Malowanie światłem z rozmachem i Infiniti

Patric Rochon to zawodowy lightpainter, który wykonał ciekawą sesję z malowaniem światłem i samochodami Infiniti w Dubaju.

© Patric Rochon / www.patrickrochon.com

Malowanie światłem to nowa dziedzina fotografii, która co i rusz przebija się w mediach: zaczynając od Top Gear, gdzie regularnie możemy zobaczyć świetlne materiały Michaela Bosanko, a kończąc na reklamówkach ubrań (Cropp) czy samochodów (Ford).

Patric Rochon to zawodowy lightpainter, który wykonał niesamowitą sesję z malowaniem światłem i samochodami Infiniti w Dubaju, zdecydowanie podnosząc poprzeczkę konkurencji. Ekipa Patrica podłączyła tysiące różnych świateł wyposażonych w kolorowe filtry do kilku samochodów QX70, które były precyzyjnie prowadzone w celu stworzenia efektów świetlnych na dużych powierzchniach.

Przed ekipą stanęło kilka dużych wyzwań technicznych, nad którymi pracował sztab ludzi. Podłączenie wszystkich świateł zajęło kilku specjalistom kilka tygodni. Przygotowania do sesji trwały ponad 4 miesiące, jednak efekty były tego warte. Na każdym samochodzie znalazło się po 18 m taśmy LED co daje ponad 2500 diod dających ponad 30 000 lumenów.

Wszystkie efekty świetlne, nawet ślady świateł wykorzystane przy postprodukcji filmu były rzeczywiście zarejestrowane na zdjęciach. Jak Patric pisze na swojej stronie NO CGI (Computer Generated Imagery) - czyli bez efektów wykonanych w komputerze.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Cała ekipa, która uczestniczyła w projekcie
Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Poetyckie psy ze schronisk Z aparatem w środku Wieży Dawida - najwyższego squatu na świecie Niesamowite zdjęcia Drogi Mlecznej nad Oregonem Masajscy wojownicy, słonie i zebry - ślub w stylu wildlife Sentymentalne portrety Claudii Wycisk Wspaniałe czarno-białe zdjęcia architektury Trzecia okładka zagranicznego wydania National Geographic ze zdjęciem Polaka 75-letni bohaterowie sportu Zjednoczone Emiraty Arabskie - genialne miejsce dla fotografa Ludzkie imiona i ludzkie portrety... zwierząt „Postrzyżyny" w obiektywie Polaków docenione w Lens Culture Awards 2014 Dzikie krajobrazy K. R. Whitley'a z zamiłowaniem do sztuki 100 lat kobiecego piękna w 1 minutę Pływacy, kajaki, taśmy LED i malowanie światłem Pięć samolotów Airbus A350 w sesji wartej ponad 1,5 miliarda dolarów Happy End - wraki samolotów w bezludnym krajobrazie Niecodzienne portrety modelek w miejscach z których pochodzą Górskie krajobrazy Europy w obiektywie Karola Nienartowicza Szokujące różnice w posiłkach biednych i bogatych na przestrzeni lat Polacy nagrodzeni w międzynarodowym konkursie ND Awards 2014 Współczesna Grenlandia - topniejące lodowce, polowania na foki i młodzież zachwycona MTV Śpiew syren - surrealistyczne zdjęcia z Islandii Żywa fotografia uliczna z Nowego Jorku Tomek Sikora kalendarz na 2006 dla Muzeum w Wilanowie - impresje

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej