Pięć samolotów Airbus A350 w sesji wartej ponad 1,5 miliarda dolarów

We wrześniu tego roku Airbus wykonał zdjęcia w powietrzu pięciu ogromnych samolotów pasażerskich A350. Sesja zdjęciowa miała uczcić certyfikat dla najnowszego, dwusilnikowego odrzutowca Airbus.

Była to jedna z najdroższych sesji zdjęciowych w historii. Według specyfikacji jeden pasażerski odrzutowiec Airbus A350 jest w stanie spalić 3500 galonów paliwa w godzinę, co daje ponad 11 000 dolarów za godzinę lotu tylko jednego samolotu. W sesji wzięło udział pięć takich szerokokadłubowych liniowców.

Do tego każdy A350 jest warty 300 milionów dolarów, więc koszt przedmiotów użytych do sesji wyniósł ponad 1,5 miliarda dolarów. Oglądanie tych ogromnych samolotów manewrujących blisko siebie i lecących w różnych formacjach jest fascynujące, co można było zauważyć po reakcjach pilotów.

Za realizację materiałow jest odpowiedzialna firma Wolfe Air. Oto gotowy klip:

A na koniec coś dla fanów lotnictwa:

Zobacz również: 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

75-letni bohaterowie sportu Pływacy, kajaki, taśmy LED i malowanie światłem Happy End - wraki samolotów w bezludnym krajobrazie Niecodzienne portrety modelek w miejscach z których pochodzą Górskie krajobrazy Europy w obiektywie Karola Nienartowicza Szokujące różnice w posiłkach biednych i bogatych na przestrzeni lat Polacy nagrodzeni w międzynarodowym konkursie ND Awards 2014 Współczesna Grenlandia - topniejące lodowce, polowania na foki i młodzież zachwycona MTV Śpiew syren - surrealistyczne zdjęcia z Islandii Żywa fotografia uliczna z Nowego Jorku Tomek Sikora kalendarz na 2006 dla Muzeum w Wilanowie - impresje Strażnik przerażających superkomórek burzowych z Teksasu Marcin Kęsek i jego barwne krajobrazy Tatr Francuska rewolucja, gra komputerowa i współczesny Paryż połączone na zdjęciach Fascynat fotografii analogowej zakochany w fotografii mobilnej Mroczne portrety, jak ze złego snu Portrety dzieci stylizowane na obrazy Ponad 20 000 mil i 158 miejsc w USA, aby sfotografować parkingi przy autostradach Piękne zdjęcia lodowców i okropna prawda o zmianach klimatu Barwna kultura motoryzacyjna Kalifornii Nowy poziom selfie, czyli zdjęcie z 830-metrowego Burj Khalifa w Dubaju Stary średni format i bajkowe portrety z Ukrainy Prawdziwa osobowość wojskowych w lustrzanych odbiciach Kozy i owce okazują się bardzo wdzięcznymi modelami

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej