Fotograf, który mówi, że możesz dotykać nieznajomych

Richard Renaldi to amerykański fotograf, którego prace były wystawiane w galeriach i muzeach w USA, Azji i Europie. Jego ostatni cykl - Touching Strangers został wydany przez Fundację Aperture wiosną tego roku.

© Richard Renaldi / www.renaldi.com

Richard Renaldi to amerykański fotograf urodzony w 1968 roku w Chicago. W 1990 roku Richard kończy studia fotograficzne w Nowym Jorku. Wystawy jego zdjęć można było podziwiać w USA, Azji i Europie.

W 2006 roku jego cykl Figure and Ground został opublikowany przez Fundację Aperture. Drugi cykl Richarda - Fall River Boys został wydany w 2009 roku przez Charles Lane Press. Jego ostatni cykl, który prezentujemy - Touching Strangers został wydany przez Fundację Aperture wiosną tego roku.

Zdjęcia z cyklu Touching Strangers to portrety nieznajomych ludzi w jakimś amerykańskim mieście czy miasteczku. Do każdego zdjęcia Richard zapraszał osobę nieznajomą, której proponował portret. Następnie prosił kolejnego nieznajomego / nieznajomą, aby zapozowali z pierwszym nieznajomym, jednak nie tylko zajmując miejsce w kadrze, ale będąc fizycznie blisko siebie. Często namawiał też nieznajomych na uścisk dłoni, czy dotyk.

Portrety Richarda dotykają tabu przez zestawienie nieznajomych, którzy w rzeczywistości występują rzadko, jak np. czarnoskóry mężczyzna w ubraniu hip-hopowym z białą kobietą w sukni ślubnej.

Zobacz również: Jak uzyskać naturalny wygląd jesiennych portretów?

Richard Renaldi wykonując cykl Touching Strangers korzystał z aparatu wielkoformatowego, co wymuszało wolną pracę i współpracę z modelami. Zachęcamy do obejrzenia części projektu na .issuu.com.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Roztańczone zdjęcia Katarzyny Banaszek Najzabawniejsi ludzie świata fotografowani przez 6 lat Malowanie światłem z rozmachem i Infiniti Poetyckie psy ze schronisk Z aparatem w środku Wieży Dawida - najwyższego squatu na świecie Niesamowite zdjęcia Drogi Mlecznej nad Oregonem Masajscy wojownicy, słonie i zebry - ślub w stylu wildlife Sentymentalne portrety Claudii Wycisk Wspaniałe czarno-białe zdjęcia architektury Trzecia okładka zagranicznego wydania National Geographic ze zdjęciem Polaka 75-letni bohaterowie sportu Zjednoczone Emiraty Arabskie - genialne miejsce dla fotografa Ludzkie imiona i ludzkie portrety... zwierząt „Postrzyżyny" w obiektywie Polaków docenione w Lens Culture Awards 2014 Dzikie krajobrazy K. R. Whitley'a z zamiłowaniem do sztuki 100 lat kobiecego piękna w 1 minutę Pływacy, kajaki, taśmy LED i malowanie światłem Pięć samolotów Airbus A350 w sesji wartej ponad 1,5 miliarda dolarów Happy End - wraki samolotów w bezludnym krajobrazie Niecodzienne portrety modelek w miejscach z których pochodzą Górskie krajobrazy Europy w obiektywie Karola Nienartowicza Szokujące różnice w posiłkach biednych i bogatych na przestrzeni lat Polacy nagrodzeni w międzynarodowym konkursie ND Awards 2014 Współczesna Grenlandia - topniejące lodowce, polowania na foki i młodzież zachwycona MTV

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej