliczna z Gwiezdnymi Wojnami w prawdziwym świecie Lewitujące portrety pełne gracji Kolorowa jesień i dziesiątka dzieci sfotografowanych przez matkę Ciepłe przedmioty w zimnym klimacie Czarne twarze Afryki na portretach z bliska 150 portretów Steve'a McCurry w jednym miejscu Dzieci perfekcyjnie stylizowane na dorosłych 40 tygodni i lustro - piękna seria ciążowych selfie Niesamowite czarno-białe zdjęcia z ulic Madrytu i Barcelony lat 50. Thomas Prior i jego wyczucie momentu Najlepsze zgłoszenia z National Geographic Photo Contest 2014 Zdjęcia z kalendarza Lavazza 2015 autorstwa Steve'a McCurry Shake Puppies - zakręcone szczeniaki Carli Davidson Zwycięzcy konkursu Wildlife Photographer of the Year 2014

Popularne w tym tygodniu:

Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Przysłona f/240 i 6-godzinna ekspozycja, czyli jak Weston fotografował paprykę Mikołaj Nowacki: "W fotografii chodzi mi o to, żeby nie tylko pokazać, co widziałem i jak było, ale przede wszystkim, co czułem" Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Fotografia, geometria i ludzie, to sedno zdjęć Eriki Zolli Ognie, wybuchy i całująca się para. To zdjęcie to naprawdę jedno ujęcie! Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Stolica Korei Północnej wygląda jak opuszczony plan kosmicznego filmu science fiction